Jeszcze do niedawna prawdziwym hitem w domach były żaluzje wykonane z aluminium. Jednak już od jakiegoś czasu projektanci wnętrz chętniej sięgają po te w wydaniu drewnianym. Na takie rozwiązanie decydują się właściciele domów prywatnych, jednak coraz częściej można je zauważyć również w biurach czy budynkach użyteczności publicznej. Są one bowiem cenione ze względu na swój niepowtarzalny wygląd oraz solidność. W naszym sklepie można nabyć najwyższej jakości żaluzje drewniane. Kraków to miasto, gdzie można kupić doskonałe produkty z tej kategorii.

Drewniane żaluzje Kraków — zastosowanie

Podstawowym zadaniem każdego typu żaluzji jest osłona okna i tym samym ograniczanie dopływu promieni słonecznych. Jednak żaluzje drewniane pełnią jeszcze dodatkową funkcję. W niezwykły sposób dekorują wnętrze i nadają mu całkowicie nowego charakteru. Podstawową cechą tych żaluzji jest ich uniwersalność. Doskonale pasują do każdego typu aranżacji, zarówno tych klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych.

Żaluzje, czy to w domu, czy w biurze, są montowane po to, aby ograniczały nadmiar promieni słonecznych. Latem chronią one więc pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem, zapewniając jednocześnie odpowiedni komfort termiczny. Zamontowanie ich w sypialni pozytywnie wpłynie na jakość snu. Nie można również zapomnieć o roli osłon drewnianych, jakie pełnią zimą. O tej porze roku ciepło ucieka z pomieszczenia. Dostępne u nas produkty pozwolą je zatrzymać i stworzą dodatkową ochronę przed zimnym powietrzem.

Kraków żaluzje drewniane — łatwa obsługa

Decydując się na dostępne u nas żaluzje drewniane, można zapomnieć o plączących się sznurkach, łamiących się lamelach czy problemach z odkurzaniem. Osłony, które można znaleźć w naszym sklepie, to przede wszystkim praktyczność oraz funkcjonalność. Umożliwiają one również samodzielny montaż. Co ważne, żaluzje mogą być przymocowane do ściany, sufitu, ale również w sposób bezinwazyjny, wykorzystując specjalne uchwyty.

Bardzo prosta jest również regulacja. Przy pomocy drążka można precyzyjnie regulować ilość wpadających do pomieszczenia promieni słonecznych. Co równie istotne, żaluzje drewniane są bardzo łatwe w pielęgnacji. W celu wyczyszczenia lameli wystarczy jedynie użyć suchej ściereczki. Warto również co jakiś czas użyć specjalnych preparatów konserwujących do drewna, które nadadzą całej konstrukcji blasku. W naszym sklepie można znaleźć produkty, które posiadają określoną szerokość lameli – dokładnie 25mm.

Żaluzje drewniane Kraków — ponadczasowa elegancja

Wybierając nasze żaluzje, można w łatwy sposób nie tylko upiększyć wygląd okna, ale również całego pomieszczenia. Drewno to bowiem ponadczasowy materiał, który idealnie komponuje się z każdym stylem. Na przykład, osłony w kolorze naturalnego drewna oraz szarym, które idealnie wkomponują się w pomieszczenia o klasycznej aranżacji. Z kolei osoby preferujące styl skandynawski powinny koniecznie upiększyć wnętrze żaluzjami białymi.

Drewniane żaluzje Kraków — trwałość na lata

Największą zaletą drewna jest fakt, że jest to obecnie jeden z najtrwalszych materiałów, które można znaleźć na rynku. Co ważne, wykazuje on bardzo dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz odbarwienia. Co równie istotne, drewno nie blaknie pod wpływem promieni UV. Warto stawiać przede wszystkim na modele wykonane z twardego drewna. Takie są dodatkowo odporne na odkształcenia oraz panującą w pomieszczeniu wilgoć.

Żaluzje drewniane Kraków — cennik

Z pewnością niejedna osoba może sobie zadawać pytanie, ile kosztują żaluzje drewniane. Cennik naszych produktów zależy przede wszystkim od ich wymiarów oraz użytego drewna. Możemy jednak zapewnić, że niezależnie od wybranego modelu, cena każdego z nich okaże się niezwykle korzystna oraz konkurencyjna. Co ważne, razem z atrakcyjną ceną idzie również najwyższa jakość, której potwierdzeniem są opinie zadowolonych użytkowników. Wśród licznych zalet wskazują oni przede wszystkim niezwykłą trwałość, prosty montaż oraz łatwość w pielęgnacji.

Kraków