Porady

Moskitiera ramkowa na wymiar – jak ją zmierzyć?

Owady potrafią być naprawdę uciążliwe– szczególnie w okresie letnim. Aby pozbyć się kąsających komarów z wnętrza mieszkania, a jednocześnie móc zapewnić sobie na stały dostęp do powietrza z zewnątrz, warto zamontować moskitierę okienną, która skutecznie ochroni nas przed natarczywymi insektami. Profesjonalna siatka powinna precyzyjnie pokrywać powierzchnię okna, dlatego najlepiej wybrać wersję przygotowaną pod kątem konkretnej framugi. Jak zmierzyć okno pod moskitierę? Warto to wiedzieć – jedynie dokładnie zamontowana moskitiera ramkowa na wymiar będzie skutecznie pełnić swoją funkcję ochronną.

Dlaczego warto zdecydować się na moskitierę ramkową na wymiar?

Na owady najlepszym wyborem jest moskitiera ramkowa na wymiar. Odpowiednio zamocowana ochrona pozwala nam także stale wietrzyć mieszkanie – otwarte okno nie sprawi, że komary dostaną się do wewnątrz mieszkania, co latem jest szczególnie istotne.

Co więcej, profesjonalna siatka powoduje także, że nie musimy już używać owadobójczych preparatów chemicznych, które szkodzą naszemu zdrowiu i środowisku. Moskitiera na wymiar sprawdzi się w szczególności w tych miejscach, w których owady są wyjątkowo natarczywe – w domach i mieszkaniach położonych w pobliżu zbiorników wodnych lub terenów zielonych, a także w domkach letniskowych. Po zamontowaniu moskitiery okiennej niestraszne nam będą komary, osy, muchy czy inne uciążliwe insekty. Warto dodać, że duże znaczenie ma również trwałość moskitiery – wybieraj sprawdzone tworzywa i materiały, na które nie wpłyną zmienne warunki atmosferyczne. Należy jednak wiedzieć, jak zmierzyć moskitierę okienną tak, aby precyzyjnie pokrywała powierzchnię okna – tylko wtedy będzie skuteczna.

Jak mierzyć moskitiery?

Istnieje wiele rodzajów siatek na komary oraz sposobów ich montażu, jednak aby moskitiera na wymiar była funkcjonalna, należy wcześniej zapoznać się z informacją o tym, jak ją mierzyć. Podobnie jak w przypadku montażu rolet, moskitiery możemy podzielić na inwazyjne, które wymagają wykonania specjalnych nawierceń w ramie okna, oraz bezinwazyjne, które montuje się za pomocą specjalnych zaczepów i mocowań na oknie. Oczywiście do montażu moskitiery możesz zatrudnić fachowców lub skorzystać z usług firmy, która wcześniej wykona dla Ciebie siatkę na wymiar, jednak możesz także zrobić to samodzielnie. Najważniejsze jest to, aby dokładnie zmierzyć okno, na którym ma zostać zamocowana moskitiera.

Jak zmierzyć okno pod moskitierę? Należy wykonać pomiar jego szerokości, wysokości oraz grubość profilu. W przypadku bardziej niestandardowych okien, które składają się z dodatkowych elementów, warto poświęcić czas także na dodatkowe pomiary wystających części lub skorzystać z pomocy fachowca. Przyda Ci się w tym celu metalowa miarka. Dla pewności wykonaj pomiar dwukrotnie.

Montaż moskitiery okiennej– czego potrzebujesz?

Zależnie od wybranego rodzaju moskitiery możesz potrzebować wkrętów, dzięki którym będziesz mógł przykręcić ramkę, lub nieinwazyjnych mocowań, które wcześniej przyczepisz do ramy okna. W obu przypadkach powinieneś sobie doskonale poradzić sam. Wybierając moskitierę okienną, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana– powinien on zapewnić dużą odporność na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne. Nie bez znaczenia w przypadku moskitiery okiennej jest także łatwość jej czyszczenia – najlepiej zdecydować się na taką siatkę, którą można umyć gąbką lub myjką. Rekomendujemy wybór takiej moskitiery, która będzie współgrać stylistycznie z oknami oraz kolorystyką zewnętrznych ścian budynku, dzięki czemu zachowa on swoje walory estetyczne. Nasza firma oferuje bardzo łatwe w montażu moskitiery ramkowe na wymiar – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Pozbądź się owadów ze swojego domu, a letnie wieczory staną się jeszcze przyjemniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *