Inspiracje

Nowoczesne aranżacje okienne

Coraz więcej osób zwraca uwagę na wystrój wnętrz. Malujemy ściany, kupujemy ozdoby i designerskie meble. W tym wszystkim warto także pamiętać o nowoczesnych aranżacjach okiennych. Mogą one stanowić wisienkę na torcie wielu pomieszczeń. Dlatego warto zastanowić się, jakie dekoracje okien wybrać, aby pomieszczenie stanowiło spójną całość.

Konsekwencja w aranżacji pomieszczeń

Jedną z ważniejszych zasad, jakimi musimy kierować się przy urządzaniu mieszkania bądź domu, jest konsekwencja. Dotyczy to także wystroju okien. Jeśli preferujemy nowoczesny, minimalistyczny styl, to romantyczne, koronkowe firanki i zasłony nie będą pasowały. Mogą one zepsuć cały pomysł na udekorowanie, na przykład salonu. Dlatego warto dobrać rolety i zasłony tak, aby pasowały do reszty elementów, jakie znajdują się w danym pomieszczeniu.

Nowoczesne aranżacje okienne

Preferencje Polaków w kwestii wystroju wnętrz uległy zmianie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Coraz więcej osób decyduje się na designerskie dodatki od polskich projektantów. Zwracamy także uwagę na aranżacje okien. Nadal popularne są tradycyjne zasłony i firany, jednak przez ostatnie lata w polskich salonach królują rolety. Nowoczesne rolety nie tylko dobrze się prezentują na oknach, ale również są praktyczne. Pozwalają one na sprawne operowanie ilością promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia.

Dopasowane rolety okienne idealnie sprawdzą się w minimalistycznych przestrzeniach. Nie odwracają uwagi od innych elementów wystroju. Jeśli zależy nam na delikatnej ozdobie okiennej, możemy wybrać lekkie i transparentne tkaniny. Coraz większą popularnością cieszą się rolety w postaci specjalnych paneli.

Postaw na kolor

W mieszkaniach z nowoczesnymi aranżacjami dużą rolę odgrywają kolory oraz wzory, na przykład geometryczne. Duża różnorodność rolet sprawia, że nie będzie problemu z dobraniem najbardziej pasującej opcji. Jeżeli nasz salon bądź sypialnia urządzone są w stonowanych odcieniach, warto postawić na kolorowe rolety. Będą one stanowiły ciekawy akcent aranżacyjny. Soczyste, żółte rolety mogą rozweselić przestrzeń utrzymaną w szarych barwach. Zabawa kontrastami w wystroju wnętrz jest ostatnio bardzo modna.

Dekoracje okienne – nie tylko funkcje ozdobne

Zasłony i rolety okienne muszą spełniać wiele różnych funkcji. Mają chronić mieszkańców przed nadmierną ilością promieni słonecznych. Zapewniają także prywatność. Dopasowane rolety pozwolą zabezpieczyć się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, co jest szczególnie ważne przy mieszkaniach usytuowanych na parterze bądź pierwszym piętrze. Jeśli chcemy wybrać nowoczesny i praktyczny model pasujący na przykład do skandynawskiego wnętrza, to warto zdecydować się na tak zwane rolety rzymskie. Producenci dają klientom możliwość wyboru materiału rolet. Dotyczy to nie tylko kolorów i wzorów, ale również przejrzystości tkaniny.

Ekologiczne rozwiązania

Coraz więcej osób chce wprowadzić w swoich domach ekologiczne rozwiązania w aranżacji wnętrz. W takich wypadkach można zdecydować się na drewniane żaluzje. Będą one pasowały do jasnych pomieszczeń z dużą ilością roślin.

Nowoczesne aranżacje okienne w przestrzeni publicznej

Przez ostatnie kilka lat można zauważyć zainteresowanie industrialnym stylem. Dużą popularnością cieszą się stare przemysłowe przestrzenie, które idealnie nadają się na bar bądź restaurację. W takich miejscach wystrój wnętrz jest szczególnie ważny. Szczególną uwagę warto zwrócić na okna. W starych loftach z dużymi oknami warto zamontować rolety. Firanki i zasłony nie będą tutaj pasowały. Zaburzą całą przestrzeń i będą wyglądały jak przysłowiowy kwiatek do kożucha. Industrialne i nowoczesne przestrzenie potrzebują minimalistycznych rozwiązań także w przypadku aranżacji okien. 

Nowoczesne aranżacje okienne wymagają od nas rezygnacji z utartych schematów. Typowy drewniany karnisz, koronkowa firana i zasłona w kwiaty nie będą dobrze prezentowały się w przestrzeniach, gdzie królują proste, geometryczne formy oraz nowoczesny design.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *