Rolety

Jak wyczyścić moskitierę – sprawdzone sposoby

Czyszczenie moskitiery

Zima być może nie jest najlepszą porą roku, gdyż charakteryzuje się często wyjątkowo niskimi temperaturami, ale w jej trakcie przynajmniej nie mamy do czynienia z wszechobecnymi owadami. Na ich obecność mogą narzekać w szczególności mieszkańcy niższych kondygnacji lub osoby, których mieszkania znajdują się w sąsiedztwie łąki lub lasu.

Jeżeli Twój dom staje się obiektem zainteresowania okolicznych insektów – takich jak pająki czy komary – to możesz w oknach umieścić specjalne siatki, które nazywane są także moskitierami. Dzięki takiemu rozwiązaniu do Twojego mieszkania wciąż będzie wpadało światło, a także świeże powietrze, lecz oczka moskitiery są na tyle małe, by nie dostał się przez nie do środka żaden owad.

Być może jesteś już właścicielem moskitier w swoich oknach i zacząłeś się zastanawiać, jaki jest najlepszy sposób na utrzymanie ich higieny. W poniższym artykule opowiemy Ci o tym, jak czyścić moskitiery – szybko i skutecznie.

Moskitiera – właściwie dlaczego warto się na nią zdecydować?

Moskitiery cieszą się różną popularnością, w zależności od szerokości geograficznej. Pierwsze wzmianki o moskitierach pojawiają się już z czasów prehistorycznych, więc jest to rozwiązanie, które towarzyszy nam właściwie od początków istnienia jakiejkolwiek cywilizacji. Moskitiery cieszą się popularnością szczególnie w krajach ciepłych, które pełne są owadów – często groźnych dla zdrowia.

W Polsce komary nie są aż tak niebezpieczne – jak na przykład w Afryce, w związku z tym moskitiera nie jest czymś niezbędnym. Jednak to rozwiązanie, które pozwala na ograniczenie obecności insektów właściwie w każdym domu. Moskitiery wykonywane są z przeróżnych materiałów – od bawełny, aż po tworzywa sztuczne, takie jak nylon czy poliester.

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem moskitiery ramkowej to zachęcamy Cię do przyjrzenia się przygotowanej przez nas ofercie. Moskitiera ramkowa przygotowywana jest na wymiar, a jej montaż będzie niezwykle prosty. Ponadto ceny naszych produktów są bardzo atrakcyjne.

Jak wyczyścić moskitierę skutecznie? Podpowiadamy!

W związku z tym, że moskitiera stanowi barierę pomiędzy światem zewnętrznym a Twoim mieszkaniem – naturalnym jest, że z czasem będzie się brudziła. Po pierwsze możesz natknąć się na martwe owady, a także wszelkiego rodzaju kurz czy inny brud, który swoje źródło ma między innymi w warunkach atmosferycznych. Korzystając z naszych wskazówek z czyszczeniem moskitiery, powinieneś poradzić sobie szybko oraz sprawnie.

Jeżeli jesteś właścicielem moskitiery ramkowej, to powinieneś zacząć od jej demontażu. Korzystając z okazji, możesz również umyć okno, gdyż z zamontowaną moskitierą jest to zwyczajnie niemożliwe. W przypadku moskitiery bardzo brudnej warto włożyć ją całą na przykład pod prysznic. Następnie możesz spłukać ją wodą, ale pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej temperatury. Woda zbyt ciepła lub zimna może doprowadzić do uszkodzenia materiału moskitiery.

Przed ponownym montażem moskitierę należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, gdyż w innym wypadku na wilgotnym materiale może osiąść kurz, który sprawi, że efekty czyszczenia będą bardzo krótkotrwałe. Po takim generalnym czyszczeniu możesz pomyśleć o regularnym, gdyż dzięki temu wystarczy, że wyposażyć się w szmatkę z jakiegoś delikatnego materiału. Zazwyczaj wystarcza sama woda, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować oprócz tego na przykład roztwór wody z mydłem.

Jak czyścić moskitiery? Podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom już nie masz żadnych wątpliwości dotyczących tego, jak skutecznie wyczyścić moskitierę. Jesteśmy zdania, że najważniejsza w tej kwestii jest regularność, gdyż dzięki niej czyszczenie moskitiery zajmuje dosłownie kilka chwil. Jeżeli nie przeszkadza Ci większy nakład pracy – nic nie stoi na przeszkodzie, byś robił to nieco rzadziej.

Jeżeli dopiero stoisz przed decyzją dotyczącą zakupu moskitiery albo masz już jedną, ale nie zadowala Cię jej jakość – zachęcamy Cię do skorzystania z naszych usług. Okna w Twoim mieszkaniu mają niestandardowe wymiary? Spokojnie! Przygotujemy dla Ciebie moskitierę na wymiar, która charakteryzuje się bardzo wysoką jakością, zarówno pod względem konstrukcji, jak i wykorzystanych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *