Inspiracje, Porady

Jak urządzić gabinet? Pomysły na miejsce do pracy w domu

Urządzanie miejsca do pracy w domu znacznie różni się od aranżowania gabinetu w biurze. Dlaczego? Przede wszystkim gabinet w biurze jest częścią przestrzeni korporacyjnej, a więc powinien pełnić funkcję reprezentacyjną, robić wrażenie na klientach, kontrahentach lub pracownikach, w zależności od Twojego stanowiska i związanych z nim obowiązków. W przypadku nowoczesnego gabinetu w domu aranżacje raczej nie opierają się na tym, aby robić wrażenie na innych czy współgrać ze stylistyką innych pomieszczeń, wręcz przeciwnie – domowy gabinet powinien być swego rodzaju „oddzieloną strefą”, czyli taką, w której możesz się schować i spokojnie pracować. A więc co zrobić, aby urządzanie gabinetu w domu się powiodło?

Jak urządzić domowy gabinet? Aranżacje i porady

Jak urządzić gabinet? To wbrew pozorom nie jest aż tak trudne. Wystarczy chwila zastanowienia. Jeśli chodzi o ogólne zasady dotyczące gabinetu, urządzanie go wcale nie musi być czasochłonne ani kosztowne – na rynku znaleźć można obecnie wiele niedrogich, za to funkcjonalnych i praktycznych mebli, które sprawdzą się podczas pracy w domu. Czasem można także wykorzystać stare elementy wyposażenia, które kurzą się w piwnicy i nie wiadomo, co z nimi zrobić. Zamiast biurka można wykorzystać stół, ważne jednak, aby zachować przy nim odpowiednią postawę siedzącą, dlatego powinien mieć dobrze dopasowaną wysokość – taką, żeby kąt między ramieniem a przedramieniem wynosił 90 stopni. Jeśli planujesz w gabinecie aranżację tworzoną od podstaw, zacznij od wyboru stylu, jaki Cię interesuje. Wśród ostatnich trendów wyróżnia się ten skandynawski, który wydaje się wręcz stworzony do biur, a także industrialny łączący lekkie drewniane blaty z metalowymi wykończeniami. Jeśli wolisz w gabinecie aranżacje tradycyjne, spróbuj dopasować pomieszczenie do swojego charakteru, w końcu to ma być Twoja prywatna przestrzeń do pracy. Marzy Ci się gabinet w stylu glamour? Sięgnij po miękki welur i duże lustra!

Gabinet – jak urządzić go odpowiednio? Krok numer jeden – organizacja

Aby czuć się w domowym gabinecie swobodnie, warto postawić na funkcjonalne meble, a także rozsądne przechowywanie – pomogą Ci w tym organizery, pudełka, segregatory i duża liczba szuflad – dzięki temu z łatwością utrzymasz w miejscu pracy porządek.

Naturalne światło i zacienienie – podstawa efektywnej pracy

Ogromną rolę zarówno w biurze, jak i w gabinecie domowym odgrywa odpowiednie światło – i to nie tylko sztuczne. Najważniejsze w miejscu pracy jest właśnie naturalne oświetlenie, które sprawia, że łatwiej nam się skupić, wzmaga koncentrację i nie powoduje zmęczenia. Oczywiście, powinniśmy także mieć możliwość zacienienia gabinetu, co ma szczególne znaczenie, jeśli pracujemy przy komputerze – pomogą Ci w tym prawidłowo dobrane rolety. Wiele produktów odpowiednich do gabinetu domowego znajdziesz w naszej ofercie. Pamiętaj, że należy także zadbać o sztuczne oświetlenie sufitowe i przede wszystkim – punktowe, na przykład w postaci lampki na biurko.

Komfort a dobre samopoczucie w pracy i… po pracy!

Stawiaj na komfortowe meble – nie dość, że powinny być one wygodne, to jeszcze muszą pozwolić Ci zachowywać odpowiednią pozycję ciała, która nie będzie niekorzystnie wpływać na Twoją postawę, zdrowie i samopoczucie. Pilnuj wyprostowanych pleców, wybieraj krzesła z podłokietnikami i pamiętaj, żeby czasem rozprostować nogi i spojrzeć za okno, żeby Twoje oczy mogły przez chwilę odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *