Rolety

Rolety zamiast drzwi do pokoju – dlaczego warto?

Rolety to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które możemy obserwować w dużej ilości polskich domów. Zazwyczaj zdobią one okna od wewnątrz lub na zewnątrz mieszkania. Coraz więcej osób decyduje się jednak na nieco mniej sztampowy sposób ich użycia. W wielu domach możemy dostrzec rolety zamiast drzwi wewnętrznych. Jakie zalety ma takie rozwiązanie?

W czym tkwi tak duża popularność rolet? 

W ostatnich latach rolety stały się niemal standardowym wyposażeniem w bardzo wielu polskich domach. W nowoczesnym budownictwie często wykorzystuje się rolety zewnętrzne montowane już na etapie budowy, natomiast w wielu gospodarstwach domowych w oknach znajdują się rolety wewnętrzne. Popularność takiego rozwiązania tkwi w jego prostocie. Rolety są stosunkowo lekkie, łatwe w obsłudze i utrzymaniu. Doskonale izolują pomieszczenie od światła dziennego i chronią nas przed niepożądanymi spojrzeniami obcych ludzi. Wiele rodzajów rolet pozwala także na regulację temperatury w pomieszczeniu. Wynika to z faktu, że w miesiącach letnich ograniczają one dopływ promieni słonecznych do wnętrza domu. Zimą natomiast sprawiają, że nie dociera tam dochodzący z zewnątrz chłód. 

Warto wiedzieć, że wieszanie rolet w oknach nie jest jedynym sposobem na praktyczne zastosowanie ich w gospodarstwie domowym. Coraz częściej możemy spotkać je także jako ławą w utrzymaniu alternatywę dla drzwi wewnętrznych.

Rolety zamiast drzwi wewnętrznych – o czym warto pamiętać?

Rolety wewnętrzne zamiast drzwi do pokoju to rozwiązanie coraz częściej widywane w wielu gospodarstwach domowych. Źródeł popularności takiej metody wiele osób doszukuje się w sposobach planowania rozkładów mieszkań we współczesnym budownictwie. Coraz rzadziej spotykamy się bowiem z oddzielną kuchnią, a najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest tak zwany aneks, czyli kuchnia połączona z salonem. Wiele osób dochodzi do wniosku, że dobrym sposobem na symboliczne rozdzielenie tych dwóch przestrzeni jest zamontowanie rolet. Sprawa jest o wiele łatwiejsza w momencie, kiedy kuchnie od salonu oddziela barek lub wyspa.

Rolety zamiast drzwi to także bardzo dobre rozwiązanie w sytuacjach, kiedy dysponujemy niewielkimi przestrzeniami – szczególnie wąskimi i małymi pomieszczeniami. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się klasyczne rolety, które możemy łatwo zamontować do framugi. Wiele osób decyduje się jednak na montaż rolet bambusowych, które kuszą bardzo estetyczną formą. Są one wykonane z naturalnego materiału, który w efektowny sposób rozprasza wpadające z zewnątrz światło. Zapewnia to bardzo przyjazny i ciepły klimat w pomieszczeniu. Nie ma jednak przeciwwskazań do zastosowania rolet tekstylnych. One także są stosunkowo łatwe w utrzymaniu i mogą być czyszczone za pomocą odkurzacza i wilgotnych chusteczek. 

Zastosowanie rolet zamiast drzwi to bardzo praktyczne rozwiązanie, które może mieć także pozytywny wpływ na aranżację wnętrza. Roleta zamontowana w miejscu drzwi wygląda bardzo oryginalnie, a ponadto spełnia wiele praktycznych funkcji.

Rolety zamiast drzwi wewnętrznych – dobierz model do swojego wnętrza

Jedną z kluczowych kwestii w przypadku zamontowania rolet w miejscu drzwi jest dopasowanie ich do całości wnętrza. W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego znajduje się wiele rodzajów rolet, które można w bardzo prosty sposób dopasować do niemal każdego stylu. Właśnie dlatego rozwiązanie to w żaden sposób nie musi być ani sztampowe, ani nudne. 

2 thoughts on “Rolety zamiast drzwi do pokoju – dlaczego warto?

  1. Jacek pisze:

    roleta zamiast drzwi u mnie się sprawdziła, u znajomych, którzy maja malutkie dziecko, potrzebna była barierka, bo ten mały taran nie miał oporów, by w to wejść

  2. Adam pisze:

    Co zamiast drzwi wewnętrznych? my mamy przesuwne i są mega praktyczne, na piętrze, gdzie jest tylko nasza sypialnie i nasza łazienka (serio nikt inny nie korzysta) do łazienki mamy roletę i sprawdza się bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *