Porady

Jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne?

Okna i drzwi tarasowe mają bardzo duże powierzchnie, dlatego wymagają specjalnej ochrony, która zabezpieczy mieszkańców przed zbyt dużą ilością promieni słonecznych. Dzięki temu nawet w najbardziej upalne dni możemy schronić się w domu i spokojnie odpoczywać. Czy każda roleta spełni swoje zadanie na takiej przestrzeni? W tym poradniku podpowiadamy, jakie rolety do drzwi tarasowych wybrać.

Czy drzwi balkonowe potrzebują rolety do zadań specjalnych?

Drzwi balkonowe oraz tarasowe pozwalają na wpuszczenie do salonu bądź innego pomieszczenia dużej ilości słońca. W zimowe miesiące jest to jak najbardziej pożądane. Dni są krótkie i ciemne, więc każdy promień słońca jest na wagę złota. W okresie letnim może to jednak sprawiać pewien problem, zwłaszcza gdy balkon usytuowany jest po południowej bądź zachodniej stronie budynku. W takim wypadku w pomieszczeniach jest bardzo gorąco i czasami wręcz nie da się w nich wytrzymać nawet 15 minut. Dlatego warto zastanowić się, jakie rolety na drzwi tarasowe będą najlepsze.

Z czego warto zrezygnować?

Nie każda osłona przeciwsłoneczna nadaje się na drzwi tarasowe przesuwne. Wejście na taras musi być bowiem łatwo dostępne. Dlatego lepiej zrezygnować z wolnowiszących modeli, które znacznie ograniczają możliwość operowania klamkami. Nie pozwalają także na rozszczelnienie okien. Kolejnym nietrafionym pomysłem są tak zwane rolety rzymskie, ponieważ w celu otworzenia drzwi będziemy musieli całą roletę podnosić na wysokość klamki. Powyższe rozwiązania są w tym wypadku niefunkcjonalne, a już na pewno nie sprawdzą się przy przesuwnych drzwiach . Równie kiepskim rozwiązaniem mogą okazać się bardzo delikatne rolety bambusowe. Przy drzwiach tarasowych, które są często otwierane i zamykane, taka konstrukcja długo nie wytrzyma.

Jakie rolety na drzwi tarasowe przesuwne wybrać?

Najlepsze rolety na duże okna tarasowe to mini rolety plisowane oraz rolety w kasecie. Zamontowanie plisowanych rolet pozwala na układanie materiału w różnych konfiguracjach. Dodatkowym atutem plisowanych modeli jest zastosowanie dwóch warstw materiału. Jeden wykazuje właściwości zaciemniające, a drugi pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Montaż rolet plisowanych jest bezinwazyjny i bardzo prosty. Należy je umieścić wzdłuż szyby. Atutem tego typu rozwiązania jest różnorodność modeli, jakie proponują producenci. Do produkcji rolet plisowanych wykorzystywane są tkaniny, które z łatwością można wyczyścić, dlatego nie musimy się obawiać, że po kilku miesiącach nasze rolety będą nieestetycznie wyglądały i trzeba je będzie ponownie wymieniać.

Mini rolety na przesuwne okna tarasowe

W przypadku przesuwnych drzwi tarasowych nie możemy zamontować rolet, które wystają poza ramy okienne. W ten sposób blokujemy możliwość ich przesuwania, a tym samym całkowicie ograniczamy ich otwieranie i zamykanie. Jedno z lepszych rozwiązań na drzwi tarasowe przesuwne to mini rolety. Są one bardzo proste w montażu i przede wszystkim idealnie zaciemniają nawet duże pomieszczenie. Mini rolety całkowicie przylegają do szyby, dzięki czemu nie nachodzą na ramę okna. Jest to bardzo istotne zwłaszcza przy drzwiach przesuwnych, ponieważ w żaden sposób nie ograniczają ich mobilności. Tym samym użytkownicy mają ułatwiony dostęp do klamki, której nic nie zasłania. Mini rolety umożliwiają nam swobodne wychodzenie na taras bez konieczności podnoszenia całości materiału. Producenci oferują klientom szeroki wybór mini rolet. Dlatego będą one pasowały praktycznie do każdego pomieszczenia. Do wyboru mamy niedrogie modele z żyłkowym systemem zasłaniania i odsłaniania. Jeśli nasze fundusze są wyższe, to możemy zainwestować w stylowe i eleganckie rolety dzień i noc. Te ostatnie będą idealnie pasowały do nowoczesnych aranżacji. Najważniejsze, że aby je umieścić na oknach, nie musimy wiercić żadnych dziur. Mini rolety na okno tarasowe to obecnie najlepsze i najczęściej stosowane rozwiązanie w przypadku przesuwnych drzwi o dużych powierzchniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *