Rolety

Jakie rolety na duże okna sprawdzą się najlepiej?

Duże okna - rolety

Wiele osób marzy o tym, by w konkretnych pomieszczeniach w ich domu znajdowały się duże okna. Nie ma w tym nic dziwnego – mamy wówczas nie tylko lepszy widok na krajobraz na zewnątrz, ale też do środka może wpaść więcej światła, co dla wielu ma bardzo duże znaczenie i stanowi kluczową kwestię podczas podejmowania decyzji dotyczącej ich wymiarów. Samo okno to jednak nie wszystko. Nie zawsze chcemy przecież, aby do naszej sypialni nad ranem wpadały promienie słońca czy wieczorem przy seansie filmowym w salonie przeszkadzał nam blask znajdujących się przy ulicy latarni miejskich. Rozwiązaniem są tu oczywiście różnego rodzaju osłony okienne w tym wszelkiego rodzaju rolety, które stanowią obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań tego typu. Na rynku jest obecnie ich ogromny wybór – nawet tych przeznaczonych do okien o nietypowych wymiarach. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem porządnych rolet dopasowanych rozmiarem do Twoich dużych okien, to jesteś teraz w odpowiednim miejscu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym odpowiadamy na pytanie: jakie rolety na duże okna?

Duże okna – duży problem?

Wielu osobom może wydawać się, że zakup rolet do dużych okien może być bardzo problematyczny. W niektórych przypadkach faktycznie może tak być, ponieważ część producentów wytwarza swoje produkty tylko w konkretnych rozmiarach i wariantach. Wciąż jednak mają one bardzo szeroki wybór, który umożliwia im dobranie najlepszych rozwiązań dla siebie.

Czym zasłonić duże okna? Propozycje

Jednym z popularniejszych rozwiązań stosowanych przez właścicieli dużych okien są wolnowiszące rolety ścienne. Konstrukcyjnie są one podobne do rolet rzymskich. Można je montować na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich – nieco bardziej inwazyjny – polega na przykręceniu rolety do ściany nad oknem lub sufitu. Drugą opcją jest natomiast montaż bezinwazyjny. Polega on na zainstalowaniu rolety na ramie okna przy użyciu specjalnych zaczepów z dodatkiem samoprzylepnej taśmy wysokiej jakości, dzięki czemu nie trzeba używać do całego procesu żadnych narzędzi.

W przypadku okien, które wyposażone są w bardzo duże przeszklenia, a co za tym idzie – mają również bardzo duże otwory okienne, najlepsze będą metody inwazyjne. Dzięki rolecie zamontowanej na ścianie lub suficie możliwe będzie przesłanianie całego otworu okiennego, a więc uzyskanie lepszej kontroli nad ilością światła, które wpada do pomieszczenia.

Innym rozwiązaniem są wspomniane nieco wcześniej rolety rzymskie. One także mogą być montowane na dwa sposoby – inwazyjnie i bezinwazyjnie. W tym pierwszym przypadku podobnie jak w roletach wolnowiszących, mocowanie rolety instaluje się na suficie lub na ścianie. Można je jednak zainstalować bezinwazyjnie przy użyciu specjalnych haczyków, co nie wymaga użycia żadnych narzędzi.

Czym wyróżniają się rolety rzymskie wśród innych rozwiązań? Po pierwsze – są niesamowicie łatwe w utrzymaniu w czystości. Jeśli ulegną jakiemukolwiek zabrudzeniu, bez problemu można wyprać je w pralce lub ręcznie – jest to zasługą materiału, z którego zazwyczaj są one wykonane. Zostając jeszcze w temacie materiałów – producenci bardzo często dają do wyboru szeroką gamę tkanin o różnych fakturach, wyglądzie i funkcji. Oznacza to, że bez większego problemu można dopasować wygląd rolety do aranżacji pomieszczenia, a jednocześnie sprawić, żeby była ona praktyczna, np. posiadała powłokę całkowicie zaciemniającą.

Kolejną możliwością są też rolety plisowane, tzw. harmonijkowe. Główną różnicą między nimi a tymi, które zostały dotychczas przedstawione, jest to, że montowane są one w świetle okna. Nie ma możliwości zainstalowania jej na suficie bądź ścianie. Co ciekawe – tę roletę również można zamontować na dwa różne sposoby – zarówno inwazyjnie, jak i bezinwazyjnie. Plisy mają też swoje ograniczenia, dlatego najlepiej stosować je do okien, których szerokość nie przekracza 150 centymetrów. Ma to duże znaczenie, ponieważ przy większych rozmiarach okna harmonijka może składać się nie tak, jak powinna.

Najlepsze rolety na duże okna

Jednym z najbardziej rozchwytywanych rozwiązań są jeszcze rolety dzień-noc na duże okna. Mają one bardzo charakterystyczną konstrukcję, która składa się ułożonych naprzemiennie pasów tkaniny przepuszczającej i nieprzepuszczającej światła. Dzięki temu można bardzo precyzyjnie dostosować ilość światła, która wpada do naszego pomieszczenia. Bardzo ważne jest też to, że rolety dzień-noc na duże okna można nabyć, nawet jeśli ma ono 190 centymetrów szerokości i 250 centymetrów wysokości.

Rozwiązanie to zyskuje na popularności, a szczególnym uznaniem cieszy się wariant w kasecie, którą montuje się na ścianie nad wnęką okienną. Jeśli natomiast mamy bardzo duże okna, to dobrym pomysłem może być zastosowanie kilku mniejszych rolet zamiast jednej bardzo szerokiej – pomoże to uniknąć wielu problemów z tym związanych.

Jak widać wyraźnie – posiadacze dużych okien nie są pozostawieni sami sobie. Jeśli chcesz nabyć wysokiej jakości rolety do okien o niestandardowych wymiarach, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *