Rolety

Dlaczego warto założyć rolety w mieszkaniu?

W ostatnich latach rolety to jedna z najpopularniejszych w polskich domach metoda dekoracji okien. Staromodne zasłony i firany odchodzą w niepamięć, a nasze produkty cieszą się rosnącą popularnością. Sprawdź, czy i w Twoim domu powinny się pojawić. 

Rolety w mieszkaniu – gdzie i jak je wieszać?

Lista zalet rolet jest bardzo długa. Nic więc dziwnego, że tak często możemy je spotkać w swoich domach. Pojawiają się one w oknach słonecznych salonów, w sypialniach, które chcemy ochronić przed nadmiernym dostępem światła, czy na poddaszach, które często się przegrzewają. To jednak nie wszystkie miejsca, w których powinniśmy zamontować rolety. Wybierając ich odpowiedni rodzaj, rolety wewnętrzne można zamontować w niemal każdym oknie. Będą nie tylko piękną ozdobą naszego wnętrza, ale również spełnią wiele praktycznych funkcji. 

Zalety rolet – co powinieneś o nich wiedzieć?

Główną funkcją rolet jest osłonięcie wnętrz przed nadmiarem słońca. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów tych często niedocenianych przesłon. Część z nich ma za zadanie tylko delikatnie rozproszyć docierające do wnętrza  światło. Tak działają rolety dzień noc. Montuje się je zwykle w salonach i biurach. Lubimy, gdy te pokoje są jasne, jednak nadmiar słońca nie jest wskazany. Rolety chroniące przed słońcem całkowicie, to rolety zaciemniające. Ten typ idealnie sprawdzi się w sypialni. Dzięki nim nawet w słoneczny dzień bez problemu możemy urządzić sobie popołudniową drzemkę. 

Jednak ochrona przed słońcem nie jest jedyną funkcją, którą spełniają rolety. Często montuje się je w pomieszczeniach, których okna wychodzą na ulice, bądź posesje sąsiadów. We własnym domu chcemy czuć się swobodnie, a dzięki roletom wewnętrznym nie musimy obawiać się o swoją prywatność. Osłonią one wnętrze naszego domu przed ciekawskimi spojrzeniami obcych osób i sprawią, że nie będziemy musieli obawiać się wzroku innych. 

Rolety wewnętrzne – jakie wybrać?

W sklepach i na portalach internetowych znajdziemy bardzo dużo różnych rodzajów rolet. To, na które z nich się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od naszych potrzeb i indywidualnych preferencji. Każdy z dostępnych rodzajów będzie idealnym uzupełnieniem innego wnętrza. Jeśli chcemy jedynie nieco osłonić się przed nadmiarem promieni słonecznych, nie pozbawiając się jednocześnie dostępu naturalnego światła, powinniśmy rozważyć montaż rolet dzień noc. Występują one w coraz szerszej gamie kolorystycznej, jednak najpopularniejsze to te w jasnych odcieniach beży i brązów oraz bieli. Dzięki takiej kolorystyce doskonale pasują do niemal każdego wnętrza. Są raczej delikatnym tłem aranżacji niż intensywnym akcentem kolorystycznym. 

Jeśli nasze wnętrze nie posiada żadnych mocnych kolorów, a chcielibyśmy je nieco ożywić i dodatkowo zapewnić sobie pełną osłonę od nadmiaru światła słonecznego warto wybrać rolety wewnętrzneIch szeroka gama kolorystyczna i często bardzo intensywne barwy sprawią, że nasze wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Dodatkowo ten typ rolet dobrze osłoni nas przed nadmiarem światła czy ciekawskimi spojrzeniami sąsiadówPosiadamy w ofercie rolety chroniące przed słońcem, które można bardzo łatwo zamontować, a ich uniwersalny krój bez trudu dopasujemy do pozostałych elementów naszego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *