Rolety

Ile kosztują rolety wewnętrzne?

Rolety to popularny sposób ochrony pomieszczeń przed uciążliwymi promieniami słonecznymi i nadmiernym nagrzewaniem się. Ile trzeba za nie zapłacić? Czy są drogie? Zobaczmy, ile kosztują rolety wewnętrzne i od czego zależy ich cena.

Czynniki wpływające na cenę rolet

Ile kosztuje roleta na okno? To zależy od kilku czynników. Poniżej przedstawiamy zestawienie najpopularniejszych rzeczy wpływających na to ile kosztują rolety:

Wielkość rolety

To jeden z podstawowych czynników decydujących o finalnej cenie rolety. Im większa będzie roleta, czyli im więcej materiału należy na nią wykorzystać, tym wyższa będzie jej cena.

Rodzaj materiału w rolecie

Chodzi tu w szczególności o poziom zaciemnienia, który uzyskujemy po zastosowaniu danego modelu rolety. Z reguły im większe zaciemnienie, tym więcej kosztuje roleta. Kolejną kwestią związaną z materiałem jest także jego kolor. Zazwyczaj ciemne materiały z dodatkową warstwą podgumowania kosztują więcej niż jasne modele. Również wzór ma znaczenie – jednolite i jednokolorowe rolety są tańsze niż te wzorzyste czy wielobarwne.

Personalizacja rolet

Na rynku znajdziemy sklepy sprzedające rolety w rozmiarach standardowych oraz niestandardowych, które możemy spersonalizować do własnych potrzeb. Opcja niestandardowych rolet pod własne wymagania może podnieść cenę rolety.

Montaż rolet

Niektóre firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą rolet mają w swojej ofercie również usługę ich montażu. To dodatkowy koszt, który pośrednio wpływa na finalną cenę produktu.

Ile kosztują rolety wewnętrzne w sklepie minirolety.pl?

Wśród bogatego asortymentu sklepu minirolety.pl znajdziemy najwyższej jakości zabezpieczenia przeciwsłoneczne w korzystnych cenach. Zobaczmy, jakie są przykładowe koszty rolet.

Zacznijmy od tego, ile kosztuje roleta na okno:

 • Rolety dzień-noc – czyli praktyczne rolety o nowoczesnym wyglądzie. Zbudowane są z naprzemiennych pasów jasnego i ciemnego materiału dla jak najbardziej precyzyjnej kontroli nad światłem. Rolety dzień – noc możemy nabyć już od 20 zł.
 • Rolety mini – to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie łatwy montaż i wysoką jakość. Ich ceny zaczynają się od 14 zł.
 • Rolety 100% zaciemnienia i termoizolacyjne – posiadają podgumowaną powierzchnie dla 100% zaciemnienia pomieszczenia. Kupimy je od 22 zł.

Przejdźmy do rolet ściennych:

 • Rolety ścienne gładkie – produkowane z wykorzystaniem gładkiej tkaniny, mają zwykle charakter półzaciemniający. Możemy je nabyć od 51 zł.
 • Rolety ścienne dzień – noc – dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych – od stonowanych do żywych kolorów. Są do kupienia od 78 zł.
 • Rolety ścienne zaciemniające – tak jak ich okienne odpowiedniki zapewniają ochronę przed promieniami słonecznymi i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Ich ceny zaczynają się od 48 zł.

Akcesoria do rolet

Omawiając temat cen rolet, nie sposób pominąć kwestię kosztów pojedynczych części rolet. Niewłaściwe użytkowanie czy nieszczęśliwy wypadek może skutkować zepsuciem lub zużyciem konkretnej części rolety. W takiej sytuacji nie zawsze trzeba kupować od razu nową roletę, czasem po prostu wystarczy wymienić uszkodzony element.

Wśród akcesoriów, które znajdziemy w sklepie minirolety.pl, można wymienić:

 • Haczyki montażowe – to haczyki przeznaczone do bezinwazyjnego montażu rolet na oknach. Zawiesza się je na ramach okiennych, polecane są do okien, które są uchylane od góry. Ceny haczyków zaczynają się od 2,83 zł za komplet 2 sztuk.
 • Płytki montażowe – podobnie jak haczyki służą do bezinwazyjnego montażu rolet na oknach. Ten typ mocowania jest rekomendowany w przypadku okien nieuchylanych. Komplet płytek można nabyć już od 2,46 zł.
 • Mechanizm do rolet – to samohamujący mechanizm, który zawsze utrzymuje roletę, nawet jeśli ta nie jest do końca opuszczona i rozwinięta. Układ łańcuszkowy, zwany też koralikowym, który został w nim zastosowany, odznacza się dużą wygodą użytkowania, polegająca m.in. na tym, że bez względu na aktualną pozycję rolety, łańcuszek zawsze znajduje się na takiej samej wysokości. Mechanizm można kupić już od 13,99 zł.
 • Napinacz łańcuszka – to system, który całkowicie zapobiega plątaniu się łańcuszka. Podnosi to wygodę i komfort użytkowania rolet. Napinacz kupimy już od 3 zł.

One thought on “Ile kosztują rolety wewnętrzne?

 1. Piotr pisze:

  Myślałem, że zaoszczędzę i kupię okna z roletami (rolety robi inna firma niz okna, ale współpracują), bo oferowali w ramach jakiejś promocji właśnie rolety, co normalnie same okna. I co? i kicha, właśnie musiałem zapłacić za nowe. W tamtych gratisowych, świat było widać.
  Teraz mam nowe rolety wewnętrzne, cena z montażem to ponad 2k, ale warto. Mamy bardzo jasne mieszkanie i jak spadł śnieg, to rolety zaciemniające ratowały i w dzień i w nocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *