Rolety

Co to jest moskitiera?

Moskitiera

Lato oraz wiosna to pory roku szczególnie wyczekiwane przez wiele osób – wyższe temperatury zachęcają do częstszych aktywności oraz wychodzenia na świeże powietrze. Większemu poruszeniu ulega także świat przyrody, co często może mieć negatywne skutki, szczególnie jeśli chodzi o wzmożoną obecność owadów. Z pewnością irytujące dźwięki zwiastujące obecność komarów w pomieszczeniu nie są tymi, które chcesz usłyszeć w trakcie upalnej nocy. Na szczęście obecnie dostępne są rozwiązania tego problemu, w tym praktyczna moskitiera. Co to jest i jak z niej korzystać?

Moskitiera – co to?

Letnie miesiące mogą budzić wiele pozytywnych skojarzeń, a w nich te związane z urlopem oraz odpoczynkiem. Jednak jak każda pora roku, lato może mieć również swoje mankamenty, które nie są zbyt pożądane. Należy do nich przede wszystkim wzmożone występowanie owadów, głównie much oraz komarów. W naszym klimacie problem jest wyjątkowo powszechny – nic więc dziwnego, że pojawiło się wiele pomysłów na jego zniwelowanie. Właśnie tym tropem powstała specjalna moskitiera. Co to jest?

Terminem moskitiera nazywa się specjalną siatkę montowaną bezpośrednio na ramie okiennej. Nie składa się ona z dodatkowych elementów, które mogłyby stanowić przeszkodę w poprawnym otwieraniu oraz zamykaniu drzwi. Wręcz przeciwnie – dobrze zaprojektowana moskitiera jest na tyle cienka, że w żadnym stopniu nie wpływa na korzystanie z okna. Nawet po jej zamontowaniu możesz więc bez przeszkód otwierać oraz zamykać okno, a także korzystać z wbudowanego mechanizmu odchylenia. Moskitiera nie ma więc żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o jej stosowanie.

Co to jest moskitiera – wykorzystanie kiedyś a dziś

Oczywiście moskitiera nie jest wynalazkiem współczesności i nie odkryto jej możliwości dopiero kilka lat temu. Podobny mechanizm zatrzymywania niechcianych owadów wykorzystywano już o wiele wcześniej, jednak istniały zasadnicze różnice między moskitierami tradycyjnymi a tymi wykorzystywanymi obecnie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wykorzystywany materiał, a co za tym idzie – dostępną przepuszczalność powietrza. Moskitiery tradycyjne, które trudno już raczej spotkać obecnie w domach gospodarstw domowych, były po prostu kawałkiem dość nieprzepuszczalnego materiału, który stanowił dla owadów barierę nie do przejścia. Warto jednak podkreślić, że to, co było tak skutecznym środkiem przeciw owadom, stanowiło również barierę dla świeżego powietrza, przez co zamontowany prototyp dzisiejszej moskitiery mógł negatywnie wpływać na swobodny przepływ powietrza w mieszkaniu. Jasno więc widać, że projekt moskitiery musiał ulec pewnym przeobrażeniom, aby można było mówić o skutecznym środku przeciw owadom, który jednocześnie nie wpływałby negatywnie na komfort mieszkania.

Moskitiera – co to jest i z jakiego materiału powinna zostać wykonana?

Mimo że zasada działania moskitiery była znana już od dawna, to sposób jej wykonania nadal pozostawiał wiele do życzenia. Głównym problemem był przede wszystkim brak swobodnego przepływu powietrza, które przez gruby materiał nie był w stanie dostać się do środka. Używanie takiej moskitiery na dłuższą metę mogło okazać się niepraktycznie. Nic więc dziwnego, że pojawiły się inne propozycje dotyczące projektu moskitiery. Co to oznacza dla komfortu mieszkania na co dzień?

Współcześnie moskitiera praktycznie nie przypomina już swojego początkowego prototypu. Jeśli obawiasz się niepożądanego efektu w postaci braku przepływu świeżego powietrza po zamontowaniu moskitiery, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów wykonanych z włókna szklanego, czyli głównego tworzywa moskitiery. Co to jest włókno szklane? Jest to specjalne, bardzo cienkie tworzywo, które uzyskuje się ze stopionego szkła. Zostaje one dodatkowo wzmocnione warstwą żywicy, dzięki czemu pozostaje bardzo odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, a także korozji. Nic więc dziwnego, że świetnie sprawdza się również w przypadku moskitier.
Dodatkiem do moskitiery dostępnej w naszym sklepie jest także zastosowanie specjalnej powłoki PVC.

PVC, czyli polichlorek winylu, to chętnie wykorzystywany w przemyśle związek. Dzięki swojej odporności na uszkodzenia mechaniczne, a także plastyczności, świetnie sprawdza się jako powłoka do zabezpieczania różnego rodzaju tworzyw. W przypadku moskitiery ochrania on wcześniej wspomniane włókna szklane.

Moskitiera – co to i dlaczego warto ją kupić?

Moskitiera jest więc przydatnym akcesorium służącym do stworzenia pewnej bariery chroniącej przed przedostawaniem się owadów do pomieszczeń. Warto jednak pamiętać, aby moskitiera nie wpływała negatywnie na komfort mieszkania, powinna ona zostać wykonana jedynie z odpowiednich materiałów, pozwalających na uzyskanie pożądanej gęstości splotu. W naszym sklepie znajdziesz praktyczne siatki do moskitier, które spełniają wszystkie wysokie wymagania dotyczące jakości, tym samym skutecznie chroniąc przed niechcianą obecnością owadów w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *