Rolety

Jakie rolety do pokoju dziecięcego sprawdzą się najlepiej?

Pokój dziecka rolety

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje odpowiednich warunków. Pokój malucha powinien dla niego stanowić bezpieczną, a także komfortową przestrzeń, która będzie doskonała zarówno do odpoczynku, jak i zabawy. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie doświetlenie pomieszczenia, jakim jest dziecięcy pokój, należy do bardzo ważnych spraw. Raczej nie chciałbyś, by ostre słońce wdarło się do pokoju Twojej pociechy, oślepiając je na przykład w trakcie zabawy. Mogłoby to w najgorszym wypadku zagrozić jego bezpieczeństwu.

Należy mieć też na uwadze, że każde z dzieci ma indywidualne potrzeby oraz oczekiwania, więc jako odpowiedzialny rodzic powinieneś się nimi sugerować przy wybieraniu rolet do pokoju dziecięcego. Są dzieci, które będą bardzo lubiły ciepłe światło i wyższą temperaturę w swoim pokoju, ale zdarzają się maluchy, które dużo lepiej czują się w nieco bardziej zacienionych przestrzeniach.

Życie bywa zaskakujące i niektóre z dzieci mierzą się z różnego rodzaju schorzeniami, które wymagają specjalistycznej organizacji pokoju. W poniższym artykule skupimy się na roletach i tym, jakie najlepiej sprawdzą się jako element wyposażenia pokoju dziecięcego. Jesteśmy przekonani, że sugerując się naszymi wskazówkami, będziesz mógł stworzyć dla swojej pociechy przestrzeń bezpieczną, komfortową, a także estetyczną.

Jakie rolety do pokoju dziecięcego będą najlepszym wyborem? Podpowiadamy!

Zanim zdecydujesz się na zakup rolet do pokoju dziecięcego, to powinieneś wiedzieć, jakie modele masz do wyboru i czym poszczególne z nich się charakteryzują. Oczywiście niektórzy decydują się na zasłony, ale jest to rozwiązanie, które wymaga poświęcenia dużo więcej uwagi i czasu na odpowiednią pielęgnację. Dlaczego? Wynika to z faktu, że zasłony lub firanki mają tendencję do kurzenia się, więc należy je regularnie prać, by Twoje dziecko nie było narażone na alergie.

Rolety do pokoju dziecięcego są dużo lepszym rozwiązaniem właśnie ze względu na łatwość, jaka wiąże się z utrzymaniem ich czystości. Ponadto korzystając z rolet – dużo łatwiej dostać się do okna, jeżeli zachodzi potrzeba umycia go. Poniżej przybliżymy Ci rolety, które dostępne są na rynku. Oczywiście pamiętaj, by zakupu dokonać u sprawdzonego sprzedawcy, który cieszy się dobrymi opiniami, gdyż w pokoju Twojego dziecka powinny znajdować się wyłącznie produkty wysokiej jakości.

Rolety do pokoju dziecięcego – rodzaje

Rolety ścienne wolnowiszące cieszą się dużą popularnością, a są niczym innym jak tkaniną doklejoną do rolki, którą przytwierdza się do ściany nad oknem lub do futryny. Ten model rolet pozwala na wygodne otwieranie okna, nawet wtedy gdy materiał jest zupełnie opuszczony. Innymi roletami, które często można spotkać w polskich domach, są rolety w kasecie, które mają formę tkanin połączonych z dwoma prowadnicami, które przytwierdzają materiał tuż przy szybie.

Żaluzje drewniane cieszą się popularnością szczególnie w cieplejszych rejonach świata. W krajach, takich jak Hiszpania spotkać się można nawet ze specjalnymi drewnianymi drzwiami, które montowane są przed oknami. W trakcie najostrzejszego słońca takie drzwi są szczelnie zamykane. To rozwiązanie pozwala na dobrą cyrkulację powietrza, a także nadaje pomieszczeniu unikalnego charakteru. Innym materiałem, z którego często wykonuje się żaluzje, jest aluminium. Takich modeli można na rynku znaleźć bez liku.

Żaluzje pionowe są wybierane bardzo rzadko, a wykonane są z pionowych pasów, które mogą być zarówno drewniane, tkaninowe czy wytworzone z PCV. To system, który nie sprawia trudności w pielęgnacji, a także doskonale sprawdzi się, jeżeli okna w pokoju Twojego dziecka są duże. Być może okno w pokoju Twojej pociechy ma nietypowy kształt – taki jak trójkąt czy koło. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będą rolety plisowane, które występują w formie harmonijek wolnowiszących, ale zdarzają się także takie, które umieszczone są w prowadnicach. Dzięki swojej budowie bez problemu taką roletą zasłonisz okno nawet w kształcie trapezu.

Ciekawą propozycją będą rolety dzień noc. Do pokoju dziecięcego warto zastosować to rozwiązanie z kilku względów, o których opowiemy Ci już za moment.

Rolety “dzień, noc” do pokoju dziecięcego – dlaczego warto?

Rolety tego typu wykonane są z pasów tkanin zaciemniających, które umiejętnie połączone są z pasami tkanin transparentnych. Modele potrafią różnić się między sobą, zależnie od tego, która firma odpowiada za ich produkcję. Zasada ich działania jest jednak podobna. Przerwa pozostawiona między poszczególnymi pasami pozwala na regulację natężenia światła, które wpada do pomieszczenia. Nachodzące na siebie pasy tworzą luki, które przepuszczają światło słoneczne. Natomiast, gdy pasy ułożą się naprzemiennie – w pokoju zrobi się całkowicie ciemno.

Ten system charakteryzuje się mnogością wykorzystanych w trakcie produkcji materiałów, a także ma bardzo szerokie zastosowania. Doskonale sprawdzi się w pokoju Twojego dziecka. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi już wiesz, jakie rolety do pokoju dziecięcego masz do wyboru i będziesz mógł świadomie podjąć decyzję dotyczącą zakupu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *