Rolety

Kiedy rolety gotowe, a kiedy na wymiar?

Rolety stanowią skuteczną ochronę przed wpadaniem do pomieszczenia nadmiernej ilości światła. Są także efektywnym i ciekawym dodatkiem wystroju wnętrza. Kupując rolety mamy do wyboru rolety gotowe oraz rolety na wymiar. Zobaczmy, kiedy warto zdecydować się na pierwszą, a kiedy na druga opcję.

Rolety gotowe

Rolety gotowe to produkty, które wykonywane są w oparciu o standardowe wymiary, które stosują producenci w swoich oknach. Rolety te mają o wiele mniejszą możliwość personalizacji pod względem rozmiaru i koloru niż rolety na wymiar. W sklepach znajdziemy kilkadziesiąt modeli o określonych rozmiarach i kolorach. Są one jednak o wiele tańsze niż rolety na wymiar.

Rolety gotowe sprawdzą się w pomieszczeniach, które posiadają okna o standardowych wymiarach. To również dobry wybór, kiedy nie zależy nam na precyzyjnym i szczelnym odcięciu świtała w pomieszczeniu. Wśród gotowych rolet możemy znaleźć różne rodzaje, np. rolety dzień noc, rolety rzymskie czy mini rolety.

Często mówi się, że rolety gotowe są gorszej jakości niż rolety na wymiar. Może, ale nie musi to być prawda. Niższa cena wynika głównie z faktu, iż produkty te pochodzą z produkcji seryjnej, wytwarzane są na podstawie jednego i tego samego projektu, co już samo w sobie czyni je tańszymi. Kupując rolety gotowe w sprawdzonym sklepie, możemy być pewni, że otrzymamy produkt dobrej jakości.

Rolety na wymiar

Rolety najlepiej spełniają swoją rolę kiedy są odpowiednio dobrane do okna. Taką możliwość dają nam rolety na wymiar. To idealne wyjście w przypadku, kiedy posiadamy mieszkanie lub dom z oknami o niestandardowych wymiarach. Pozwalają na idealne dopasowanie nawet do okien o rzadko spotykanym rozmiarze lub kształcie. Rolety na wymiar mogą się dobrze sprawdzić również na standardowych oknach, wtedy dzięki takim roletom mamy pewność, że będą one szczelnie przylegały do okna lub wnęki, a w konsekwencji unikniemy prześwitów.

Oprócz wyboru rozmiaru rolety możemy także dopasować najlepszy dla siebie mechanizm, który będzie zastosowany w naszych roletach. To ważne, by był wygodny, ponieważ z rolet korzystamy nawet kilka razy dziennie. Rolety na wymiar, tak samo jak rolety gotowe, mogą występować w różnych postaciach – popularne są rolety na wymiar dzień noc oraz rolety 100% zaciemnienia.

Nie da się ukryć, że możliwość personalizacji rolet na wymiar jest znacznie większa niż w przypadku rolet gotowych. Urządzając dom czy mieszkanie, często chcemy, by wszystkie elementy wystroju idealnie do siebie pasowały. Kupując rolety na wymiar mamy niemal nieograniczony wybór kolorów i wzorów, które mogą być zastosowane. To samo dotyczy także materiałów, z których będą wykonane. Jednym słowem – mamy pełną kontrolę nad wyglądem zamówionych przez nas rolet.

Jedynym minusem rolet na wymiar jest fakt, iż są one nieco droższe niż rolety gotowe. Nie jest to jednak kolosalna różnica i jeżeli zależy nam na perfekcyjnym dopasowaniu rozmiaru lub idealnym, dopracowanym w najmniejszym szczególe wystroju wnętrza to jest to cena, którą warto zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *