Inspiracje

Jak dopasować kolor rolety zaciemniającej do pomieszczenia?

Wielu osobom rolety zaciemniające kojarzą się raczej z ciemnymi kolorami, a tymczasem gama dostępnych barw tych produktów jest bardzo szeroka. Dzięki temu każdy ma możliwość znalezienia takiego modelu, który będzie odpowiedni dla jego potrzeb zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Białe rolety zaciemniające

Ciekawe jest to, że efekt zaciemnienia da się uzyskać nie tylko przy zastosowaniu ciemnych tkanin. Również jasne materiały, które są odpowiednio przygotowane i posiadają specjalne, rozpraszające bądź odbijające światło warstwy, spełnią swoją rolę. Trudno byłoby pracować i normalnie funkcjonować w słoneczny dzień, gdybyśmy w pomieszczeniu, w którym najwięcej przebywamy, zastosowali bardzo ciemne rolety, przez które w światło przechodziłoby albo w minimalnym stopniu, albo wcale. Salon, biuro, pokój dzienny, kuchnia – lubimy, gdy są jasne i przejrzyste, ale jednocześnie chcemy czuć się w nich komfortowo nawet w bardzo słoneczne i upalne dni. Jak to pogodzić? Z pewnością w osiągnięciu takiego konsensusu pomoże zastosowanie białych rolet zaciemniających. Zapewnią one przyjemne, naturalne światło i będą pasować zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Podobny efekt można osiągnąć, wybierając szare rolety zaciemniające, szczególnie te w jaśniejszych odcieniach. Doskonale komponują się one z ascetycznymi pomieszczeniami biurowymi, jak i wnętrzami utrzymanymi w nawiązującym do natury, skandynawskim stylu.

Rolety zaciemniające w ciemnych kolorach

Czarne rolety zaciemniające albo rolety 100% zaciemnienia brązowe świetnie sprawdzą się choćby w sypialniach. Ważne jest, aby pomieszczenie, w którym śpimy, było bardzo dobrze izolowane przed światłem słonecznym i sztucznym oświetleniem z ulicy, ponieważ spanie w zbyt jasnej sypialni może źle wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli sypialnia jest tak usytuowana w takim miejscu, że dociera do niej sporo naturalnego światła, to w ciągu dnia może ona się znacząco nagrzewać. Jeśli w nocy powietrze jest chłodniejsze, to można pomieszczenie wywietrzyć. Gorzej, jeśli po zmierzchu temperatury nadal utrzymują się na wysokim poziomie. Wtedy komfortowy wypoczynek w nocy, jeśli nie ma się zamontowanej w mieszkaniu klimatyzacji, jest utrudniony, jeśli nie niemożliwy. W takim wypadku zastosowanie rolet zaciemniających jest uzasadnione z tego względu, że w miejscu, gdzie się je montuje, można zapobiec znacznemu nagrzewaniu się wnętrza.

W jakich jeszcze pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się rolety zaciemniające?

Jeśli sporo pracujemy w domu, musimy mieć stworzone ku temu odpowiednie warunki. Nie chodzi tylko o właściwie przygotowane stanowisko pracy, ale też optymalne oświetlenie. Oczywiście dostęp do dziennego światła jest niezbędny, jednak nie może ono uniemożliwiać nam prawidłowego wykonywania swoich zadań. Słońce padające na ekran komputera czy tabletu to zjawisko bardzo niepożądane, ale można ograniczyć jego intensywność dzięki roletom zaciemniającym. Pomieszczeniem, w którym warto zastosować opisywany produkt, jest też bez wątpienia pokój dziecięcy. Odrabianie lekcji, zabawa, czytanie – te wszystkie aktywności wymagają właściwego oświetlenia. Dobrze dobrane rolety spowodują, że najmłodsi będą mogli bez żadnych przeszkód zajmować się swoimi przyjemnościami i obowiązkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *