PYTANIA DOTYCZĄCE ROLET

Do czyszczenia rolet, szczególnie tych materiałowych, należy stosować delikatne detergenty i jak najmniej wody. Są one bardzo delikatne i wszelkie zacieki oraz odbarwienia będą na nich bardzo widoczne, szczególnie w słoneczne dni, gdy są one najbardziej wyeksponowanie na światło. W codziennym czyszczeniu doskonale sprawdzi się odkurzacz. Wystarczy raz w tygodniu użyć do usunięcia pyłków końcówki szczotkowej. Gdy na roletach pojawią się plamy, należy zastosować dedykowane środki czyszczące, albo użyć delikatnego mydła lub proszku do prania. Zawsze warto sprawdzić, jakie zalecenia dotyczące czyszczenia konkretnego modelu rolet zamieścił w instrukcji producent i w pierwszej kolejności należy kierować się właśnie tymi wskazaniami.

Źle wymierzyliśmy rolety? To się zdarza i to częściej, niż można by przypuszczać. W takim wypadku – jeśli nie chcemy kupować całkiem nowych rolet, możemy zdecydować się na zwężenie tych zakupionych wcześniej. Nie polecamy jednak wykonywania tej czynności samodzielnie. Wymaga ona ogromnej precyzji i specjalistycznych urządzeń, dzięki którym przy zmniejszaniu szerokości nie powstaną nieestetyczne nierówności lub rozprucia i wyciągnięte nitki. W naszym zakładzie można zlecić wykonanie takiej usługi. Realizujemy je szybko i profesjonalnie.

Przyczyn powstawania takiego zjawiska może być wiele. Jednym z nich jest nieprawidłowe wypoziomowanie rolety. Może mieć to związek z tym, że rama okienna nie została prawidłowo zamontowana, w efekcie czego skrzydło okna odchodzi od pionu w jedną bądź drugą stronę. Jeśli różnica w poziomie jest zbyt znaczna, by zamocować roletę w tradycyjny sposób, z wykorzystaniem dołączonych do zestawu haczyków, wówczas polecamy metodę montażu na płytki montażowe. Dzięki niej można zawiesić rolety idealnie prosto. Rekomendujemy także stosowanie poziomicy podczas zawieszania rolet, by na bieżąco kontrolować prawidłowość ich ustawienia. 

Inną, bardziej prozaiczną przyczyną, może być podwinięcie się tkaniny roletowej lub zablokowanie się rurki obciążającej materiał w bocznych prowadnicach (dotyczy to szczególnie rolet typu dzień noc). Wówczas wystarczy skorygować jej ustawienie. Nie powinno to przysporzyć większych problemów.

Najczęstszymi powodami samoistnego opadania rolet są błędy popełnione na etapie montażu lub usterki produktu. Na początku należy więc sprawdzić, czy poszczególne elementy mechanizmu (łańcuszki, system mocowania itd.) działają prawidłowo. Jeśli okaże się, że któraś z części się zepsuła lub od początku była wybrakowana, nie trzeba od razu demontować całej rolety. Istnieje możliwość zamówienia konkretnego elementu i jego wymiana we własnym zakresie. Konstrukcja rolet jest na tyle prosta, że taka naprawa nie powinna sprawić nikomu większego problemu i nie powinna też trwać dłużej, niż 5 minut.

Jeśli nie uda się zdiagnozować przyczyn opadania rolety, można skorzystać z 2-letniej gwarancji, jaka przysługuje na zakupione w naszym sklepie produkty z serii DecoDesign. O problemie należy powiadomić nasz dział obsługi klienta możliwie najszybciej i przesłać dokumentację reklamacyjną wraz z dokładnym opisem usterki i dołączonymi zdjęciami.

Odpowiedź brzmi: tak. Rolety typu „mini”, dostępne w naszym sklepie internetowym, można montować w taki sam sposób, jak w przypadku rolety ściennej. W takim wypadku należy uchwyty boczne rolety bezpośrednio do ściany (odchodzi zatem możliwość zamocowania ich przy pomocy haczyka). Kluczową sprawą jeśli chodzi o prawidłowy montaż i późniejszą eksploatację jest zadbanie o staranne wypoziomowanie rolety.  

Posiadamy. Do takiego zastosowania nadają się idealnie rolety z linii Mini. Charakterystyczne dla produktów z tej kolekcji jest to, że ich szerokość jest dopasowana nie do ramy okna (jak to jest w przypadku rolety ściennej), ale do wymiarów szyby. Aby móc je zamocować w oknach z wywietrznikiem, wystarczy dokupić komplet specjalnych haczyków przedłużających, które także dostępne są w naszej ofercie. Ich montaż jest bardzo prosty, bo bezinwazyjny. Nie trzeba wiercić żadnych dziur ani naruszać struktury okna czy ściany. Modeli odpowiednich do okien z wywietrznikiem należy szukać w kolekcjach Dzień i Noc, 100% zaciemnienia, Lux oraz Classic.

Aby zamontować roletę mini DecoDesign w tego typu oknie, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w specjalne płytki montażowe. Dzięki nim mocowanie rolety odbywa się w sposób całkowicie bezinwazyjny. Wystarczy przykleić je w wybranym miejscu na oknie i zamocować na nich rolety. Jak widać, jest to bardzo proste.

Płytki montażowe przeznaczone są przede wszystkim do okien nieuchylnych – z ramami wykonanymi z drewna bądź PCV. Sprzedawane są one w zestawach, w których skład wchodzą 2 płytki i 2 odcinki taśmy potrzebnej do ich przyklejenia. Dostępne kolory to biel i ciemny brąz.