Porady

Jak wyregulować rolety dzień noc?

Rolety dzień noc stają się coraz popularniejsze. Pasują do każdego typu pomieszczeń i idealnie komponują się z aranżacjami zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Obecnie bez problemu można znaleźć również rolety dzień noc na wymiar. Materiał do ich produkcji jest impregnowany specjalnym środkiem, przez co nie osiadają na nich kurz i inne pyły. Ten rodzaj rolet doskonale sprawdza się zarówno w łazience i sypialni, gdzie zależy nam na prywatności, jak i salonie czy kuchni. Rolety dzień noc są łatwe w montażu, jednak wielu osobom trudność sprawia ich regulacja. Z tego względu przygotowaliśmy artykuł, w którym radzimy, jak szybko i sprawnie poradzić sobie z tą pozornie trudną czynnością.

Regulacja rolety dzień noc

Wiele osób zastanawia się, jak wyregulować rolety dzień noc podczas montażu. Nie jest to trudne zadanie, jednak wymaga skupienia i ostrożności. Regulację należy rozpocząć od nałożenia profili i usunięcia bocznych osłon. Następny krok polega na użyciu pokrętła do odpowiedniego ułożenia materiału. Pasy zaciemniające muszą być umieszczone równolegle. Jeśli zauważysz, że nie są one równo ułożone, popraw je przy pomocy pokrętła. Pamiętaj, że właściwie wyregulowana roleta będzie gwarantowała odpowiednie zaciemnienie.

Rolety dzień noc należy regulować co jakiś czas, gdyż codzienne użytkowanie sprawia, że materiał nieco się rozchodzi. Do rozregulowania dochodzi podczas zbyt intensywnego szarpnięcia za tkaninę czy łańcuszek. Należy pamiętać, że nieodpowiednio ustawiona roleta nie tylko będzie się prezentowała mało estetycznie, ale również nie zagwarantuje pożądanego zaciemnienia.

Najczęstsze przyczyny rozregulowania rolet dzień noc

Zauważyłeś, że Twoje rolety niewłaściwie się zwijają? Przyczyną tego problemu może być nieodpowiednio wykonany montaż, przez który materiał zahacza o mechanizm rolujący. Powodem nie w pełni sprawnego działania może być także niska jakość produktu. Pamiętaj, że najtańsze rolety zamawiane z azjatyckich stron często są produkowane z nietrwałych materiałów. Z tego względu najlepszą opcją będzie zakup profesjonalnych produktów od znanych marek. Ważne jest również użytkowanie rolet zgodnie z zaleceniami producenta. Montując je, warto dokładnie przeczytać instrukcję i zakładać elementy krok po kroku według wskazówek.

Do innych przyczyn rozregulowania rolet należą wady fabryczne. Należy pamiętać, że jeśli tkanina została uszkodzona podczas produkcji, odpowiedni montaż nie wystarczy. Gdy zauważysz jakiekolwiek usterki, jak najszybciej zgłoś reklamację. Kolejnym powodem rozregulowania może być nieodpowiednio dobrany rozmiar. Aby tego uniknąć, zawsze przed zakupem dokładnie zmierz wielkość okna. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, poszukaj instrukcji w internecie. Na większości stron producentów rolet dostępne są wskazówki dotyczące pomiarów. Pamiętaj, że rolety na wymiar zwykle nie mogą być zwracane. Zatem, jeśli chcesz uniknąć niepotrzebnych wydatków, wymierz okna dokładnie lub poproś o pomoc specjalistę.

Mechanizm koralikowy – łańcuszek kulkowy

Kolejnym powodem rozregulowania rolet dzień noc jest zbyt luźne zamontowanie mechanizmów koralikowych. Nieodpowiednie naprężenie sprawia, że materiał nie porusza się odpowiednio po swoim torze, przez co może dojść nawet do spadnięcia taśmy z koła. Bardzo popularną przyczyną rozregulowania jest również blokada w kasecie. W tym przypadku wystarczy ściągnąć boczne osłonki, odkręcić kasetę i poprawić materiał. 

Montaż rolet dzień noc

Jeśli podczas montażu rolet dzień noc będziesz miał trudności z wyregulowaniem, skontaktuj się ze sklepem lub poproś o pomoc profesjonalistów. Może okazać się, że problem jest łatwy do rozwiązania. Jeśli roleta ma wadę produkcyjną, jak najszybciej złóż reklamację. Kupując produkty na minirolety.pl, możesz liczyć na doradztwo specjalistów i szybką pomoc w razie jakichkolwiek problemów. Eksperci chętnie odpowiedzą na pytania i wytłumaczą, jak poradzić sobie z montażem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *