Rolety

Rodzaje rolet wewnętrznych

rodzaje rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne należą do najpopularniejszych systemów osłon stosowanych w domach i mieszkaniach. Pozwalają na skuteczne zasłonięcie okien, a jednocześnie dają swobodę regulacji ilości światła wpadającego do pomieszczeń. Pozostają przy tym elementem dekoracyjnym, który sprawdza się jako ozdoba wnętrza. Istnieją różne rodzaje rolet wewnętrznych. Niektóre z tych systemów zasługują na szczególną uwagę, ze względu na swoje liczne walory funkcjonalne oraz niebanalną estetykę.

Rolety mini

Do najpopularniejszych systemów osłon wewnętrznych należą mini rolety. Wyróżnia je prostata montażu, który można przeprowadzić samodzielnie. Standardowo wyposażane są w specjalne prowadzenia żyłkowe, odpowiedzialne za utrzymanie materiału przy szybie. Zapewniają one stabilizację nawet przy uchylonym oknie, chroniąc przed ruchem tkaniny. Instalacja rolety mini przebiega bezinwazyjnie, ponieważ nie wymaga stosowania praktycznie żadnych narzędzi dodatkowych. System montowany jest na ramie okiennej bezpośrednio, dzięki czemu nie jest konieczne wiercenie w niej szpecących otworów. Rolety mini można też łatwo zdemontować, a na ramie okiennej nie pozostają po nich żadne ślady. Osłony te posiadają minimalistyczny wygląd, dzięki czemu pasują do większości aranżacji. Na ich korzyść przemawiają także szerokie możliwości doboru materiałów i kolorów wykonania.

Rolety dzień/noc

Rozwiązaniem zapewniającym duże możliwości aranżacyjne są rolety dzień/noc. Na tego typu osłonę składają się poziome, naprzemiennie ułożone pasy materiału półprzepuszczalnego oraz siatka o dużych oczkach. W zależności od ustawienia, rolety te mogą przepuszczać promienie słoneczne lub oferować zaciemnienie w pełnym stopniu. Zastosowanie tego typu konstrukcji pozwala na pełną kontrolę dopływu światła. W zależności od konfiguracji, wybrać można różne rolety dzień/noc pod względem rozmiaru czy poziomu transparentności. Osłony typu dzień/noc dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach mocno nasłonecznionych, ponieważ dają dużą swobodę regulacji. Skutecznie doświetlają wnętrza, a jednocześnie umożliwiają ich efektywne zaciemnienie. Rolety dzień/noc są przy tym bardzo estetycznie wykonane i stanowią idealną ozdobę pomieszczenia.

Rolety zaciemniające

W tego typu roletach okiennych najczęściej stosuje się osłony z materiału blackout, który nie przepuszcza światła. Z jednej strony znajduje się łatwa w pielęgnacji guma, a z drugiej poliester lub inny standardowy materiał na rolety. Osłony te łączą w sobie walory wizualne z praktycznością. Nie należy montować ich na wyższych piętrach, ani oknach dachowych, ze względu na ryzyko odkształcenia gumowych materiałów. Istnieją też rolety całkowicie zaciemniające, które odbijają światło. Wykorzystuje się w nich tkaniny pokryte masą perłową, aluminium, srebrem lub posrebrzaną gumą. Odbicie promieni słonecznych chroni przed nagrzewaniem się powietrza wewnątrz. Rolety zaciemniające to rozwiązanie idealne w sypialniach i pokojach dziecięcych, ponieważ gwarantuje spokojny sen.


kezodoner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *