Rolety rzymskie w Warszawie z roku na rok stają się coraz popularniejszym elementem, pozwalającym na skuteczne zaciemnienie całego wnętrza. Składają się one z materiału, który zwija się po podniesieniu rolety. Charakterystyczna nazwa wzięła się od starożytnych rzymskich zasłon, które wykonane były z dużo cięższych materiałów, takich jak kamień lub marmur.

W Warszawie rolety rzymskie wykorzystuje się na szeroką skalę zarówno w miejscach pracy, jak i przestrzeniach mieszkalnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jako że w każdym z tych miejsc może być konieczne zastosowanie dodatkowego zaciemnienia przestrzeni. W naszej ofercie znalazło się wiele interesujących propozycji dotyczących rolet rzymskich w celu ułatwienia wyboru zainteresowanym klientom.

Warszawa – rolety rzymskie i ich charakterystyka

Nowoczesne rolety rzymskie zazwyczaj składają się z panelu materiału, podnoszonego za pomocą mechanizmu ściągającego. Mechanizm ten opiera się na działaniu specjalnego łańcuszka lub sznurka. Podczas podnoszenia materiał zbiera się na górze okna, składając się tym samym na kształt harmonijki. Na górze tworzy się wtedy pozioma krawędź i okno zostaje w pełni odsłonięte. Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonywane są rolety rzymskie w Warszawie, ich cechą wspólną jest doskonałe przygotowanie do codziennej pracy. Obecnie stosuje się różne tkaniny, takie jak bawełna, len czy jedwab – równie popularne są również mieszanki tkanin. Dostępne w naszej ofercie rolety zostały przygotowane w różnych stylach wykończeniowych, tak aby bez większych trudności można je było dopasować do wystroju całego pomieszczenia.

Rolety rzymskie, Warszawa – szerokie zastosowanie naszych produktów

Jednym z miast o największym popycie na nowoczesne rolety jest właśnie Warszawa. Rolety rzymskie znajdują w tym mieście szerokie zastosowanie, zarówno w miejscach pracy, jak i przestrzeniach mieszkalnych. Warto zauważyć, że dzięki nim da się nie tylko regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, ale również zwiększyć poziom prywatności. Dzieje się tak szczególnie w przypadku modeli wykonanych z materiału w ciemniejszym kolorze. Dla pełnego efektu prywatności warto wybrać rolety rzymskie zaciemniające, dzięki którym żaden niepożądany przechodzień nie będzie mógł zobaczyć, co się dzieje wewnątrz. Wykonane z odpowiedniego materiału rolety rzymskie w Warszawie mogą także pomóc w izolacji akustycznej pomieszczenia, znacznie redukując poziom hałasu dobiegającego z zewnątrz.

już od 20 zł
już od 26 zł
już od 22 zł

Warszawa – rolety rzymskie jako skuteczna ochrona przed promieniami słonecznymi

Jak powszechnie wiadomo, słońce może negatywnie wpływać na stan skóry człowieka. Nie każdy wie jednak, że negatywne działanie ostrych promieni jest widoczne również na meblach, a także dekoracjach. Aby uchronić je przed blaknięciem i uszkodzeniem spowodowanym przez słońce i promieniowanie UV należy zamontować przy oknie rolety rzymskie, które skutecznie zatrzymują nadmiar naturalnego światła.

Warszawa