Rolety

Czy rolety wewnętrzne można odliczyć od podatku?

Montaż rolet jest obecnie podstawową usługą wykończeniową, a jej wykonanie zazwyczaj bierze się praktycznie za pewnik. Pozostaje jedynie pytanie dotyczące tego, jaki typ rolet zostanie zamontowany: wewnętrzny czy zewnętrzny. W zależności od dokonanego wyboru można liczyć się nie tylko z odpowiednio dopasowanym sposobem montażu, ale także wysokością poniesionych kosztów. Nie każdy wariant prezentuje się tak samo pod względem finansowym. Dlatego też osoby zakładające rolety zazwyczaj rozważają możliwość pozyskania jakiejkolwiek ulgi finansowej. Czy rolety wewnętrzne można odliczyć od podatku? Przeczytaj, na jakiej zasadzie działa zwolnienie z podatku przy termomodernizacji budynku.

Czy rolety można odliczyć od podatku – rodzaje rolet i ich przeznaczenie

Bez rolet wiele osób po prostu nie wyobraża sobie życia. Są one tak praktyczne, że ich obecność znacznie zwiększa komfort przebywania w danym miejscu. Stąd też taki potencjał wykorzystuje się nie tylko w miejscu pracy czy innych budynkach użyteczności publicznej, ale także w domach mieszkalnych. Nie ma nic dziwnego w tym, że domownicy chcą sobie zapewnić możliwie jak najlepsze warunki do zamieszkania. Nieraz nie jest to takie łatwe, szczególnie jeśli pogoda za oknem nie sprzyja. Wbrew pozorom w chłodniejszych miesiącach jesiennych i zimowych nie wystarczy jedynie zadbać o ogrzewanie. Dobrze jest także dowiedzieć się, czy rolety wewnętrzne da się odliczyć od podatku. Takie pytania najczęściej padają również w odniesieniu do rolet zewnętrznych, które znacznie ograniczają dostęp zimnego powietrza do ram okiennych. Z tego względu przez niektórych jest to uważane za podstawę do rozliczania się na innych zasadach podatkowych. Idąc dalej, coraz częściej pojawiają się także pytania dotyczące tego, czy rolety wewnętrzne można odliczyć od podatku. Ta kwestia jest jednak nieco bardziej skomplikowana, niż mogłoby się to wydawać już na pierwszy rzut oka.

Ulga termomodernizacyjna – czy rolety można odliczyć od podatku?

Przepisy, które mogą wzbudzać pewne nadzieje w zakresie pozyskania pewnej ulgi podatkowej, dotyczą bezpośrednio przeprowadzonych działań związanych z termomodernizacją. Dokładniej mowa tutaj o art. 26h ust 1. ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych, który wskazuje na możliwości odliczenia od podstawy obliczenia podatku te wydatki poniesione w danym roku podatkowym, które dotyczyły materiałów budowlanych, urządzeń lub usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w danym budynku. Przepis ten jest bardzo szeroki, dlatego podatnicy zaczęli się zastanawiać, czy rolety można odliczyć od podatku w odniesieniu do tego zagadnienia. Na pierwszy rzut oka rzeczywiście wydawać by się mogło, że założenie rolet jest krokiem w stronę poprawy stanu budynku poprzez termomodernizację. Warto jednak zaznaczyć, że ten przepis nie ma odniesienia do rolet zewnętrznych. Zatem czy rolety wewnętrzne da się odliczyć od podatku w odniesieniu do tego przykładu?

Czy rolety wewnętrzne można odliczyć od podatku – przepisy a ulga termomodernizacyjna

Założenie rolet wewnętrznych wiąże się z pewnymi kosztami. W odróżnieniu od rolet zewnętrznych, można tutaj odliczyć koszty montażu. Dostępne w naszej szerokiej ofercie rolety wewnętrzne montuje się na bardzo prostej zasadzie. Nie trzeba w tym celu nawet wykorzystywać szczególnie skomplikowanych narzędzi – wystarczy to, co znajduje się domowych zapasach narzędziowych. Pozostaje więc jedynie koszt zakupu odpowiednich rolet, dostosowanych pod względem kolorystyki, rozmiaru oraz materiału, z jakiego zostały wykonane. Czy rolety wewnętrzne da się odliczyć od podatku? Niestety osoby liczące na skorzystanie z takiej ulgi muszą szybko pogodzić się z tym, że nie jest to możliwe. Przepisy w żaden sposób nie określają pozytywnego wpływu założenia rolet wewnętrznych na stan termomodernizacji budynku. Koszty związane z całą operacją należy więc wziąć na siebie, nie mogąc liczyć na jakąkolwiek ulgę podatkową w tym względzie, wiedząc, czy rolety można odliczyć od podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *