Rolety

Jak zamontować rolety plisowane?

Rolety plisowane, nazywane plisami, nieustannie zyskują coraz większą popularność. W czym tkwi ich fenomen? Prezentują się niezwykle designersko, świetnie sprawdzają się w oknach o różnych kształtach, umożliwiają zasłonięcie dowolnej partii okna i są proste w instalacji. Chętnie wybierane są do domów i mieszkań prywatnych, a także biur i siedzib przedsiębiorstw. Jeśli jesteś zainteresowany ich zakupem i pragniesz dowiedzieć się, jak zamontować rolety plisowane w prosty sposób, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Rolety plisowane – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak zamontować rolety plisy, chcielibyśmy pokrótce opisać ich zalety. Otóż stanowią one świetną alternatywę dla klasycznych żaluzji. Stanowią nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale również stylowy dodatek wnętrzarski. Są łatwe do utrzymania w czystości i skutecznie zabezpieczają wnętrze przed promieniami słonecznymi. W przeciwieństwie do klasycznych rolet, umożliwiają zasłonięcie dowolnej, wybranej części okna. Doskonale sprawdzają się w biurach i mieszkaniach zlokalizowanych na parterze.

Dzięki nim nie musisz zasłaniać całej szyby, aby uchronić się przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Możesz zasłonić wyłącznie dolną partię okna, a górną wpuścić światło do pomieszczenia. Ponadto rolety plisowane, w przeciwieństwie do klasycznych żaluzji, idealnie przylegają do szyby, dlatego stanowią bardzo skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi i prześwitami. Dodatkowo plisy świetnie się prezentują. Doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych. Są wspaniałą dekoracją okienną i mogą być stosowane solo, a także w towarzystwie firan. Ponadto są niezwykle trwałe, wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacyjnych. Świetnie spełniają swoje funkcje, a odpowiednio zadbane służą przez długie lata.

Rolety plisowane – jak montować?

Ogromną zaletą rolet plisowanych jest ich łatwy montaż i demontaż. W naszym sklepie zamówisz plisy do instalacji bezinwazyjnej, czyli niewymagającej ingerencji w ramę okna czy ścianę. Wybierając te produkty, nie musisz wywiercać dziury i uszkadzać konstrukcyjnych elementów okna. Doskonale sprawdzają się one w mieszkaniach i lokalach wynajmowanych, gdzie właściciele często nie zgadzają się na montaż akcesoriów wymagających wiercenia.

Zatem, jak zamontować plisy w oknach? Otóż modele bezinwazyjne mocuje się przy pomocy plastikowych uchwytów, mających postać haczyków. Haczyki te bez problemu zamontujesz na ramie dzięki ich specjalnej konstrukcji. Pamiętaj jednak, aby przed instalacją dokładnie oczyścić i odtłuścić ramę okna. Dzięki temu klej wykazywał dużą przyczepność. Ponadto przed rozpoczęciem montażu zapoznaj się z instrukcją dołączoną do produktu. Znajdziesz w niej informacje, jak krok po kroku zamocować daną plisę.

Jesteśmy pewni, że roletę plisowaną z łatwością zainstalujesz samodzielnie, gdyż jej montaż jest bardzo prosty. Wystarczy zastosować się do zaleceń wskazanych w instrukcji, aby poprawnie wykonać całe mocowanie.

Montaż rolet plisowanych – co potrzebne?

Już wiesz, jak zamontować rolety plisy. Teraz czas dowiedzieć się, co potrzebujesz do ich poprawnej instalacji. Otóż niezbędne są bezinwazyjne haczyki i elementy montażowe, do których zalicza się płytki montażowe oraz sznurek do plis. Kupując roletę w naszym sklepie, w zestawie otrzymujesz wszystkie te akcesoria. Uzyskujesz komplet gotowy do instalacji. Ponadto w razie uszkodzenia któregokolwiek z elementów montażowych, na naszej stronie możesz zamówić ten komponent osobno. Kupując u nas plisę, dostajesz również dokładną instrukcję, w której zostało dokładnie opisane, jak zamontować rolety plisowane. Jeśli jednak masz wątpliwości i chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat mocowania tych żaluzji, zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania i udzielimy Ci szczegółowych informacji na temat tego, jak zamontować plisy w oknach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *