Inspiracje

Jakie rolety wewnętrzne do plastikowych okien?

Masz problem ze zbyt szybkim nagrzewaniem się pomieszczeń w domu lub biurze? A może chcesz zmniejszyć ich naświetlenie, ponieważ intensywne światło przeszkadza Ci w pracy? Masz okna plastikowe? W takim razie skutecznym rozwiązaniem będą rolety do okien PCV. Jakie wybrać i czym się kierować podczas wyboru? Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Silne nasłonecznienie pomieszczenia nie jest pozytywnym zjawiskiem, szczególnie latem. Przede wszystkim prowadzi do szybkiego podniesienia się temperatury, do tego może przeszkadzać w wykonywaniu pracy (np. kiedy promienie słoneczne padają na ekran monitora), a w skrajnych przypadkach negatywnie oddziaływać na wzrok. Z tego powodu warto skorzystać z różnego rodzaju osłon, spośród których najbardziej uniwersalne są rolety.

Jakie rolety do okien PCV?

Na rynku można znaleźć różne rolety do okien PCV. Zalecamy wybór modeli wewnętrznych, ponieważ nie wymagają skomplikowanego montażu, a przy tym wyróżniają się atrakcyjną ceną. Występują w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego można z ich pomocą nie tylko zasłonić okno, ale również urozmaicić wystrój danego pomieszczenia. Zatem, jakie rolety wewnętrzne do okien plastikowych sprawdzą się najlepiej?

Rolety klasyczne

Najprostszym rozwiązaniem są rolety klasyczne. Tego rodzaju produkty tworzone są z tkaniny, która hamuje, jednak nie zatrzymuje całkiem promieni słonecznych. W wielu przypadkach jest to pożądana cecha, ponieważ nawet po zasłonięciu okna w pokoju będzie dostatecznie dużo światła, żeby komfortowo wykonywać codzienne obowiązki bez konieczności włączania oświetlenia. Roleta jest pojedynczym, jednowarstwowym kawałkiem tkaniny.

Rolety zaciemniające

Niektóre pomieszczenia są wystawione na silne promienie słoneczne przez większą część dnia. Z tego powodu przebywanie w nich może być mało komfortowe. Co więcej, w wielu miejscach konieczne jest całkowite ograniczenie światła naturalnego, na przykład w salach konferencyjnych, kinowych i nie tylko. W takich przypadkach polecamy zaciemniające rolety do okien PCV. Tego rodzaju produkty posiadają dwie warstwy. Poza standardową tkaniną mają także podgumowanie – guma natomiast jest materiałem bardzo gęstym, który zupełnie nie przepuszcza światła. To nie jedyna zaleta rolet zaciemniających, ponieważ całkowite ograniczenie promieni słonecznych bardzo dobrze wpływa na właściwości termoizolacyjne pomieszczenia.

Rolety dzień-noc

Rolety okienne dzień-noc (nieprzypadkowo określane potocznie jako „zebra”) wyróżniają się pod względem komfortu stosowania. Są złożone z poziomych, nachodzących na siebie pasków w dwóch warstwach. Dzięki wygodnemu sterowaniu można wpuścić do pomieszczenia równomierną, preferowaną ilość światła, co nie jest możliwe w przypadku wcześniej opisanych modeli – tamte składają się z pojedynczej tkaniny (a nie dwóch nachodzących na siebie), dlatego umożliwiają odsłonięcie tylko wycinka okna. Rolety dzień-noc są też doceniane za estetyczny wygląd.

Bezinwazyjny montaż rolet na okna plastikowe

W tym przypadku montaż jest jeszcze prostszy i dzięki temu ten rodzaj rolet ostatnimi czasy cieszy się rosnącą popularnością. Żeby zamontować produkt, należy zaczepić w odpowiednich miejscach plastikowe haczyki, które będą podtrzymywały tkaninę oraz mechanizm. Co jednak jest szczególnie istotną cechą bezinwazyjnego montażu – nie ma konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi ani ingerowania w strukturę okna. Do tego w każdym momencie można roletę zdemontować, żeby na przykład wymienić ją na inny model. Charakterystyczną cechą takich produktów jest także krótki czas montażu – zwykle zamontowanie jednej rolety to maksymalnie kilka minut.

Jakie rolety do okien PCV? Wybierz sprawdzone produkty!

W naszej ofercie możesz znaleźć wiele ciekawych rolet do okien PCV, które wyróżniają się pod względem wytrzymałości, a przede wszystkim skutecznie chronią pomieszczenie przed nadmiernym naświetleniem. Możesz u nas wybrać dokładny wymiar produktu, a także jego wersję (mamy rolety klasyczne, zaciemniające oraz dzień-noc). Oferujemy także różnorodność pod względem kolorystyki – zarówno mechanizmu, jak i tkanin. Dzięki temu rolety nie tylko dobrze osłonią Twoje pomieszczenie, ale przy okazji pozytywnie wpłyną na jego wystrój. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *