Rolety

Jak zrobić samodzielnie moskitierę na okno

Okres letni to czas, w którym nasz dom częściej niż zwykle zaczynają odwiedzać owady. Wiadomo, że istnieją sposoby na wyjście z tej sytuacji, tylko trzeba dowiedzieć się jak zrobić moskitierę do okna. Ta specjalna siatka będzie pełnić funkcję ochronną, dzięki czemu liczba niechcianych gości w postaci owadów znacznie spadnie.

Jak zrobić moskitierę na okno?

W wielu sklepach internetowych można znaleźć gotowe moskitiery od różnych producentów, jednak nie jest to konieczne – specjalną siatkę, którą mocuje się do ramy drzwi balkonowych, wejściowych, a także do ramy okna można wykonać samodzielnie. Do stworzenia takiej moskitiery trzeba się odpowiednio przygotować, bo przecież jak coś robić to raz, a porządnie prawda?

Na samym początku konieczne jest przygotowanie listy zakupów. Produkty z tzw. wyższej półki to gwarancja jakości, dlatego lepiej jest wydać trochę więcej gotówki na lepsze jakościowo materiały, niż starać się oszczędzać decydując się na materiały gorszej jakości. Głównym elementem, który jest potrzebny to oczywiście specjalna siatka na owady (może być również winylowa) posiadająca jak najmniejsze oczka.

Przed zakupem konkretnej siatki warto również zwrócić uwagę na walory estetyczne. Jeżeli jesteś osobą, która mocno zwraca uwagę na wystrój mieszkania, to warto będzie dopasować kolor moskitiery w taki sposób, aby pasowała do reszty otoczenia.

Wymiary okna

Najważniejszym parametrem, który trzeba brać pod uwagę przy montażu moskitiery, są dokładnie wykonane pomiary. Niezależnie od tego, czy siatka z małymi oczkami kupiona będzie w jakimś sklepie, czy robiona samodzielnie, to bez dokładnych wymiarów okna jej montaż nie będzie możliwy. Zastanawiacie się jak zrobić moskitierę na okno własnymi siłami? Do wykonania takiego pomiaru z pewnością sprawdzi się miara budowlana, a żeby precyzyjnie określić grubość ram okiennych, należy wykorzystać suwmiarkę.

Co trzeba kupić?

Wszystkie materiały niezbędne do wykonania moskitiery dostępne są do kupienia jednakowo w sklepach stacjonarnych, a także internetowych. Do listy zakupów należy zaliczyć ramki z tworzywa sztucznego (jeżeli jest taka możliwość), wysokiej jakości zawiasy, drewniane listewki i metalowe narożniki.

Jak samemu zrobić moskitierę na okno? Po zakupie materiałów można zabrać się do pracy. Istnieją dwa sposoby na mocowanie specjalnej siatki na owady – jeżeli ma to być sposób bez użycia specjalnych zawiasów, to z pewnością konieczne będzie zaopatrzenie się w taśmę klejącą, która posłuży do przyklejenia siatki z małymi oczkami do ramy.

Moskitiera na balkon i drzwi ?

W przypadku montażu moskitiery na drzwi wejściowe czy drzwi balkonowe sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, dlatego poleca się skorzystać z usług profesjonalnych firm, które wykonują tego typu rzeczy od wielu lat. Oczywiście można próbować samemu, a do tego warto będzie wykorzystać specjalną siatkę z magnesami i rzepami. Montaż moskitiery balkonowej powinno rozpoczynać się od precyzyjnego docięcia ramy moskitiery w taki sposób, aby idealnie pasowała do wymiarów drzwi balkonowych.

Kolejną i bardzo ważną czynnością jest dokładne odtłuszczenie moskitiery. Należy użyć do tego specjalnych preparatów odtłuszczających, których ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Czasami zdarza się również tak, że świeżo przymocowana moskitiera w kilku miejscach będzie posiadać prześwity, ale jak ktoś nie wie, jak zrobić moskitierę okienną i robi to pierwszy raz, to nie ma się czym przejmować. Aby dokładnie uszczelnić moskitierę, można użyć dodatkową taśmę posiadającą rzepy i wystarczy podkleić ją w miejscach, gdzie wyżej wspomniane prześwity są widoczne.

Podsumowując cały artykuł, wiadomo już jak zrobić samemu moskitierę i wszystkie osoby, które posiadają takie rzeczy w swoich domach, z pewnością doceniają różnicę. Gdy siatka na owady zostanie zamontowana prawidłowo, to nie będzie już konieczności nieustannego odganiania się od komarów, much czy innego rodzaju owadów.

One thought on “Jak zrobić samodzielnie moskitierę na okno

  1. Przewozy Autobusowe ALINEX pisze:

    Witam wszystkich. Jak ktoś chciałby skorzystać z usług sklep minirolety POLECAM miła obsługa telefoniczna, szybka usługa – dostawa
    towaru towar zgodny z zamówieniem. POLECAM 100% FIRMA GODNA ZAUFANIA. ALINEX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *