Porady

Bezinwazyjne rolety dzień noc – kiedy się na nie zdecydować?

Istnieje kilka metod montażu rolet na oknach. Jedną z nich jest metoda bezinwazyjna. Na czym polega? Gdzie sprawdzą się rolety dzień noc montowane w ten sposób? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Po co rolety?

Panuje powszechna opinia, że rolety służą tylko do ochrony przed nadmiernym oświetleniem. Nic bardziej mylnego. Rolety posiadają cały szereg korzyści związanych z ich użytkowaniem. Oprócz wspomnianej już możliwości kontroli nad ilością i jasnością wpadającego do pomieszczenia światła, rolety pozwalają też na ograniczenie nadmiernego ogrzewania się pomieszczeń. To szczególne przydatne podczas miesięcy letnich, w słoneczne i upalne dni. Rolety pozwalają również na ochronę prywatności. Skutecznie uniemożliwiają naruszanie prywatności w formie podglądania nas przez osoby z zewnątrz. Ponadto rolety są łatwe i wygodne w obsłudze oraz, w przeciwieństwie do zasłon i żaluzji, nie zbierają dużej ilości kurzu. Dodatkowo, jeżeli są dobrze dobrane, rolety mogą stanowić wyjątkowy element dekoracyjny i być uzupełnieniem aranżacji wnętrza.

Sprawdź nasze rolety okienne dzień-noc!

Rolety bezinwazyjne – co to jest?

Istnieje kilka metod montażu rolet. Można je podzielić na inwazyjne i bezinwazyjne. Różnica pomiędzy obiema metodami to konieczność wykonania nawierceń pod kołki montażowe lub jej brak. Metody inwazyjne polegają na wykonaniu otworów w odpowiednim miejscu, np. ramie okiennej i przymocowaniu rolet za pomocą wkrętów. Dużą zaletą montażu rolet w ten sposób jest gwarancja stabilności i solidności przymocowania. Niestety, największą wadą inwazyjnej metody jest fakt, iż wymusza ona niejako niszczenie ram okiennych lub ścian.

Metody bezinwazyjne opierają się na montażu rolet bez konieczności jakiegokolwiek wiercenia. Rolety bezinwazyjne wiesza się na ruchomej części okna za pomocą jednej z dwóch metod – przyklejania lub montowania na uchwytach z haczykami.

Rolety wewnętrzne bezinwazyjne – zalety

Największą zaletą modeli bezinwazyjnych jest fakt, że podczas ich montażu nie nawiercamy ścian ani ram okiennych. To szczególnie istotne, jeśli chcemy założyć rolety na oknach w wynajmowanym mieszkaniu lub pokoju, w którym nie możemy dokonywać żadnych modyfikacji. Rolety bezinwazyjne przydają się także w sytuacji, gdy posiadamy drewniane, ozdobne okna, których nie chcemy niszczyć. To także doskonałe rozwiązanie na okna, które trzeba często myć, ponieważ tego typu rolety można szybko i łatwo zdjąć.

Zalety bezinwazyjnych rolet dzień noc

Rolety dzień noc to rolety, które zbudowane są z naprzemiennych jasnych i ciemnych pasów materiału. Paski jasne są półtransparentne, natomiast paski ciemne – zaciemniające. Taka budowa rolet umożliwia precyzyjną kontrolę nad ilością światła, która wpada do pomieszczenia. Bezinwazyjne rolety dzień noc mają również ogromne walory estetyczne. Doskonale pasują do większości wnętrz, nawet tych urządzonych w minimalistycznym stylu. Wyglądają designersko i modnie.

Gdzie najlepiej sprawdzą się rolety bezinwazyjne dzień noc?

Rolety bezinwazyjne dzień noc sprawdzają się wszędzie tam, gdzie najbardziej zależy nam na dokładnej kontroli ilości promieni słonecznych, które wpadają do pomieszczenia. To doskonały wybór do sypialni, która w czasie dnia służy jako miejsce do relaksu, np. czytania książek czy oglądania filmów. Roleta bezinwazyjna dzień noc umożliwia stworzenie w sypialni klimatycznej atmosfery, idealnej do wyżej wymienionych czynności. To także dobre rozwiązanie do pokoju dziecięcego, szczególnie wtedy, kiedy dziecko potrzebuje drzemki w ciągu dnia. Odpowiednio ustawiona roleta bezinwazyjna dzień noc zapewni półmrok, a nie zupełną ciemność, co nie pozwoli dziecku na niekorzystne rozregulowanie sobie pór dnia. Rolety bezinwazyjne dzień noc nadadzą się także do kuchni, szczególnie położonej od południowej strony. W ciągu dnia uchronią przed nadmiernym nagrzaniem się kuchni, w której i tak temperatura jest zazwyczaj kilka stopni wyższa ze względu na przyrządzanie w niej potraw. Okna w kuchni często i szybko się brudzą poprzez osadzające się na nich opary i osady. Dzięki bezinwazyjnemu montażowi można prosto i sprawnie zdjąć roletę, umyć okno i ponownie założyć osłonę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *