Inspiracje

Nowoczesne rolety do domu- jakie wybrać?

We współczesnym domu osłony do okien są niezastąpionym dodatkiem, który oprócz funkcji estetycznej, spełnia także bardzo praktyczną rolę. Dzięki przysłonięciu skrzydeł okiennych mieszkanie zyskuje przytulną atmosferę, a zaciemnione pomieszczenie pozwala na całkowite odgrodzenie się od świata zewnętrznego. Komfort przebywania w domu zależy od wielu czynników tj. odpowiednie światło, wystrój i temperatura. Dzięki roletom okiennym łatwo osiągniesz optymalne warunki, które sprawią, że nic nie zakłóci ci wypoczywania we własnych czterech kątach. Nowoczesne rolety do domu posiadają wiele rozwiązań, dzięki którym montaż i użytkowanie jest proste oraz intuicyjne. Rolety na wymiar umożliwiają dopasowanie osłon nawet do niestandardowych okien, dlatego mogą zawisnąć w każdym mieszkaniu. Jakie rolety wybrać do domu? Wybór odpowiednich osłon zależy od twoich oczekiwań oraz rodzaju okien, na których chcesz zamontować rolety. Nie można pomijać także estetyki tych dodatków. Warto zdecydować się na kolor, który będzie tworzył dobrą kompozycję z resztą pomieszczenia.

Rolety zwykłe czy do zadań specjalnych?

Jeśli położenie twojego mieszkania, nie wymaga nadzwyczajnej odsłony przed promieniami słonecznymi i preferujesz proste rolety z jednolitego materiału, dobrym rozwiązaniem będzie zakup rolet klasycznych, które składają się z pojedynczej warstwy tkaniny. Gruba warstwa poliestru stanowi wystarczającą izolację w przypadku średniego nasłonecznienia, a konserwacja materiału impregnatem pozwala na zachowanie go w nienagannym stanie. Zwykłe rolety charakteryzują się także przystępną ceną, która nie nadwyręży domowego budżetu. Dostępne są w wielu kolorach, wśród których na pewno znajdziesz odcień odpowiedni do twojego wnętrza.

Jakie rolety wewnętrzne wybrać do domu, w których okna położone są na południowy-zachód? Takie ułożenie powoduje, że do wnętrza pokoju promienie słońce wpadają przez większą część dnia, co może być szczególnie uciążliwe w przypadku snu, drzemki lub oglądania filmów. Jeśli chcesz zapewnić pomieszczeniu szczególną ochronę przed światłem, doskonałe do tego celu będą rolety zaciemniające. Dodatkowa, gumowa powierzchnia dodana do materiału zapewnia stuprocentową ochronę przed słońcem i zapobiega nagrzewaniu się pomieszczenia. Jeśli wolisz jednak, aby światło było równomiernie rozłożone w pomieszczeniu, a jego dopływ łatwiej było regulować, wybierz rolety dzień-noc. Te osłony składają się z naprzemiennych pasów materiału o różnej gęstości, które tworzą stylową zebrę na oknach. Taki dodatek świetnie podkreśla atmosferę wnętrza.

Rolety okienne czy naścienne?

Nowoczesne rolety do domu to akcesoria, które nie wymagają trudnego i czasochłonnego montażu. W przypadku większości okien sprawdzą się osłony zakładane za pomocą wytrzymałych haczyków, które zawiesza się na okiennych ramach. Doskonale pasują zarówno do okien PVC, jak i tych wykonanych z drewna. Dzięki temu rozwiązaniu założenie rolet nie wymaga żadnych narzędzi i może to zrobić praktycznie każdy. Ponadto rolety okienne dzięki zastosowaniu niewidocznych żyłek, idealnie przylegają do okna, bez względu na sposób jego otworzenia. Jakie rolety wybrać do domu, jeśli okna nie pozwalają na zaczepienie mechanizmu na ramach? W takim przypadku zdecyduj się na rolety naścienne, które można przymocować do ściany lub sufitu. Wymagają przykręcenia, jednak konstrukcja jest jeszcze stabilniejsza i zasłania całą powierzchnię okna wraz z obramowaniem. Rolety naścienne, tak samo jak rolety okienne dostępne są w każdym wariancie i dużej gamie kolorystycznej, dzięki czemu na pewno znajdziesz osłonę spełniającą twoje oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *