Porady

Czym się kierować przy wyborze rolet do pokoju dziecka?

Rolety to świetne rozwiązanie niemal w każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzają się nie tylko do salonu i sypialni, ale także do kuchni czy pokoju dziecka. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni rodzaj do danego lokum. Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolety do pokoju dziecka?

Rolety do pokoju dziecięcego

Urządzając pokój dla malucha, często zastanawiamy się, w jaki sposób zabezpieczyć dziecko przed nadmiernym nasłonecznieniem pokoju w ciągu dnia lub irytującym światłem lamp ulicznych w nocy. Do wyboru mamy wiele opcji – zasłony, rolety, firany, a także żaluzje. Zastanawiając się, które z powyższych rozwiązań najlepiej sprawdzi się w pokoju dziecka, warto zwrócić szczególną uwagę na rolety. Posiadają one bowiem bardzo wiele zalet. Po pierwsze w przeciwieństwie do żaluzji nie gromadzą tak dużej ilości kurzu, który jest szkodliwy dla delikatnego dziecięcego organizmu. Skutecznie chronią zarówno przed naturalnym, jak i sztucznym oświetleniem. Mogą także stanowić niebanalną ozdobę wystroju wnętrza pokoju dziecka.

Na co zwracać uwagę, kupując rolety do dziecięcego pokoju?

Najważniejszą rzeczą, na którą bezwzględnie należy zwrócić uwagę kupując rolety do pokoju dziecka, jest ich bezpieczeństwo. Rolety zawierają w sobie elementy takie jak łańcuszki lub sznurki, a te mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Ciekawe świata dziecko może zainteresować się nimi i zaplątać w nie. Z tego względu warto wybierać modele rolet, które posiadają zabezpieczenia lub rozwiązaniami takie jak prowadnice czy kasety.

Kolejnym kryterium jest transparentność rolet. Najlepiej sprawdzają się materiały o średniej przejrzystości, czyli półtransparentne. Takie modele skutecznie ochronią pokój przed światłami pochodzącymi z zewnątrz, np. z lamp ulicznych w nocy, ale nie odetną całkowicie dostępu światła do pokoju w dzień.

Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rodzajów rolet, które możemy zamontować w pokoju dziecka. Rolety rzymskie, dzień noc, plisowe, ekranowe – każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo, rolety do pokoju dziecięcego często występują w ciekawych kolorach i wzorach, np. z motywami bajkowymi, dzięki czemu każde okno w pokoju chłopca lub dziewczynki będzie wyglądać wspaniale i niebanalnie.

Rolety do pokoju dziecka w okresie niemowlęcym

W przypadku rolet do pokoju dzieci w okresie niemowlęcym warto kierować się użytecznością, wygodą i łatwością obsługi. Rolety te będą bowiem używane przez rodziców. Jeśli chodzi o rodzaj, to dobrym rozwiązaniem mogą być rolety dzień noc lub rolety zaciemniające. Niemowlaki i małe dzieci często ucinają sobie drzemki w ciągu dnia. Dla niektórych jednak światło słoneczne jest skuteczną przeszkodą uniemożliwiająca spokojny sen. Dlatego też rolety zaciemniające są świetnym wyborem dla maluchów, które nie mogą spać przez wpadające do pokoju jasne światło. Po zaciągnięciu rolet zaciemniających w pomieszczeniu stwarzają się idealne warunki do snu. To dobre rozwiązanie również podczas krótkich nocy w okresie letnim, kiedy to dzieci wstają wraz z pierwszymi promieniami słońca o czwartej lub piątej rano, ponieważ sądzą, że skoro jest już jasno to jest już dzień.

Rolety dla starszych dzieci

Rolety dla dzieci różnią się od rolet dla młodszych dzieci szczególnie pod względem wyglądu. Podczas dorastania dzieci rozwijają własne zainteresowania i pasje. Zmienia się ich sposób myślenia i patrzenia na świat, więc ich pokój również powinien się zmienić. Słodkie, cukierkowe rolety z czasów niemowlęcych ustępują miejsca roletom z postaciami z komiksów lub z motywami samochodów czy planet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *