Rolety

Jak urządzić okna w stylu rustykalnym?

Styl rustykalny

W ostatnim czasie styl rustykalny w mieszkaniach jest coraz bardziej pożądany przez wiele osób. Nic w tym dziwnego, gdyż opiera się on na wykorzystaniu kolorów, które dominują w naturze. Chętnie wybierane są także naturalne materiały, z których powstają meble czy inne elementy wyposażenia. Styl ten jest ponadczasowy, ze względu na swoją subtelność i lekkość. Wybierając kolory w stylu rustykalnym, wpuszczamy piękną i wyciszającą naturę do naszego mieszkania. Aby jednak utrzymać ten charakter, należy zadbać o każdy szczegół, w tym także o wystrój okien. Warto, aby rustykalne okno zarówno prezentowało się dobrze, jak i nie utraciło funkcjonalnych cech.

Wystrój okna w stylu rustykalnym – jak go uzyskać?

Jeśli mieszkanie znajduje się w spokojnej okolicy, otoczone naturą można by pozostawić okna w surowej formie. Jednak liczba osób mieszkająca w tego typu miejscach jest bardzo niska. W przypadku większości społeczeństwa niezbędne jest zadbanie także o funkcję praktyczną okien. Z pewnością wpuszczają one do wnętrza światło, pozwalają na przewietrzenie powierzchni. Jednak samodzielne okna nie wystarczą do zagwarantowania sobie np. prywatności. W tym celu niezbędne jest zaopatrzenie się w elementy, które na to pozwolą. Okna rustykalne to z pewnością zastosowanie delikatnych tkanin w specyficznej gamie barw. Konkretny kolor będzie natomiast zależał od tego, w jakim stylu została zachowana reszta wnętrza.

Rolety w stylu rustykalnym – praktyczny wybór i gwarancja ładnego wykończenia

Aby wystrój okna był zarówno estetyczny, jak i praktyczny, niemożliwe jest pozostawienie go bez funkcjonalnego elementu. Doskonałym wyborem są rolety okienne, łączą one zarówno estetyczną, jak i praktyczną formę. Pozwalają na zachowanie prywatności, a także odcięcie świata z zewnątrz, szczególnie takiego sztucznego pochodzenia, w momencie pójścia spać. Wybierając rolety dzień-noc, można również dawkować sobie ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Dzieje się tak za sprawą poziomych pasków wykonanych naprzemiennie z kryjącego i transparentnego materiału.

Okna w stylu rustykalnym – jakie kolory będą najlepsze?

Styl rustykalny to przede wszystkim naturalne kolory i nieprzesadzone wzory. Aranżacje tego typu nawiązują do przyrody, zarówno za sprawą kolorów, materiałów, faktur. W większości są to delikatne beże, przełamane ciepłymi kolorami biele, a także szarości i brązy. Te barwy pozwolą na swobodną aranżację przestrzeni, przy pozostawieniu tego okiennego rozwiązania.

Możemy sobie niemal wyobrazić, jak beżowy piasek przesypuje się przez palce, szare kamienie pod stopami czy brąz znajdujących się z oddali konarów drzew. Na tym etapie już niemal słychać szum morza, a bryza wydaje się niemal do nas docierać. Styl rustykalny zakłada przeniesienie tego typu doświadczeń do własnego domu. Jedynie dziać się tak będzie nie za sprawą faktycznego dotyku, a jedynie kolorów. Pozwoli to na bardzo wartościowy odpoczynek, a także uspokojenie za sprawą przebywania w tak prezentujących się przestrzeniach

Rolety okienne, a może ścienne?

Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie rolet okiennych, które staną się integralną częścią okna. Jeśli jednak preferujecie Państwo, aby materiał znajdował się także poza przestrzenią okna, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się rolety ścienne. W obu przypadkach warto jednak postawić na barwy, które już w naturze występują. Będą to przede wszystkim ciepłe odcienie, jednak nie należy zapominać, że i chłodniejsze tony można w niej odnaleźć. Styl rustykalny jednak najczęściej dotyczy kolorów ciepłych, takich jak beże, brązy czy przełamane żółtym biele.

Wystrój okna w stylu rustykalnym powinien spełniać pewne wytyczne, jednak najistotniejszą kwestią jest to, aby odpowiadał na potrzeby użytkowników tych przestrzeni. W zależności od tego, jakie kwestie funkcjonalne i estetyczne będą niezbędne, zastosowane rozwiązania także mogą się różnić.

Jeśli zainteresowani są Państwo wprowadzeniem rustykalnego stylu również w przypadku okna, zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą. Mnogość wyborów sprawia, że do każdego wnętrza można znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *