Rolety

Rolety dla alergików – jakie najlepsze?

Odpowiednio dobrana oprawa okien potrafi całkowicie odmienić wnętrze. Zwiewne firanki oraz wzorzyste zasłony nadają pomieszczeniu domowego i przytulnego charakteru. Takie rozwiązania świetnie sprawdzają się zwłaszcza w salonie oraz sypialni, czyli tam, gdzie stworzenie intymnej atmosfery jest niezwykle ważne. Niestety, nie wszyscy jednak mogą cieszyć się urokiem tekstylnych osłon okiennych.

Alergia na roztocza kurzu domowego, pyłki, czy sierść zwierząt to coraz częściej występujące dolegliwości. Kaszel, kichanie, katar, spuchnięte powieki oraz zaczerwienione oczy, a także problemy z oddychaniem i duszności to najczęściej występujące objawy alergii. Na szczęście, nie jesteśmy wobec niej bezradni. Najnowsze rozwiązania pozwalają nam na urządzenie pokoju alergika z taką łatwością jak u każdej innej osoby.

Dlaczego alergicy powinni zrezygnować z firanek i zasłonek? 

Zarówno firanki, jak i zasłonki to tak zwane łapacze kurzu. Oprócz tego bardzo często na tkaninach, z jakich są wykonane, zatrzymuje się sierść, pyłki oraz zanieczyszczenia z zewnątrz, co sprawia, że czyszczony przed kilkoma chwilami materiał staje się siedliskiem alergenów, roztoczy oraz zarazków. Właśnie z tego powodu ani firanki, ani zasłony nie będą dobrym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie lub astmę. Oczywiście, codzienne pranie zasłon jest jakimś rozwiązaniem, ale bądźmy szczerzy, kto znajdzie na to czas? Czy to oznacza zatem, że alergicy skazani są na gołe okna bez wyrazu? Absolutnie nie! Nowoczesne rolety sprawią, że wnętrze będzie przytulne również tam, gdzie przebywają alergicy.

Jakie rolety dla alergika?

Wystąpienie objawów uczulenia w dużej mierze można ograniczyć, eliminując roztocza kurzu w najbliższym otoczeniu. Rolety to jedne z tych akcesoriów, które nadają pomieszczeniom intymności oraz przytulności. Powodują, że we wnętrzach panuje odpowiedni nastrój oraz że nikt niepożądany nie zagląda nam do okna. Rolety dla alergików będą również dużo lepszym wyborem niż firanki i zasłony. Dlaczego? Gromadzi się w nich znacznie mniej kurzu, a w dodatku dużo łatwiej utrzymać je w czystości.

Jeśli jesteś osobą, u której dochodzi do silnej reakcji immunologicznej na określone alergeny, powinieneś szczególnie pomyśleć o roletach “dzień – noc”. Wykonane są one z dwóch ułożonych naprzemiennie tkanin: zaciemniającej oraz transparentnej. Dzięki nim będziesz miał możliwość płynnej regulacji dopływu światła do pomieszczenia. Będziesz mógł zatem wówczas zrezygnować nie tylko z zasłon, ale również firanek. Pamiętaj jednak o tym, aby wybrane przez Ciebie produkty przeszły atesty higieniczne oraz były zabezpieczone specjalnym impregnatem, który chroni tkaninę przed zabrudzeniem. Twoje rolety będą wówczas dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości, a kurz nie będzie się na nich osadzał.

Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem wyżej wymienionych rolet, wystarczy, że wybierzesz te, które są odporne na częste czyszczenie.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz rolety okienne dopasowane do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *