Rolety

Rolety do biura – jakie wybrać?

Choć początkowo może wydawać się, że rolety biurowe jako element wyposażenia nie mają specjalnego znaczenia, szybko okazuje się, że to właśnie one są podstawą do stworzenia komfortowych warunków w miejscu pracy, gdzie bardzo często spędzamy niemal tak dużo czasu jak w domu. To bardzo ważne, aby zapewnić pracownikom odpowiednie światło lub zaciemnienie w zależności od wykonywanych obowiązków – wpłynie to bezpośrednio na ich samopoczucie, zdrowie (w szczególności wzrok) oraz efektywność. Rolety do biura powinny być zatem staranne dobrane do specyfiki danego pomieszczenia. Czym się kierować, wybierając je? Jakie wybrać rozwiązania tak, aby zapewnić pracownikom najbardziej korzystne warunki do pracy?

Rolety na okna do biura – nowoczesne rozwiązania

Duże zróżnicowanie rolet biurowych sprawia, że możemy wybrać takie rolety, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania i będą najlepiej dostosowane do danego pomieszczenia – nie każde biuro jest identyczne i wymaga takich samych zabezpieczeń przeciwsłonecznych. Na szczęście istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które mogą pomóc nam w wyborze. Nie ulega wątpliwości, że w każdym biurze pracownicy powinni mieć dostęp zarówno do światła naturalnego, jak i sztucznego o odpowiednim natężeniu. Rolety biurowe muszą umożliwiać kontrolowanie ilości światła naturalnego wpadającego do pomieszczenia przez okna.

Wśród dostępnych na rynku modeli znajdziemy rolety transparentne, półprzezroczyste oraz w pełni zaciemniające. Wybierając rolety do biura, warto zatem wziąć pod uwagę przede wszystkim jego kolorystykę i liczbę przeszkleń. Do jasnego biura powinniśmy wybrać rolety zaciemniające w 100% – w ciągu dnia mogą one być odsłonięte, natomiast jeśli zajdzie potrzeba zaciemnienia, na przykład podczas prezentacji multimedialnej, sprawdzą się doskonale. W okresie letnim natomiast, kiedy promienie słoneczne mogą bardziej doskwierać pracownikom, można przysłonić okna jedynie częściowo. Rolety zaciemniające w 100% sprawdzą się również w przypadku sali konferencyjnej. Do ciemnego biura natomiast odpowiednie będą rolety typu dzień i noc, zbudowane z naprzemiennie ułożonych transparentnych i nieprzepuszczających światła poziomych pasów, które pozwalają swobodnie kontrolować ilość światła w pomieszczeniu.

Stylowe, nowoczesne rolety do biura – jakie wybrać?

Wybierając rolety na okna do biura warto kierować się nie tylko kolorystyką pomieszczenia, ale także estetyką. Oczywiście bardzo dobrym pomysłem jest wybór uniwersalnego modelu, który nie będzie zbyt mocno rzucał się w oczy, a zarazem dopasuje się do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Biura przeważnie charakteryzują się prostotą i minimalizmem w zakresie wystroju, a więc także rolety mogą mieć „bezpieczny” design – neutralne wzornictwo sprawi, że będą pasować do aranżacji, nawet jeśli zdecydujesz się na zmianę pozostałego wyposażenia.

Warto zwrócić uwagę na ilość przeszkleń w pomieszczeniach – jeśli szyby pokrywają całą przestrzeń ściany, należy rozważyć rolety typu blackout, które umożliwiają skuteczne zaciemnienie pomieszczenia w dowolnym momencie, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie poleca się raczej modeli zarezerwowanych do aranżacji domowych, takich jak rolety rzymskie.

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, jest wytrzymałość na regularną eksploatację – mechanizm powinien zachować swoją sprawność pomimo częstego używania rolet, dodatkowo musi być także prosty w obsłudze, aby każdy pracownik mógł sobie szybko poradzić z opuszczeniem bądź podniesieniem przesłony. Nie bez znaczenia pozostaje także sposób czyszczenia wybranej tkaniny – najlepiej zdecydować się na takie, które wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, dzięki czemu łatwo i szybko będzie można usunąć z nich zabrudzenia.

Wybieraj jedynie materiały odporne na odbarwienia i zagniecenia, a rolety będą dobrze się prezentować przez wiele lat. Zwróć także uwagę na sposób montażu. Pamiętaj, że łagodne, naturalne światło jest podstawą w każdym biurze, dlatego rolety biurowe powinny być dobrane w taki sposób, aby pracownicy zawsze mieli do niego łatwy dostęp – poza sytuacjami, w których wymagane jest pełne zaciemnienie pomieszczenia. W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów rolet do biura – sprawdź, które sprawdzą się w Twoim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *