Rolety

Jaki materiał na rolety okienne do kuchni? Podpowiadamy

Aranżacja mieszkania wymaga odpowiedniej wiedzy na temat tego, jak łączyć poszczególne dodatki, aby wszystko ładnie połączyło się w spójną całość. Całe szczęście w internecie można znaleźć szereg artykułów ze wskazówkami i poradami, które są pomocne w tworzeniu projektu mieszkania, a w tym artykule przyjrzymy się bliżej urządzaniu kuchni oraz temu, jaki materiał na rolety kuchenne jest najbardziej popularny.

Materiał na rolety

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów rolet i choć jest to kwestia głęboko indywidualna, to z pewnością można wyróżnić lepsze i gorsze materiały. Wiadome jest, że rolety do kuchni powinny nie tylko pasować do mebli i reszty wystroju, ale ich głównym zadaniem jest funkcjonalność. Jeżeli okno jest umiejscowione w pobliżu zlewu czy kuchenki gazowej to bardzo prawdopodobne jest, że wszystko będzie się szybko brudzić. W związku z tym materiał wykorzystany do stworzenia rolet powinien być przystosowany do łatwego czyszczenia. Takim materiałem jest poliester, dlatego wielu producentów posiada w swojej ofercie właśnie tego typu rolety.

Rodzaje rolet

Kuchnia to pomieszczenie, które narażone jest na zwiększoną wilgoć, dlatego przed zakupem rolet warto zastanowić się, które z nich będą najlepiej dostosowane do tego rodzaju warunków. Dla osób, które dbają o wystrój swojego mieszkania, pewnie nasuwa się pytanie, dlaczego rolety są lepszym rozwiązaniem niż różnego rodzaju firany i zasłony? Odpowiedź jest prosta – na miękkich materiałach brud i osad pojawia się szybciej niż na poliestrowej powierzchni rolet, a dodatkowo wyczyszczenie zasłon i firanek jest trudniejsze niż dokładne wyczyszczenie rolet poliestrowych. Jaki rodzaj rolet nadaje się najlepiej do kuchni?

Rolety rzymskie

To bardzo popularny rodzaj rolet, który jest często wykorzystywany w aranżowaniu wnętrz. Głównymi zaletami tego rozwiązania jest przede wszystkim funkcja użytkowa, czyli zasłanianie okien zatrzymując wpadane tutaj światło, a oprócz tego rolety rzymskie są bardzo ładne od strony estetycznej. Zastanawiając się jednak jaki materiał na rolety do kuchni jest najlepszy, warto wziąć pod uwagę, że rolety rzymskie produkowane są na bazie bawełny i lnu, więc czyszczenie ich będzie trochę trudniejsze niż czyszczenie rolet wykonanych wyłącznie z poliestru.

Rolety plisowane

Plisy w ostatnich latach zyskują na popularności i są bardzo dobrą alternatywą dla rolet rzymskich. Największą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim funkcjonalność. Rolety plisowane mają duże możliwości regulacyjne, dzięki czemu można je wygodnie podnosić i opuszczać. Można powiedzieć, że wybór plisowanych rolet to przyjemne z pożytecznym, ponieważ połączone jest tutaj dobre nasłonecznienie kuchni i pełna prywatność.

Nowoczesna kuchnia

Kuchnia to miejsce, które bez wątpienia można uznać za główną część każdego domu. To właśnie tutaj spędzamy czas na wspólnych posiłkach z rodziną, zaczynamy dzień od gorącej kawy, a także w kuchni odbywa się wiele tzw. “domówek”. Dobrze jest więc zaaranżować kuchnię w taki sposób, aby niebanalny design był połączony z funkcjonalnością.

Przez ostatnie lata styl nowoczesny stał się bardzo popularny. Aranżowanie kuchni w ten sposób cechuje się minimalizmem i oszczędnością w stosowaniu różnego rodzaju dekoracji. Decydując się na zakup mebli pod ten styl, warto zwrócić uwagę na stonowane kolory oraz proste kształty. Po zamontowaniu rolet, które pasują do reszty wystroju kuchni, należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Niewielkie zabrudzenia można wyczyścić w prosty sposób, używając do tego nawilżonej gąbki lub ściereczki z mikrofibry, a gdy powierzchnię rolet pokrywają plamy z tłuszczu lub oleju, konieczne jest ściągnięcie rolet z uchwytów i rurek, aby czyszczenie mogło zostać wykonane prawidłowo.

Wybór konkretnego rodzaju rolet to kwestia głęboko indywidualna, jednak na całe szczęście ofert w sklepach internetowych jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy również do sprawdzania produktów dostępnych w naszym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *