Rolety

Rolety wewnętrzne – praktyczna ochrona przed słońcem

Rolety są jedną z najskuteczniejszych metod ochrony mieszkania przed słońcem. Oprócz tego, są proste w użyciu i wygodne. Pasują do różnych wystrojów wnętrz i różnych typów pomieszczeń.

Rolety wewnętrzne – dlaczego warto

Czy wiesz, że otoczenie, w którym przebywamy, ma wpływ na jakość naszego samopoczucia? Jest to potwierdzone licznymi badaniami. Jasne pomieszczenia, z dużą ilością naturalnego światła sprzyjają pozytywnemu myśleniu i napełniają energią. Należy jednak pamiętać, że mówimy tu o dużej, a nie nadmiernej ilości światła. Nadmierne oświetlenie może bowiem działać w zupełnie odwrotny sposób. Przebywając w zbyt jasnym pokoju, będziemy czuć się źle, a odbijające się od różnych powierzchni i rażące w oczy promienie słońca mogą wywoływać w nas irytację i nerwowość. Idealnym kompromisem pomiędzy zbyt dużym, a zbyt małym oświetleniem pomieszczenia są rolety wewnętrzne przeciwsłoneczne. To doskonałe narzędzie do kontrolowania jasności pomieszczenia. Oprócz tego rolety przeciwsłoneczne do mieszkania ograniczają nadmierny wzrost temperatury w pokoju podczas upalnych dni, co również przekłada się na nasze dobre samopoczucie. Rolety to także niezawodny sposób na zwiększenie prywatności w mieszkaniu i ochronę przed wścibskimi spojrzeniami osób z zewnątrz.

Rolety zaciemniające wewnętrzne są wygodne i szybkie w obsłudze, nie zbierają dużej ilości kurzu i mogą stanowić element dekoracyjny, uzupełniające całokształt aranżacji danego wnętrza.

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rolet. Każdy z nich ma inne, charakterystyczne dla siebie właściwości i przeznaczenie. Zobaczmy, jakie są najpopularniejsze modele przeciwsłoneczne:

  • Mini rolety – są jednymi z najbardziej uniwersalnych i pasują do wielu typów pomieszczeń. Posiadają żyłkowate prowadzenia, dzięki którym są dokładnie dopasowane do okna i nie uderzają w ramę okienną podczas podmuchów wiatru.
  • Rolety dzień noc – rolety dzień noc zbudowane są z naprzemiennie ułożonych pasów jasnego i ciemnego materiału. Taka budowa umożliwia bardzo precyzyjny stopień regulacji zaciemnienia. Rolety dzień noc dzięki swojej konstrukcji mogą stanowić ciekawy i intrygujący element dekoracji wnętrza.
  • Rolety 100% zaciemnienia – ten typ rolet posiada podgumowaną strukturę materiału, która odpowiada za całkowite zaciemnienie. Rolety te sprawdzają się zarówno w nocy, jak i w dzień. Nadają się do pomieszczeń, w których zależy nam na całkowitym zaciemnieniu.
  • Rolety termoizolacyjne – podobnie jak rolety 100% zaciemnienia, zapewniają w pomieszczeniu całkowity mrok, a także chronią przed nagrzewaniem się pokoju. W tej kategorii znajdziemy rolety w kolorze czarnym, które są eleganckie i świetnie nadadzą się zarówno w domu, jak i w firmach oraz wszędzie tam, gdzie wyświetlane są pokazy multimedialne, np. w salach konferencyjnych.

Kolory i wzory rolet wewnętrznych

Wybierając kolor i wzór rolety do pomieszczenia, należy brać pod uwagę przede wszystkim jego dotychczasowy wystrój. Rolety powinny być elementem uzupełniającym całą aranżację. Jeżeli boimy się efektu tandety, warto wybrać rolety przeciwsłoneczne w neutralnych barwach, np. w odcieniach szarości, czerni, bieli. Produkty w takich kolorach pasują do większości wystrojów.

Montaż rolet wewnętrznych

Istnieje kilka sposobów montażu rolet. Możemy podzielić je na dwie główne kategorie – montaż bezinwazyjny i montaż inwazyjny.

Metody montażu bezinwazyjnego polegają na przymocowaniu rolety do ruchomej części okna za pomocą kleju lub specjalnych uchwytów. Metody te nie wymagają wiercenia i nie niszczą obramowań okiennych.

Metody inwazyjne to wszystkie metody montażu, w których wymagane jest nawiercenie otworów na kołki, na których zawieszone będą rolety.

Wymiary rolet wewnętrznych

Kupując rolety, możemy wybrać pomiędzy roletami gotowymi a roletami na wymiar. Rolety gotowe to produkty, które wykonywane są w oparciu o standardowe wymiary, które stosują producenci w swoich oknach. Rolety na wymiar zaś są wytwarzane w oparciu o konkretne wymiary, które dostarczy firmie klient.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *