Inspiracje, Porady

Rolety termoizolacyjne, a zaciemniające – różnice

Rolety okienne

Rolety termoizolacyjne a zaciemniające – różnice

Na rynku dostępnych jest wiele produktów służących do osłaniania okien przed promieniami słonecznymi. Szczególnie popularnym rozwiązaniem jest montaż rolet, które z kolei występują w wielu rodzajach. W niniejszym wpisie porównamy dość podobne do siebie wewnętrzne rolety zaciemniające oraz rolety termoizolacyjne.

Obecnie największą popularnością cieszą się rolety wewnętrzne, które są montowane na samych oknach. To wygodne rozwiązanie, ponieważ w przeciwieństwie do modeli ściennych czy zewnętrznych możliwe jest zasłonięcie wybranej liczby okien, a nie całej wnęki okiennej. Klasyczne modele wykonane są z tkanin o dość luźnym splocie, dlatego nawet po zasłonięciu szyby w pomieszczeniu jest jasno. W niektórych przypadkach nie jest to wskazane, dlatego powstały również rolety wewnętrzne zaciemniające i rolety wewnętrzne termoizolacyjne.

Rolety zaciemniające

Rolety zaciemniające posiadają gęsty splot, który znacznie ogranicza przedostawanie się promieni słonecznych. Ponadto tkanina posiada podgumowanie. Guma natomiast całkowicie zaciemnia pomieszczenie –umieszczona jest od strony okna, dzięki czemu estetyka przestrzeni nie zostanie zaburzona.

Rolety termoizolacyjne

Rolety termoizolacyjne posiadają podobną funkcję. Mianowicie mają z zewnętrznej strony warstwę srebrnej powłoki aluminiowej. Dzięki temu, podobnie jak modele opisane wyżej, całkowicie zaciemniają pomieszczenie. Jednak największą różnicą jest tutaj fakt, że wspomniana powłoka nie tylko zatrzymuje, ale też odbija promienie słoneczne, dzięki czemu sam produkt mniej się nagrzewa, podobnie przestrzeń w okolicy okna.

Rolety zaciemniające i termoizolacyjne – kiedy ich używać?

Rolety zaciemniające, ze względu na swoje właściwości ograniczające dostęp promieni słonecznych do pomieszczenia, także hamują proces jego nagrzewania – nie są jednak tak skuteczne. Z tego powodu wybór konkretnych rolet powinien być uzależniony przede wszystkim od położenia budynku.

Rolety wewnętrzne zaciemniające mogą doskonale sprawdzić się w sypialniach, salach konferencyjnych i innych pomieszczeniach, w których okna są wystawione na teren w miarę osłonięty przed słońcem, na przykład przez obecność innych budynków lub drzew. Podgumowanie skutecznie zahamuje nagrzewanie się obiektu.

Rolety wewnętrzne termoizolacyjne natomiast warto wybrać do pomieszczeń, które wyjątkowo szybko się nagrzewają, a promienie słoneczne docierają do okien przez dłuższą część dnia. Będą bardziej skuteczne, co przełoży się na komfort użytkowników obiektu.

Bardzo istotnym aspektem przy kupowaniu rolet jest ich dopasowanie do okna, dlatego zalecamy rzetelne dokonanie pomiarów, dla każdej szyby osobno.

Rolety zaciemniające, termoizolacyjne – kupuj sprawdzone produkty

W naszym sklepie znajdziesz dobrej jakości rolety zaciemniające oraz nowoczesne modele termoizolacyjne (seria Silver). Możesz liczyć na konkurencyjne ceny oraz wysoką precyzję wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *