Inspiracje, Rolety

Jaki kolor rolet do szarych ścian?

Obecnie coraz większą wagę przykładamy do tego, żeby nasza przestrzeń stwarzała nam optymalne warunki do życia, a więc zarówno do pracy, jak i do odpoczynku. Dla wielu osób taki efekt wywołuje harmonijnie urządzone wnętrze, w którym kolory i faktury dobrze ze sobą współgrają. Warto zadbać nawet o pozornie nieistotne kwestie, takie jak to, jaki kolor rolet wybrać do szarych ścian, które obecnie tak często królują w naszych wnętrzach.

Obecnie wiele osób decyduje się na pomalowanie ścian na stonowany, szary kolor. Jest to korzystna opcja, która stwarza wiele możliwości, jeśli chodzi o zabiegi aranżacyjne, a ponadto wpisuje się w charakter wielu nowoczesnych stylów wnętrz. To, jaki kolor rolet pasuje do szarych ścian, jest więc dość powszechnym dylematem, na który pomożemy Państwu znaleźć dobre rozwiązanie.

Jaki kolor rolet wybrać do szarych ścian?

Szary jest kolorem, który świetnie komponuje się z różnymi barwami i odcieniami. Należy jednak mieć na względzie, że jest on bardzo stonowany, więc warto go ożywić, dzięki czemu pomieszczenie nabierze charakteru i zapanuje w nim przyjemny nastrój. Taki efekt osiągniemy, stawiając na intensywne odcienie czerwieni, turkusu, żółci czy szmaragdowej zieleni. Z szarością dobrze komponują się ponadto pudrowy róż oraz pastelowy niebieski. Jeżeli natomiast jesteśmy fanami bardziej stonowanych barw, nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na białe rolety – kolor ten wprowadzi więcej światła do wnętrza. W niektórych przypadkach z szarym kolorem dobrze współgrają barwy beżowe i kremowe, jednak należy uważać, żeby pomieszczenie nie stało się zbyt ciemne i smutne. Trzeba także zaznaczyć, że to, jaki kolor do szarych ścian okaże się najbardziej odpowiedni w naszym przypadku, zależy od większej ilości czynników.

Jaki kolor rolet pasuje do szarych ścian? Nie tylko kolor ścian ma znaczenie

Jeżeli chcemy, aby nasze wnętrze było estetycznie spójne, to, jaki kolor rolet pasuje do szarych ścian, nie powinno być naszym jedynym wyznacznikiem podczas zakupów. Pamiętajmy, że rolety stanowią funkcjonalną ozdobę, która powinna współgrać z innymi dekoracjami obecnymi w pomieszczeniu pod względem zarówno koloru, jak i wzorów. Naczelna zasada aranżacji wnętrz głosi, że nie powinno się łączyć ze sobą więcej niż 3 kolorów – w przeciwnym razie wystrój będzie przytłaczający i nieharmonijny. Co ważne, możemy je wybrać na zasadzie kontrastu lub podobieństwa. Jeżeli nie mamy jednak doświadczenia w tworzeniu aranżacji, znacznie bezpieczniejsza jest zazwyczaj druga opcja.

Więc jaki kolor rolet wybrać do szarych ścian? Jeżeli szary dominuje w pomieszczeniu, warto go przełamać, natomiast w przypadku gdy w naszej aranżacji zaznaczają się już dwa kolory, dobierzmy taki, który będzie do nich pasował, ale nie przytłaczał domowników i gości. Jeżeli do wystroju wprowadziliśmy już wzory, na przykład na ścianach lub dekoracjach, zbalansujmy je gładką roletą – i odwrotnie.

Jaki kolor rolet do szarych ścian? Ważne jest oświetlenie pomieszczenia

Jest jeszcze jedno ważne kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jeśli zastanawiamy się, jaki kolor rolet wybrać do szarych ścian. Mowa o stopniu, w jakim pomieszczenie jest oświetlone w ciągu dnia. Jeżeli okna wychodzą na południe, z powodzeniem możemy postawić na rolety o intensywnych barwach. Z kolei w przypadku okien wychodzących na północ należy się powstrzymać od ciemnych kolorów. Może się bowiem zdarzyć tak, że chcąc chronić się przed intensywnym słońcem, sprawimy, że pomieszczenie stanie się bardzo zaciemnione, a przez to również przygnębiające. Efekt ten będzie oczywiście pogłębiony ze względu na szare ściany.

Jaki kolor rolet pasuje do szarych ścian? Podsumowanie

Zastanawiając się, jaki kolor rolet do szarych ścian będzie odpowiedni, należy wziąć pod uwagę więcej czynników, niż nam się zazwyczaj wydaje. Ogromne znaczenie mają tutaj zarówno wystrój wnętrza, jak i usytuowanie okien. W naszym sklepie mają Państwo możliwość znalezienia dla siebie najlepszego rozwiązania spośród szerokiego wyboru rolet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *