Porady

Rolety czy plisy – na które się zdecydować?

Dekorowanie wnętrz to bardzo odpowiedzialny proces, który musi być solidnie przemyślany. Wachlarz możliwości jest pod tym kątem niezwykle szeroki, zwłaszcza jeśli chodzi o aranżację własnych okien. Możesz wybrać pod tym kątem przede wszystkim rolety, ale też plisy. Pomożemy Ci zastanowić się nad tym, która z tych opcji będzie korzystniejsza dla Twojego mieszkania lub też domu. Oba produkty mają swoje wady oraz zalety, jednak rolety są znacznie bardziej uniwersalnym wyborem. 

Rolety – wady i zalety

Na samym początku zadaj sobie pytanie – plisy czy rolety?  Następnie przejdź do analizy najmocniejszych stron obu tych produktów. Jeśli nie jesteś w stanie zająć się tym w pojedynkę, jesteśmy od tego, aby Ci pomóc. Rolety są ważnymi akcesoriami, przede wszystkim w przypadku okien plastikowych, a tych jest obecnie bardzo dużo. Nic dziwnego, że klienci tak chętnie je doceniają. Znajdują zastosowanie w:

  • małych mieszkaniach,
  • dużych domach,
  • gabinetach,
  • biurach.

Są w stu procentach uniwersalne, a ponadto z ich pomocą łatwo kontroluje się oświetlenie. Zadając sobie pytanie – rolety dzień noc czy plisy, nie można podjąć ostatecznej decyzji bez analizy największych zalet takich produktów. Warto zbadać opinie o roletach plisowanych, ale też przeanalizować wady rolet plisowanych, aby mieć pewność, że podejmuje się właściwą decyzję aranżacyjną.

Rolety posiadają taką konstrukcję, aby móc z nich stworzyć we wnętrzach klimatyczną, a nawet biznesową atmosferę. Dzięki nim z łatwością będziesz kontrolować ilość dochodzących do pomieszczenia promieni słonecznych. Ponadto sprzyjają tworzeniu wyjątkowej atmosfery wieczorową porą czy też nocną, kiedy chce się już iść spać. Oferujemy Ci różnorodne modele rolet, dzięki którym Twoje wnętrza zyskają na wartości estetycznej i staną się przytulniejsze oraz zadbane. Można je również zastosować w pokojach dziecięcych. Z ich pomocą zadbasz o swój komfortowy sen i wypoczynek. 

Plisy – kiedy są dobrym rozwiązaniem?

Plisy są dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń znajdujących się na parterze. Może to być np. balkon lub też kuchnia. Nie są jednak tak uniwersalne, jak rolety. Plisy nie utrudniają częstego otwierania okien i dobrze do nich przylegają. Reguluje się z ich pomocą ilość dostarczanych promieni słonecznych. Rolety nie będą jednak zwisać z parapetu oraz rozwijać się w przypadku przeciągu. Nie będziesz miał również problemów z ich szybkim montażem. Z kolei plisy są dostępne w wersji do montażu inwazyjnego, który wymaga wiercenia i bezinwazyjnego (na metalowe klipsy). Duże znaczenie ma oczywiście to, jakie konkretnie pomieszczenia aranżujesz. Efekt finalny ma pasować wyłącznie Tobie. 

Plisy czy rolety? Porównanie

Rolety sprawdzą się w pomieszczeniach ciemnych, w których chcesz stworzyć odpowiednią atmosferę, np. późnym wieczorem. W pomieszczeniach z roletami dzień noc lepiej się wyśpisz i przy okazji masz pewność, że rankiem nie obudzą Cię wpadające do środka promienie słoneczne. Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg różnych modeli rolet, w które możesz bez problemów wyposażyć swoje okna i nadać im zupełnie innego stylu. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed nachalnym wzrokiem sąsiadów, korzystniejszym wyborem będzie dla Ciebie roleta. W jasnych pomieszczeniach sprawdzą się natomiast plisy. Zasłonięcie okna na parterze w dowolnym momencie jest możliwe dzięki obu wspomnianym produktom. Na koniec warto wspomnieć, że rolety będą świetnie współgrać z firankami, za to plisy mogą stanowić jedyny wystrój okien znajdujących się w mieszkaniach i domach. 

2 thoughts on “Rolety czy plisy – na które się zdecydować?

  1. Domowniczy pisze:

    Świetny artykuł, masa cennej wiedzy. Dziekuję za lekturę.

  2. Wyjątkowa pisze:

    Świetny wpis 🙂 Również posiadam w domu, jednak postawiłam na pastelowe kolory! Spełniły moje oczekiwanie! Przecieram je wilgotną szmatką co jakiś czas i są jak nowe! Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *