Porady

Jak wybrać rolety okienne? Poznaj cenne wskazówki!

Wybór rolety okiennej

Rolety okienne mają wiele zalet i funkcji. Nie tylko ograniczają dostęp światła słonecznego do wnętrza, ale też – w zależności od wybranego modelu – mogą zatrzymywać ciepło wewnątrz pomieszczeń lub nawet chronić mieszkanie przed włamaniem. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet. Jak w gąszczu różnorodnych ofert znaleźć te najbardziej odpowiednie dla siebie? Podpowiadamy!

Rolety na okna ‒ jakie wybrać, by zapewnić sobie komfortowe warunki?

Wybierając rolety okienne do swojego mieszkania, warto kierować się przede wszystkim czynnikiem, jakim jest przepuszczalność światła. Jeśli pomieszczenie, w którym chcemy zamontować rolety, jest bardzo nasłonecznione, a więc szybko się nagrzewa i jest w nim bardzo jasno przez cały dzień, to będzie ono wymagało zastosowania rolet wykonanych z grubszych tkanin, które w odczuwalnym stopniu ograniczą dostęp słońca. Tego typu rolety posiadają zazwyczaj specjalną warstwę (podgumowanie), zapewniającą najwyższy stopień zaciemnienia. Poleca się je także osobom chcącym zapewnić sobie jak najlepsze warunki do snu a także do pokoi dziecięcych (dzieci, szczególnie te najmniejsze, najlepiej wypoczywają w zaciemnionych pomieszczeniach).

Rolety okienne na wymiar – gdzie się sprawdzą?

Najpopularniejsze rolety na okna mają zazwyczaj standardowe wymiary, dostosowane do najczęściej spotykanych wymiarów okien. Co jednak, gdy ramy okienne, które mamy w swoim mieszkaniu, odbiegają od tego standardu? W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem pozostaje zamówienie rolet na wymiar. Jest to o tyle korzystne, że mamy pewność, iż zamówiony produkt będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Na towary tego typu decydują się też osoby, które mają nieco wyższe wymagania zarówno jeśli chodzi o rodzaj materiału, jak i elementy dekoracyjne zastosowane w roletach. Eleganckie restauracje, wystawne rezydencje, luksusowe apartamenty albo ekskluzywne hotelowe wnętrza – to z myślą o tego rodzaju wnętrzach producenci wprowadzają do swojej oferty rolety szyte na miarę z wykorzystaniem szlachetnych, misternie zdobionych materiałów. Oczywiście rolety na wymiar to nie jest towar, na który mogą sobie pozwolić wyłącznie klienci o zasobnych portfelach. Usługę wykonania rolet na miarę oferuje wiele firm kierujących swoją ofertę do szerokiego grona odbiorców.

Rolety okienne wewnętrzne dopasuj je do stylu wnętrza

Rolety okienne to trwałe produkty, które odpowiednio zamontowane, czyszczone i pielęgnowane będą nam dobrze służyć przez wiele lat. Miedzy innymi dlatego tak ważne jest, by przy ich wyborze kierować się nie tylko ich funkcjonalnością, ale też wyglądem. Nie ulegajmy chwilowym modom. Zastanówmy się, czy dany kolor, tkanina lub dekoracja będzie nam się podobała równie mocno za kilka lat, co w dniu zakupu. Najlepiej postawić na rolety w klasycznych, eleganckich, ale stonowanych kolorach albo w barwach, które są po prostu naszymi ulubionymi. Jeśli chcemy, aby rolety były wyrazistym elementem dekoracyjnym we wnętrzu, możemy pozwolić sobie na nieco więcej fantazji i zaszaleć z wzorem, ale jeśli mają być jedynie tłem, to lepiej sprawdzą się neutralne, ciepłe beże, złamana biel czy kolory przypominające naturalne płótna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *