Rolety

Jakie rolety wybrać do okien drewnianych?

Drewniane okna

W dzisiejszych czasach rynek oferuje niezwykle dużo wszelkiego rodzaju modeli rolet okiennych. Nie da się ukryć, że rolety okienne są jednym z najważniejszych elementów, dzięki którym domownicy są w stanie zapewnić sobie odpowiednią ilość światła dostarczanego do wnętrza pomieszczenia. Odpowiednio dobrane rolety do okien drewnianych pozwalają także na zachowanie intymności oraz prywatności domowników.

W zależności od materiału, z którego wyprodukowane są ramy okienne, możliwe jest dobranie wielu różnych modeli rolet. Najczęściej ramy okienne wykonywane są z materiałów, takich jak PCV, aluminium czy też drewno. To właśnie ostatni z wymienionych materiałów jest zdecydowanie najpopularniejszym wyborem większości osób. Drewniane okna cieszą się niezwykle wysoką popularnością z uwagi na swój estetyczny oraz elegancki wygląd. Ponadto, warto zaznaczyć, że drewniane okna posiadają wysokie parametry izolacji cieplnej, a także akustycznej.

Jakie rolety do drewnianych okien?

Decydując się na montaż okien drewnianych, kolejnym etapem jest dobranie odpowiednich rolet. Wybór ten jest niezwykle istotny – to właśnie poprzez dobór idealnych rolet do drewnianych okien możemy podkreślić estetykę wykorzystanych naturalnych materiałów, a także dodatkowo udekorować całe okno. Właśnie z tego powodu wybór rolet jest tak istotny. Należy także pamiętać, że nieumiejętny dobór wspomnianych akcesoriów może nie tylko przyćmić wybrane przez nas drewniane ramy okienne, a nawet je oszpecić.

Warto mieć na uwadze, że wybór poszczególnych kolorów czy też wzorów warto dopasować nie tylko do materiału, z którego wykonana została rama okienna, ale także do wnętrza pomieszczenia, w którym znajduje się okno. W przypadku drewnianych, eleganckich ram okiennych istotne jest także sposób montażu wybranej rolety. Warto unikać rolet montowanych poprzez wkręcanie ich w ramę okienną. Sposób ten może naruszyć strukturę drewna oraz powodować uszkodzenia mechaniczne ramy. Co więcej, poprzez dokonanie wspomnianych defektów, drewniana rama okienna będzie znacznie bardziej podatna na działanie wilgoci czy też skrajnych temperatur.

Rolety do okien drewnianych – jakie wybrać?

Doskonałym wyborem w przypadku rolet do okien drewnianych będą modele mocowane na specjalnych taśmach, bądź też haczykach. Rozwiązanie to pozwoli na ochronę drewnianej ramy, a jednocześnie na trwałe i estetyczne zamontowanie wybranej rolety. Niezwykle istotnym aspektem jest także zadbanie o szczegóły oraz akcesoria idące w parze z wybranym modelem rolety. Drewniane ramy okienne są bardzo eleganckie oraz gustowne, dlatego też warto zwrócić uwagę, aby montaż rolety nie odebrał jej urody. Posiadając okna wykonane z drewna, można z powodzeniem zdecydować się na mechanizmy koralikowe bądź też wieszaki w kolorze beżowym lub brązowym. Ten krok sprawi, że cała aranżacja będzie wyglądać spójnie i estetycznie.

Pozostając w tematyce kolorystyki, należy zwrócić także uwagę na kolor samej rolety. W przypadku ciemnej ramy okiennej można nieco ją rozjaśnić. Niemniej jednak biały odcień rolety nie zawsze zda egzamin. W tym przypadku warto także zwrócić uwagę na kolor ścian oraz kolorystykę mebli wykorzystanych do wystroju pomieszczenia. Z całą pewnością w przypadku drewnianej ramy okiennej optymalnym wyborem koloru rolety będą odcienie beżu, piasku bądź też ecru. Równie ciekawie sprawdzą się odcienie bordo, granatu, a nawet grafitu. Należy jednak uważać, aby pomieszczenie nie stało się zbyt mroczne i ciemne. Powinno się również pamiętać, aby nie łączyć odcieni ciepłych z zimnymi i pozostać przy jednej temperaturze barw.

Bez wątpienia, w przypadku chęci idealnego dopasowania rolety do brązowych okien warto zdecydować się na zamówienie rolet wykonywanych na wymiar. W zależności od stylu ramy, a także wystroju pomieszczenia można wybrać tak klasyczne modele, jak i stylizowane warianty, takie jak rolety rzymskie czy też austriackie. Bardzo dużą popularnością cieszą się także nowoczesne modele rolet dzień noc, a także plisy okienne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *