Rolety

Jak mierzyć plisy bezinwazyjnie?

Jednym z najbardziej popularnych produktów naszej marki są bezinwazyjne plisy okienne. Jak mierzyć, aby dobrze dostosować je do wymiarów okna? To częste pytanie, które zadają nam Państwo przed zakupem. W związku z tym postanowiliśmy szczegółowo i rzetelnie przedstawić ową kwestię w poniższym artykule. Wyjaśnimy, jak mierzyć plisy, aby móc cieszyć się ich pięknym wyglądem i doskonałą funkcjonalnością przez wiele lat.

Plisy – jak mierzyć okno pod tego rodzaju rolety?

Nie ulega wątpliwości, że w wielu domach i firmach dominują plisy okienne – jak mierzyć okno, żeby to rozwiązanie sprawdziło się również w Państwa mieszkaniu? Nie jest to trudne, jednak należy pamiętać o tym, że metoda pomiaru jest zależna od planowanego sposobu montażu akcesorium. W przypadku tworzonych przez naszą firmę rolet plisowanych jest on bezinwazyjny – odbywa się za pomocą specjalnych haczyków, które pasują do znakomitej większości okien.

Jeśli zdecydowali się Państwo na zakup naszych produktów i zastanawiają się, jak mierzyć plisy bezinwazyjne – podpowiadamy! W przypadku montażu na skrzydło okna należy zmierzyć wysokość całego okna (razem z ramą) oraz jego szerokość wraz z listwami. Do tego celu warto wykorzystać rozwijaną, metalową miarkę i dokonać kilku pomiarów dla pewności, że są one poprawne.

Plisy okienne – jak mierzyć i o czym należy pamiętać?

Wyżej podane porady na temat tego, jak mierzyć plisy, warto uzupełnić o kilka dodatkowych wskazówek. O ile standardowo zaleca się, aby szerokość szyby mierzyć razem z listwami, nie we wszystkich oknach się one znajdują. W takiej sytuacji do zmierzonej szerokości należy dodać około 2 centymetry. Warto się upewnić, że ustalona szerokość nie sprawi, że plisa będzie zasłaniać klamkę – akcesorium powinno znajdować się w odległości co najmniej pół centymetra od niej. Pamiętajmy również, że w inny sposób należy wykonać pomiar okien o niestandardowych wymiarach – w takiej sytuacji zalecamy skontaktowanie się z naszą firmą w celu ustalenia szczegółów takiego zamówienia.

Jak mierzyć plisy i czym mogą skutkować błędy pomiaru?

Kwestia tego, jak mierzyć plisy, jest bardzo ważna, jeżeli zależy Państwu na tym, aby roleta prezentowała się estetycznie i dobrze spełniała swoją funkcję. Jeśli plisa będzie zbyt duża, jej użytkowanie może być utrudnione, a nawet niemożliwe. Zbyt mała natomiast nie zasłoni całej szyby, przez co straci zarówno na estetyce, jak i na funkcjonalności. Dobrze wymierzona roleta to gwarancja, że gotowy produkt będzie idealnie pasował, a jego montaż i obsługa będą naprawdę bezproblemowe.

Pamiętajmy więc, aby upewnić się, że wszystkie okna, na których ma zawisnąć plisa, cechują się dokładnie takimi samymi wymiarami. W przeciwnym razie narażają się Państwo na ryzyko nieudanego zakupu. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, jak mierzyć plisy bezinwazyjne, zapraszamy do kontaktu.

Jak mierzyć plisy bezinwazyjne i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Istnieje wiele powodów, dla których nasze plisy bezinwazyjne cieszą się tak dużą popularnością i świetnymi opiniami. To nowoczesne rozwiązanie, które sprawdza się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu i stylu. Wyróżnia się prostotą obsługi, a ponadto doskonałą, wysoką funkcjonalnością. Ten rodzaj rolet możemy bowiem wykorzystać do zasłonięcia dowolnego fragmentu okna – na przykład jego dolnej części, podczas gdy górna przepuszcza promienie słoneczne. Plisa daje więc możliwość dostosowywania warunków panujących w pomieszczeniu do bieżących potrzeb.

Montaż plisy bezinwazyjnej nie narusza ramy okna ani ściany, a roletę można szybko i łatwo usunąć do prania lub mycia szyb. Co więcej, nasza oferta wyróżnia się pod względem szerokiego wyboru koloru tkaniny oraz możliwości wybrania barwy mechanizmu. Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem tego rodzaju rolety, zachęcamy do skorzystania z naszych wskazówek dotyczących tego, jak mierzyć plisy bezinwazyjne. Dzięki naszym poradom zamówione przez Państwa rolety mają szansę doskonale spełnić swoje zadanie – a także Państwa oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *