Porady

Jak wyczyścić drewniane żaluzje

Żaluzje drewniane są coraz częstszym wyborem, po który sięgamy zarówno w naszych domach i mieszkaniach, jak i biurach. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych, nadając aranżacji ponadczasowego, eleganckiego i unikatowego charakteru. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, o które musimy odpowiednio zadbać, by akcesorium zachowało swój estetyczny wygląd i posłużyło nam przez bardzo długi czas. Jak czyścić żaluzje drewniane?

Jak czyścić drewniane żaluzje? Praktyczne pomysły

Osiadający na osłonach okiennych kurz sprawia, że z biegiem czasu gromadzi się na ich powierzchni coraz więcej zarazków, pyłów czy innych zanieczyszczeń. Dlatego niezwykle istotne jest, abyśmy postawili na regularne czyszczenie naszych żaluzji, dzięki czemu zachowają one swój atrakcyjny wygląd przez wiele lat. Z pewnością nie jedną osobę nurtuje pytanie – jak wyczyścić żaluzje drewniane, by ich nie uszkodzić i nie doprowadzić do zniszczenia drewna.

Istnieje wiele skutecznych sposobów umożliwiających nam sprawne i szybkie usunięcie zabrudzeń z powierzchni żaluzji. Przede wszystkim powinniśmy zaopatrzyć się w gładką ściereczkę lub gąbkę, przy pomocy której po namoczeniu i dokładnym wykręceniu będziemy mogli zetrzeć kurz.

Żaluzje drewniane – jak czyścić?

Czyszczenie drewnianych żaluzji nie jest nadmiernie skomplikowaną i czasochłonną czynnością, jednak tylko wtedy, gdy będziemy wykonywać je systematycznie. Zbyt rzadkie zbieranie kurzu i wszelkich zbierających się pyłów może nieco utrudnić całe zadanie. Do pielęgnacji osłony wykonanej z drewna możemy wykorzystać miotełkę do kurzu bądź specjalne, przeznaczone do żaluzji, szczotki.

Żaluzje z drewna możemy pielęgnować przy zastosowaniu miękkich szczotek, dzięki którym w szybki sposób pozbędziemy się zalegających, drobnych zabrudzeń. Wystarczy umieścić odpowiednio akcesorium pomiędzy lamelami, a następnie przesuwać wzdłuż. Dokładnie tak samo postępujemy z dobrze wyciśniętą gąbką czy ściereczką bądź wspomnianą wcześniej miotełką do kurzu.

Jak wyczyścić drewniane żaluzje? Mocniejsze zabrudzenia

Niejednokrotnie żaluzje z drewna postanawiamy zamontować w kuchni, gdzie każdego dnia przygotowujemy mnóstwo posiłków. W tym czasie na osłonach mogą pojawić się inne zabrudzenia, których usunięcie mokrym ręczniczkiem może okazać się niewykonalne. W takim przypadku warto, abyśmy zaopatrzyli się w wysokiej jakości preparaty, specjalnie przeznaczone do czyszczenia drewna, bez uszkadzania jego powierzchni.

Dlaczego warto wybrać żaluzje drewniane?

Żaluzje wykonane z drewna są jedną z najlepszych opcji, która w szczególności przypadnie do gustu każdemu z nas, kto poszukuje trwałego i eleganckiego sposobu na zaciemnienie pomieszczenia. Drewno to niezwykle wytrzymały materiał, który przy odpowiedniej pielęgnacji zachowa swój estetyczny wygląd przez bardzo długi czas.

Warto, abyśmy postawili na drewniane żaluzje ze względu na ich wytrzymałość, unikatowy charakter i elegancję. Co więcej, ten rodzaj osłon okiennych jest niezwykle prosty w obsłudze, umożliwiając komfortowe sterowanie, by zapewnić precyzyjną regulację, wpadających przez okno promieni słonecznych. 

Ponadto instalacja drewnianych żaluzji jest bardzo prosta, a dołączona do produktu instrukcja w znaczącym stopniu ułatwia założenie osłon. Kolejnym atutem jest łatwość utrzymania żaluzji z drewna w czystości, dzięki czemu przez cały czas będą się nienagannie prezentowały. Warto, abyśmy co jakiś czas stosowali specjalne preparaty konserwacyjne do drewna, w wyniku czego przedłużymy żywotność zakupionych produktów.

Gdzie kupić drewniane osłony na okna?

Planując zakup żaluzji drewnianych, warto bliżej zapoznać się z przedstawioną przez nas ofertą. Na naszej stronie internetowej znajduje się wysokiej jakości produkt, który można przymocować na różne sposoby. Osłona nadaje się do montażu zarówno do ściany czy sufitu, jak i we wnęce okiennej bądź bezinwazyjnie na okno. To wysokiej jakości rozwiązanie, które okaże się perfekcyjnym dopełnieniem panującej w danym wnętrzu aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *