Inspiracje

Jakie rolety do małego salonu

rolety-maly-salon

Wiele osób zastanawia się, jak optycznie powiększyć małe pomieszczenie tak, aby sprawiało wrażenie, że jest w nim więcej miejsca. Jako ludzie, lubimy duże wnętrza, lubimy mieć sporo przestrzeni i zależy nam na tym, by małe pomieszczenia przerabiać tak, by optycznie były nieco większe. Niestety, nie zawsze stać nas na to, by kupić, czy też wynająć, mieszkanie z dużym metrażem, dlatego wiele osób szuka innych rozwiązań, które pomogą osiągnąć podobny cel. Jakie są więc sposoby, aby wnętrze wydawało się większe?

Mały salon – jak optycznie powiększyć?

Część osób zdecyduje się na lustra, które dobrze zdają egzamin w małych pokojach. Szczególnie jeśli zdecydujemy się nimi pokryć sporą część pokoju – możemy uzyskać bardzo dobry efekt. Warto jest również wziąć pod uwagę, by akcesoria i meble do takich wnętrz dobierać bardzo uważnie i w myśl – czym mniej, tym lepiej. Idealnie tutaj sprawdzą się dobrze dobrane rolety, które oprócz wyglądu pełnią bardzo ważną funkcję w mieszkaniu. Przede wszystkim potrafią sprawić, że wnętrze jest zdecydowanie bardziej domowe i „pełne”.

Jakie rolety wybrać do salonu?

Do małego salonu dobrze mogą się sprawdzić rolety w jasnych, pastelowych kolorach, ponieważ jak wiemy – jasne kolory pomagają nieco powiększyć wnętrze. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy chcemy, aby były to rolety ścienne czy może rolety okienne. Rolety ścienne, jak nazwa wskazuje, są to rolety montowane typowo na ścianę lub na sufit. Ich prosta konstrukcja sprawia, że ciężko jest je zepsuć, jeśli korzystamy z nich zgodnie z zaleceniami. Nie musimy się martwić o serwisowanie, a także czyszczenie jest znacznie łatwiejsze. Takie rolety sprawdzają się w biurach, szkołach, ale nie brakuje również chętnych na to, by umieścić je w swoich mieszkaniach ze względu na swój elegancki wygląd i łatwe, sprawne użytkowanie.

W ofercie naszej firmy na stronie internetowej można znaleźć oferty rolet ściennych na dzień i noc, a także tych, które oferują nam 100% zaciemnienia, co z pewnością przełoży się na dobry sen. Jeśli salon pełni u nas również funkcję sypialni – zdecydowanie jest to ten typ rolet, w który warto zainwestować, aby mieć pewność, że rano nie obudzi nas żaden promyk słońca. Możemy jednak również wziąć pod uwagę rolety na dzień i noc, które będą pełnić swoją funkcję nie tylko w nocy, kiedy śpimy i kiedy zależy nam na odpoczynku, ale również w dzień sprawią, że słońce nie będzie dokuczało nam wtedy, kiedy tego nie chcemy – na przykład podczas korzystania z telewizora. Rolety są oczywiście dostępne w różnych kolorach, które możemy dopasować do naszego wnętrza. Do małych wnętrz polecane są szczególnie te w jasnych kolorach, czyli:

Roleta ścienna Dzień i Noc – Zebra I, II, III i IV
Roleta ścienna gładka
Roleta ścienna zaciemniająca Silver

Rolety okienne – lepszy wybór?

Rolety okienne są roletami, które montuje się na okno. Każde okno wtedy wyposażone jest w swoją własną roletę. Daje nam to duże możliwości konfiguracji, bowiem jeśli nie będziemy chcieli, aby w naszym salonie było ciemno przez wszystkie zasłonięte rolety, to możemy decydować o tym, które rolety okienne pozostawić odsłonięte. Jeśli zastanawiamy się, jakie rolety do małego salonu będą najlepsze, to ten typ sprawdzi się idealnie, jeśli nasz salon nie jest wyposażony w wyjątkowo dużą ilość okien.
Rolety te są równie proste w montażu, co rolety ścienne, dlatego każda osoba powinna poradzić sobie z ich zamontowaniem. Tutaj również, jak w poprzednim przypadku, w małych wnętrzach sprawdzą się rolety o jasnych barwach tak, aby mogły sprawiać wrażenie, jakoby pokój był większy. Ponownie sprawdzi się tutaj kolekcja Zebra, która dostępna jest na stronie. Znów możemy wybrać, czy preferujemy bardziej rolety, które dają nam 100% zaciemnienia, czy wolimy wybrać te na dzień i noc, które ponownie sprawdzą się podczas każdej pory dnia.

Wybierając rolety do małego salonu, należy jednak kierować się przede wszystkim swoją własną intuicją. Jeśli wiemy, że coś może się u nas sprawdzić – warto na to postawić. Jeśli jednak mamy wątpliwości, powinniśmy zasięgnąć porady eksperta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *