Rolety

Jak usunąć tłuste plamy z rolety dzień noc?

Niezależnie od tego, jak bardzo dbamy o rolety, tłuste plamy mogą pojawić się na ich powierzchni. W takiej sytuacji warto, abyśmy postawili na sprawdzone sposoby, dzięki którym w efektywny sposób poradzimy sobie z wszelkimi tłustymi zabrudzeniami. Jeśli w odpowiednim momencie zareagujemy, zwiększymy swoje szanse na poradzenie sobie z problemem. Jak usunąć tłuste plamy z rolety dzień/noc?

Jak usunąć plamy z rolet dzień i noc?

Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, kiedy nasze rolety ulegają zabrudzeniu. Plamy z tłuszczu są zazwyczaj trudne do zniwelowania, jednak jeśli szybko zareagujemy, nasze szanse na usunięcie tłustej plamy ulegną zwiększeniu. Przed przystąpieniem do czyszczenia rolety warto, abyśmy przetarli je ściereczką. Dzięki temu sprawdzimy, czy dany materiał nie ulegnie odbarwieniu, pomarszczeniu lub zniszczeniu. Jeśli nie zaobserwujemy żadnych zmian, możemy przystąpić do czyszczenia rolet. Podczas czyszczenia nie powinniśmy przyciskać zbyt mocno ściereczki do tkaniny. Nadmierne szorowania gąbką nie przyniesie pożądanych rezultatów, a może przyczynić się do zniszczenia materiału. Co więcej, pamiętajmy o dokładnym wykręceniu ściereczki, by jej po jej użyciu na powierzchni rolety dzień/noc nie powstały nieestetycznie prezentujące się zacieki.

Jeśli plama jest niewielka, nie musimy zdejmować akcesorium z okien, a wyczyścić je, kiedy wisi na oknie. W sytuacji, w której plama jest duża, możemy zdjąć rolety i położyć je na płaskiej powierzchni, by ułatwić sobie ich oczyszczanie.

Sposoby na uniknięcie tłustych zabrudzeń

Wiadomo już, w jaki sposób usunąć tłuszcz z rolety dzień/noc. Warto jednak, abyśmy dowiedzieli się, jakie działania możemy podjąć, by nasze rolety zachowały swój estetyczny wygląd przez bardzo długi czas. Jeśli nie chcemy, by nasze rolety szybko ulegały zabrudzeniom, powinniśmy postawić na zamontowanie ich w odpowiednim miejscu. Montaż akcesorium blisko kuchenki może przełożyć się na powstawanie na ich powierzchni tłustych plam w trakcie gotowania. Dlatego jeśli nie chcemy, by nasze rolety co chwilę wymagały czyszczenia, nie powinniśmy montować ich w oknach umiejscowionych w pobliżu strefy smażenia oraz zmywania.

Jeśli natomiast nasze rolety zamontowane zostały blisko strefy roboczej, w trakcie smażenia możemy maksymalnie podnieść je do góry. Dzięki temu tłuszcz nie będzie pryskał na tkaninę, a rolety pozostaną czyste.

Najskuteczniejsze sposoby na tłuste plamy na roletach dzień/noc

Istnieje wiele efektywnych metod na poradzenie sobie z tłustymi plamami. By dokładnie oczyścić rolety, należy w pierwszej kolejności rozłożyć roletę, żeby łatwo poradzić sobie z wszelkimi tłustymi zabrudzeniami. W celu dokładnego oczyszczenia możemy użyć roztworu z letniej wody z odrobiną octu, środka do prania delikatnych tkanin bądź płynu do mycia naczyń. Plamę możemy subtelnie pocierać z pomocą gąbki lub wykonanej z mikrofibry ściereczki. Pamiętajmy, by zbyt długo nie czyścić rolety, ponieważ przez przypadek możemy trwale uszkodzić materiał. W celu usunięcia resztek preparatu warto, byśmy przetarli tkaninę ściereczką uprzednio umoczoną w czystej wodzie.

Czyszczenie tłustych plam z rolet – na co warto uważać?

Aby czyszczenie rolet przebywało skutecznie oraz szybko musimy pamiętać o kilku istotnych aspektach. Na początku, jak już wiemy z wcześniejszej części artykułu,  powinniśmy sprawdzić działanie konkretnego roztworu na drobnym fragmencie rolety. W trakcie procesu nie możemy zapominać o delikatnym obchodzeniu się z materiałem. Nasze ruchy muszą być powolne oraz pozbawione gwałtowności. Warto, abyśmy uważali również na to, by nie zagnieść tkaniny, dzięki czemu roleta przez długi czas będzie prezentowała się atrakcyjne.

Wiedząc już, w jaki sposób możemy poradzić sobie z tłustymi plamami, powinniśmy na bieżąco dbać o ich stan oraz czystość. Pamiętajmy o regularnym przeglądaniu osłon okiennych, a w razie potrzeby warto, abyśmy wykazali się szybką reakcją. W wyniku tego nasze rolety będą ozdabiały wnętrze domu lub mieszkania przez kolejne lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *