Rolety Kraków

Rolety dzień-noc są nie tylko niesamowicie modnym rozwiązaniem, będą one również bardzo wygodne w utrzymaniu czystości. Dzięki impregnacji przeciwpyłowej kurz i pył nie osadzają się na ich tkaninie, a w przypadku powstania plamy czy zanieczyszczenia wystarczy przetrzeć tkaninę mokrą gąbką lub szmatką.

Roleta wykonana jest z dwóch rodzajów materiału o różnych odcieniach, ułożonych naprzemiennie – to dzięki temu zabiegowi mamy możliwość sterowania natężeniem światła. Pasy znajdujące się na rolecie możemy układać tak, aby ograniczać lub nasilać dostęp światła do pomieszczenia. Transparentne pasy rolety wykonane są z delikatnej siateczki, przez którą przebija się światło. Zaś pasy zaciemniające powstały z poliestrowej tkaniny, dostępnej w wielu kolorach. Materiał ten nie przepuszcza światła i ogranicza jego rozprzestrzenianie się wewnątrz pomieszczenia. Możliwość regulowania światła z pewnością daje poczucie komfortu i intymności, zarówno w dzień, jak i w nocy. Dodatkowo, dzięki swojej uniwersalności i prostocie wyglądu, rolety dzień-noc świetnie sprawdzą się także jako element dekoracyjny.

Kraków rolety

Rolety wewnętrzne Kraków

Głównym elementem rolet dzień i noc są wspomniane już poziome pasy. Ten rodzaj rolet wewnętrznych zdecydowanie ma dużą przewagę nad tradycyjnymi roletami tkaninowymi. Standardowe rolety wewnętrzne umożliwiają zmianę oświetlenia Twojego pomieszczenia dzięki opuszczaniu i podnoszeniu tkaniny przesłaniającej okno. Natomiast rolety dzień i noc cechują się inteligentnym sterowaniem zarówno poprzez podnoszenie, jak i opuszczanie materiału, ale także poprzez ruch pasów o różnym stopniu przezroczystości. Kolejną różnicą jest sposób nawinięcia tkaniny – w roletach dzień noc tkanina nawijana jest nawał w dwóch równoległych do siebie warstwach. Dzięki temu nie jest konieczne całkowite podnoszenie płótna, cały system opiera się na zmianie pozycji pasów.

 

Rolety żaluzje Kraków

Niezwykle ważnym aspektem zarówno dla naszego bezpieczeństwa, jak i intymności jest kwestia prześwitywania żaluzji. Jeśli cenisz sobie swoją prywatność rolety dzień i noc będą świetnym rozwiązaniem. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ten typ rolet w żadnym stopniu nie prześwituje. Dzięki odpowiedniemu ułożeniu pasów możliwe jest nie tylko całkowite ograniczenie promieni słonecznych dostających się do wnętrza pomieszczenia, ale także stuprocentowe zasłonięcie wnętrza. Dodatkowym atutem wykonywanych na zamówienie rolet z systemem dzień i noc jest doskonałe dopasowanie ich szerokości do ramy okiennej, dzięki czemu nie pozostawiają one pustych przestrzeni na szybie.

już od 90 zł
już od 96 zł
już od 90 zł

Rolety Kraków

Sterowanie roletami dzień-noc jest niezwykle proste i intuicyjne. Wystarczy pociągnąć za zamontowany łańcuszek, aby tkanina rolety zaczęła się podnosić lub też opadać w zależności od tego, czy pociągniemy w górę, czy też w dół. Równocześnie z ruchem płótna pasy regulujące dostęp promieni słonecznych również zaczną się poruszać, umożliwiając nam dostosowanie intensywności światła do naszych preferencji. Dzięki uniwersalności rolet dzień-noc możliwe jest zamontowanie ich w praktycznie każdym wnętrzu. Najczęściej można spotkać ją w oknach mieszkań, biurach, na balkonach oraz loggiach. Niewątpliwym atutem stosowania rolet dzień-noc jest optyczne powiększenie przestrzeni pomieszczenia dzięki przezroczystym pasom umieszczonym w rolecie.

Rolety dzień-noc to połączenie wysokiej estetyki z funkcjonalnością. Dzięki pasom zaciemniającym możesz płynnie regulować natężenie światła w swoim mieszkaniu czy biurze. Wykorzystanie poliestru w konstrukcji rolet umożliwia łatwą i szybką pielęgnację osłony. Ponadto zastosowanie rolet dzień-noc wyklucza konieczność montażu zasłon czy firanek – już same rolety sprawią, że Twoje wnętrze będzie prezentować się elegancko i ekskluzywnie, a zarazem nowocześnie.

Kraków