Inspiracje

Jaka roleta do łazienki? Zadbaj o komfort i intymność

Łazienka jest pomieszczeniem, w której spędzamy sporo czasu w ciągu dnia. Lubimy się w niej zrelaksować po ciężkim dniu, biorąc ciepłą kąpiel lub prysznic, a o poranku w pośpiechu odświeżamy się, by nabrać energii i dobrze przygotować się do zadań, które na nas czekają. Nic więc dziwnego, że chcemy się tam czuć komfortowo i zapewnić sobie odpowiedni poziom intymności. Jeśli w naszej łazience jest okno, to niezbędne jest znalezienie odpowiedniej dla niego osłony. Doskonale w tej roli może sprawdzić się roleta.

Rolety do łazienki- czym powinny się charakteryzować?

Bez wątpienia łazienka jest specyficznym pomieszczeniem. Wilgotność i temperatura są w nim zdecydowanie wyższe, niż w pozostałych miejscach domu czy mieszkania. Między innymi z tego względu wyposażenie łazienki powinno być dobierane ze szczególną dbałością. Ważne, by były odporne na wodę i można je było łatwo czyścić. Te kryteria dotyczą zarówno materiałów użytych do wykończenia podłogi czy ścian, jak i pozostałych elementów, takich jak m.in. rolety łazienkowe. Aby nie rozwijała się na nich pleśń i grzyb, muszą być wykonane z możliwie gładkich tkanin, które w razie potrzeby można łatwo wyczyścić, wysuszyć i usunąć z nich nagromadzoną wodę. Najlepiej zainwestować w rolety wykonane ze sztucznych materiałów, takich jak choćby poliester. Bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości – wystarczy przetrzeć je szmatką lub przemyć detergentem.

Jakich rolet w łazience unikać?

Jak widać, roleta na okno łazienkowe ma przed sobą niełatwe zadanie do spełnienia. Musi nie tylko dobrze wyglądać i współgrać z wystrojem tego pomieszczenia, ale tez chronić intymność użytkowników i wykazywać się dużymi walorami funkcjonalnymi. Z powodów, o których była mowa już wcześniej, tj. z uwagi na dużą wilgotność panująca w łazience, nie poleca się zakładania w niej rolet wykonanych z naturalnych tkanin i materiałów, takich jak płótno czy drewno. Choć wyglądają one naprawdę elegancko i stylowo, to warto zarezerwować dla nich miejsce w innych pokojach, takich jak salon, jadalnia czy sypialnia. W łazience szybko się zniszczą, a ponadto – z uwagi na łatwość, z jaką mogą zostać zaatakowane przez pleśń i grzyb – nie będą sprzyjały dobremu samopoczuciu i zdrowi u mieszkańców. Szczególnie alergicy powinni unikać takich rozwiązań! 

Pełne zaciemnienie czy subtelna zasłona?

Wiele osób zastanawia się, czym zasłonić okno łazienkowe, aby zapewnić sobie poczucie 100%-owej intymności. Kiedy się kąpiemy, potrzebujemy go szczególnie, ale nie jest tak, że w łazience cały dzień powinna panować ciemność. Kobiety wykonujące makijaż lub innego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, potrzebują dostępu do dziennego światła, które jest najbardziej naturalne, a przez to pozwala wykonać staranny i również naturalnie wyglądający make-up. Jakie rolety do łazienki pozwalają połączyć te dwie funkcje? Odpowiednich do tego celu modeli jest wiele. Można na przykład zdecydować się na rolety plisowane – bardzo elegancko wyglądają, dają dobre zaciemnienie, a kiedy potrzebujemy doświetlić łazienkę – wystarczy je podwinąć. Ważne jednak, by były one wykonane z odpowiedniego, odpornego na wilgoć materiału. Doskonałą izolację od świata zewnętrznego zapewnią także rolety 100% zaciemniające i wbrew pozorom wcale nie muszą być one wykonane z ciemnej tkaniny, by zapewniały taki efekt. Na rynku dostępne są rolety o takich właściwościach, które są jasne i bardzo przytulne. Dobrym pomysłem może także okazać się zamontowanie w łazience rolety typu dzień noc. Jeśli zdecydujemy się na ten model, sprawdźmy, z jakiego materiału jest wykonany. Naturalne tkaniny – z powodów, które zostały opisane wcześniej – należy od razu wykluczyć. Trzeba też wziąć pod uwagę, że opisywany typ rolet jest nieco trudniej utrzymać w czystości niż takie, których struktura jest jednolita. Warto jednak rozpatrzyć ich zakup choćby ze względu na komfort użytkowania oraz ciekawy, nowoczesny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *