Rolety

Rolety przeciw nagrzewaniu – sposób na chłód we wnętrzu

Rolety wewnętrzne termiczne to nowoczesne osłony okienne, które zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się mieszkania. Zapewniają optymalny komfort użytkowania wnętrza, w szczególności sprawdzając się w pomieszczeniach o południowej ekspozycji. To niedrogie rozwiązanie, które znacząco zwiększa wygodę codziennego funkcjonowania, zarówno w czasie wypoczynku, wykonywania domowych obowiązków, jak i pracy. Jakie są właściwości rolety przeciw nagrzewaniu, jak jest ona zbudowana i w jaki sposób można ją zamontować?

Właściwości rolet termicznych

Rolety o właściwościach termicznych to doskonała, funkcjonalna alternatywa zarówno dla tradycyjnych modeli, jak i grubych zasłon. Są one dedykowane do wszystkich wnętrz narażonych na nadmierne promieniowanie słoneczne, a w konsekwencji – przegrzewających się. Sprawdzą się zarówno w sypialni, kuchni, łazience czy salonie, jak i gabinecie przeznaczonym do pracy. Ich uniwersalny charakter sprawia, że pasują one do mieszkań urządzonych niemal w każdym stylu, będąc dyskretną, nie rzucającą się w oczy, a zarazem w pełni funkcjonalną ozdobą okienną. Rolety chroniące przez nagrzewaniem zapobiegają wzrostowi temperatury w pomieszczeniach, nie pozwalając na jej wahania utrudniające codzienne funkcjonowanie. Są one dostępne w wielu odcieniach, które ułatwiają dopasowanie ich do istniejącej aranżacji wnętrz. Dzięki nieprzejrzystej budowie nie przepuszczają one promieni słonecznych, a zarazem zapewniają najwyższy poziom prywatności, gwarantując pełen komfort korzystania z każdego mieszkania.

Budowa rolet przeciw nagrzewaniu mieszkania

Rolety przeciw nagrzewaniu są wykonane ze 100%-owego poliestru o wysokiej gramaturze. Jest on pokryty specjalnym impregnatem chroniącym przed wnikaniem zabrudzeń oraz powstawaniem nieeleganckich zagnieceń, dzięki czemu przez długi czas zachowują one estetyczny wygląd. Użyta do produkcji tkanina cechuje się wysoką termoizolacyjnością, a zarazem 100%-owym zaciemnieniem, umożliwiając uzyskanie pełnego mroku we wnętrzu nawet w słoneczne dni. Dzięki specjalnej powłoce silver, są one jeszcze bardziej skuteczne w zaciemnianiu niż tradycyjne modele dedykowane do tego celu. Rolety wewnętrzne termiczne są wyposażone w wygodny mechanizm łańcuszkowy, który pozwala na ich precyzyjną regulację zgodnie z potrzebami użytkownika. Posiadają także specjalne obciążniki, odpowiedzialne za równomierne układanie się tkaniny bez ryzyka powstawania prześwitów po jej bokach. Dodatkowo są one wyróżnione atestem higienicznym, będąc produktem bezpiecznym w eksploatacji dla wszystkich mieszkańców – również alergików.

Montaż rolet chroniących przed nagrzewaniem

Nasze rolety przeciw nagrzewaniu mieszkania są wyjątkowo proste w montażu. Są one mocowane w bezinwazyjny sposób bez konieczności wiercenia, nie pozostawiając żadnego śladu po ich usunięciu. W każdym zestawie zawarte są specjalne haczyki, które umożliwiają zawieszenie ich na ramie okiennej. Rolety wewnętrzne termiczne są także wykonywane na wymiar, dzięki czemu precyzyjnie pasują do wielkości każdego, nawet niestandardowego okna, będąc produktem od razu gotowym do montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *