Rolety

Jak zaaranżować okna w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski

Różnorodne style wykorzystywane w procesie dekoracji wnętrz dają szerokie pole do popisu, nie tylko jeśli chodzi o główne elementy, takie jak meble, ale również dodatki. Ta zasada dotyczy szczególnie tak przytulnych stylów, jak prowansalski. W ramach takiego wnętrza każdy element musi być odpowiednio dopasowany, w tym również aranżacja okna w stylu prowansalskim. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę, komponując wystrój okna.

Okno w stylu prowansalskim – najważniejsze cechy stylu

Styl prowansalski to przede wszystkim pochwała przytulnego charakteru domu. W odróżnieniu od popularnego stylu skandynawskiego, w którym dopuszczone są nowoczesne i jak najbardziej minimalistyczne rozwiązania, styl prowansalski daje przestrzeń do wykorzystania potencjału domowych wnętrz. Nie oznacza to jednak, że pomieszczenia urządzone w stylu prowansalskim przestają być użyteczne. Wręcz przeciwnie – to właśnie urządzenie wnętrza w ten sposób daje możliwość korzystania z niego w pełni, przy jednoczesnym zachowaniu rodzinnego charakteru całej przestrzeni.

Okno w stylu prowansalskim również musi pozostać w pełni użyteczne, tak aby korzystanie z niego na co dzień nie stanowiło żadnego problemu. Nie ma więc tu miejsca na zbyt duże dekoracje, przez które niemożliwe byłoby swobodne otworzenie okna zawsze wtedy, gdy wymagałaby tego sytuacja. Okna prowansalskie już z daleka zwracają na siebie uwagę swoją użytecznością i praktycznością, dlatego ten styl wystroju wnętrz będzie idealny przede wszystkim dla osób, które chcą łączyć naturalny domowy nastrój z odpowiednią praktycznością.

Wnętrze i okno w stylu prowansalskim w domowym nastroju

Style wystroju wnętrz mają to do siebie, że potrafią całkowicie zmienić charakter danego pomieszczenia. Korzystając z odpowiednich wytycznych i wskazówek, możliwe jest stworzenie przestrzeni w pełni dostosowanej do własnych oczekiwań oraz indywidualnych gustów. Wielbiciele nowoczesnych stylów jak najbardziej mogą zdecydować się na wykorzystanie elementów industrialnych, które z pewnością zaspokoją jasno sprecyzowane oczekiwania. Natomiast osoby, które chcą swoje wnętrze przystosować w nieco bardziej rodzinny i domowy sposób, jak najbardziej mogą skorzystać z szerokich możliwości, jakie daje styl prowansalski.

Najpowszechniejsze skojarzenia bezpośrednio związane z tym stylem to przede wszystkim wrażenie sielskości oraz otwartości. Charakter takiego wnętrza doskonale wpisuje się więc we wrażenie, jakie powinien dawać dom. Aranżacja okna w stylu prowansalskim w pełni odpowiada głównym założeniom tego stylu. Jeśli chodzi o dekoracje, każdy element musi być zgodny pod względem estetycznym – zarówno w przypadku rolet w stylu prowansalskim, jak i innych części wystroju.

Jak powinno wyglądać okno w stylu prowansalskim?

Aranżacja okna w stylu prowansalskim to wbrew pozorom jedno z najważniejszych zadań, jakie trzeba wypełnić przy planowaniu wystroju wnętrza zgodnie z głównymi założeniami tego stylu. Okno jest przecież doskonale rzucającym się w oczy elementem, który przyciąga wzrok. To właśnie w tym miejscu najlepiej gromadzi się naturalne światło słoneczne, dlatego w oczywisty sposób aranżacja okna w stylu prowansalskim jest idealnie widoczna dla każdego. O czym należy pamiętać, chcąc dobrze dostosować okna prowansalskie? Warto postawić na białe ramy okienne, które optycznie powiększają okno, a ponadto doskonale komponują się z jasnymi meblami, jak najbardziej wskazanymi przy stylu prowansalskim.

Rolety w stylu prowansalskim

Planując, jak stworzyć okno w stylu prowansalskim, nie można również zapomnieć o roletach oraz zasłonach. W przypadku zasłon doskonale sprawdzają się naturalne materiały, takie jak len, dzięki którym wrażenie sielskości jest jeszcze bardziej spotęgowane. Dodatkowo warto pomyśleć o specjalnych roletach w stylu prowansalskim. Świetny wybór stanowią dostępne w naszej ofercie rolety typu dzień noc, występujące również w jasnych odcieniach. Delikatna struktura takich rolet pozwala zachować subtelny wygląd okna, tak ważny w przypadku stylu prowansalskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *