Rolety

Jak dociąć roletę okienną?

nożyce

Okna to niezbędne elementy wyposażenia każdego domu, jednak bardzo często nie jest to wystarczające. Właściciele pragną sprawić, aby były jeszcze bardziej funkcjonalne, a także pod względem estetyki pasowały do ogólnego wystroju konkretnego wnętrza. Niezwykle często do tego celu służą różnego rodzaju rozwiązania. Wiele osób niezwykle chętnie sięga po rolety okienne, które umożliwiają zachowanie prywatności, zapewniają odpowiednie zaciemnienie, a także prezentują się po prostu estetycznie. Jednak czasem dochodzi do sytuacji, w której wykonane w domu pomiary okazały się nieodpowiednie, czy po prostu plany względem konkretnego wnętrza uległy zmianie. Jest to także wyjątkowa sytuacja w przypadku okien, które mają niecodzienne wymiary. W tej sytuacji wiele osób zastanawia się jak przyciąć roletę, w taki sposób, aby nadal prezentowała się nienagannie?

Jak dociąć rolety, aby uzyskać jak najlepszy efekt?

W trosce o to, aby wyposażenie na okienne prezentowało się jak najlepiej i nie utraciło swojej funkcjonalności, niezbędne jest, aby było zamontowanie rolet w odpowiednim rozmiarze. Nie mogą być one zbyt małe, gdyż nie będą spełniały swojej podstawowej funkcji, jaką jest ochrona pomieszczenia przed wpadającym światłem. W tej sytuacji kwestia zapewniania prywatności mieszkańcom również nie będzie odpowiednio funkcjonowała. Dlatego w przypadku posiadania okien, które nie mają standardowych wymiarów, warto nabyć większe rolety. Jednak nie mogą być w ten sposób zamontowane. Zarówno za wąskie, jak i zbyt szerokie warianty nie będą odpowiednie. W tym przypadku rolety mogą nachodzić na klamkę, czy nieestetycznie się gnieść poza granicami okna. Samo użytkowanie ich w formie odsłaniania i zasłaniania również może być w tym przypadku uciążliwy. Jak obciąć roletę, aby wyglądało to estetycznie i aby element ten mógł spełniać swoje podstawowe funkcje? Przede wszystkim trzeba dokonać tego w sposób dokładny i przemyślany.

Jak przyciąć roletę? Instrukcja krok po kroku

W pierwszej kolejności należy dokładnie zapoznać się z posiadanym produktem. Zdecydowanie należy także w odpowiedni sposób wymierzyć okno, aby jak najlepiej móc zamontować roletę okienną. Podczas dokonywania wymiarów nie można zakładać wartości, które są idealnie odpowiadające wymiarom danej szyby. Do wykonanych pomiarów należy dodać po kilka centymetrów z każdej strony, aby możliwe było swobodne korzystanie z rolety i aby miała szansę na spełnianie swojej funkcji praktycznej, a nawet estetycznej. W ten sposób wyglądające rolety będą się po prostu doskonale prezentowały. Jak dociąć rolety w ten sposób?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy rozwinąć tkaninę w taki sposób, aby cała była zauważalna. Dla uzyskania najlepszych efektów można to zrobić na dużym stole, a nawet na podłodze, która ma nieograniczoną powierzchnię. Sprawia to, że możliwe będzie dokonywanie swobodnego działania. Jak przyciąć roletę? — krok drugi — w zależności od producenta mogą być to rolety złożone bądź nie. Jeśli zauważyć można wewnątrz listwę obciążającą, przed przystąpieniem do następnych działań, należy ją wyjąć. W tej sytuacji możliwe będzie wykorzystanie wykonanych wcześniej wymiarów. Należy powtórzyć krok odmierzania, tym razem jednak niezbędne będzie zaznaczenie odpowiedniej szerokość na powierzchni rolety. Można do wykonania tej czynności wykorzystać ołówek, który w razie takiej potrzeby nie zostawi na niej znacznych śladów, jak długopis czy marker. Możliwe będzie także wykonanie większej ilości punktów kontrolnych, które pozwolą na dokładne oddanie wartości, do których planuje się przyciąć roletę, przez całą długość tkaniny. Do cięcia należy użyć noża do tapet, jednak trzeba pamiętać o podłożeniu np. deski pod powierzchnię, aby nie uszkodzić blatu czy podłogi. Listwę obciążającą należy także dociąć do odpowiedniej szerokości. Finalnym etapem będzie stworzenie miejsca, w którym będzie można umieścić listwę.

W razie jakichkolwiek pytań z docinaniem naszych rolet zapraszamy do kontaktu. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *