Porady

Jak zamontować rolety?

Rolety to osłony okien, które stają się coraz bardziej popularne. Można je spotkać w prawie każdym domu. W ostatnim czasie coraz częściej spotykane są rolety dzień – noc. Zapewniają one duży komfort użytkowania i świetnie zabezpieczają domowników przed dokuczliwymi promieniami słonecznymi czy wzrokiem przechodniów. Nie bój się samodzielnie ich zamontować. Do każdej zakupionej rolety dołączona jest instrukcja, dzięki której cały proces montażu nie sprawi żadnego problemu. 

Montaż rolet dzień noc

Jeżeli zastanawiasz się jak zamontować rolety dzień noc i czy jest to możliwe do samodzielnego wykonania, nie zastanawiaj się! Jak najbardziej można się podjąć tego zadania samemu. 

Wyróżniamy dwa sposoby montowania rolet. Wybór metody jest zależny przede wszystkim od tego, jakiego rodzaju są to produkty. Inaczej montuje się rolety okienne, a inaczej rolety ścienne. 

W każdym zestawie rolet znajdują się takie elementy jak np. roleta ze specjalnym mechanizmem, haczyki do montażu, napinacze do łańcuszka, boczne napięcia tkaniny oraz instrukcja. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy zestaw jest kompletny i dokładnie przeanalizować instrukcję. Następnie można przejść do działania. 

Rolety okienne 

Bardzo łatwo można odpowiedzieć na pytanie, jak można zamontować rolety w wariancie okiennym. Sposób montażu jest szybki i bezinwazyjny. Do mocowania rolety na ramie okiennej niepotrzebne są żadne narzędzia, gwoździe ani materiały mocujące. Roletę należy połączyć z napinaczem łańcuszka, napięciem bocznym tkaniny i haczykami, zgodnie ze wskazówkami dostępnymi w instrukcji, a następnie zawiesić na ramie okna przy pomocy specjalnych haczyków. Nie jest to skomplikowany proces, więc na pewno dasz sobie świetnie radę samodzielnie!

Rolety ścienne

Montaż rolet ściennych znacznie się różni od sposobu montażu rolet okiennych. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że roletę montuje się na suficie lub w ścianie. W tym wypadku będziesz potrzebować dodatkowych narzędzi. Przede wszystkim wiertarką musisz wywiercić otwory w ścianie, aby możliwe było umieszczenie w nich wkrętów i kołków. Kolejny krok to przymocowanie bocznego łańcuszka i przełożenie go przez napinacz, tak aby można go było rozwinąć. Na koniec należy przymocować całą konstrukcję do miejsca docelowego. 

Poszczególne kroki są dokładnie opisane w instrukcji dołączonej do produktu. Ponadto w razie potrzeby można odnaleźć w Internecie filmiki prezentujące montaż krok po kroku. Dzięki temu z pewnością nie będzie żadnych problemów. W większości przypadków, zamontowanie rolet dzień noc jest możliwe do samodzielnego wykonania. Przy większych oknach, pomoc osoby trzeciej może się okazać potrzebna. 

To ile kosztuje montaż rolet wewnętrznych, jest zależne przede wszystkim od ich rodzaju, a także od dokładnych warunków. Na pewno trzeba wziąć pod uwagę konieczność zakupu narzędzi oraz akcesoriów jak np. wkręty. Sam koszt rolety także jest zależny od wielu czynników np. od tego, z jakiego materiału jest wykonana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *