Rolety

Jak zamontować roletę na okno nieotwierane?

Okna nieotwierane to często wybierana opcja, zwłaszcza w lokalach usługowych, sklepach czy biurach o nowoczesnej aranżacji. Zazwyczaj cechują się dużymi rozmiarami, ale choć zapewnia to dobrą estetykę wnętrza, rodzi problem związany ze zbytnim nasłonecznieniem. Aby go rozwiązać, należy sięgnąć po odpowiednie rolety. Jak zamontować roletę na okno nieotwierane?

Montaż rolety na okno nieotwierane – jaką roletę wybrać?

Dobra wiadomość jest taka, że w przypadku okien nieotwieranych absolutnie nie musimy się ograniczać co do wyboru rolety – wybór pozostaje tak samo szeroki, jak w przypadku okien tradycyjnych. Dlatego doskonałym pomysłem będą klasyczne rolety materiałowe lub modele dzień-noc. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo opcji z możliwością dostosowania nie tylko wymiarów, ale również koloru czy desenia. W ofertach producentów nie brakuje również rolet o różnej grubości materiału, która decyduje o stopniu zaciemnienia pomieszczenia. Wartymi uwagi są także plisy, które wyróżniają się charakterystycznym wyglądem i świetną funkcjonalnością.

Jak założyć roletę na okno nieotwierane?

Dokonując wyboru rolety do okna nieotwieranego, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na sposób ich montażu. W przypadku tego typu okien powinniśmy postawić na montaż bezinwazyjny, który pozwoli nam zachować estetykę okna, a zarazem cieszyć się pełnią funkcjonalności rolety. W przypadku takiego rodzaju instalacji za mocowanie odpowiadają najczęściej uchwyty połączone z listwą, na którą nawinięta jest roleta. Owe uchwyty przymocowywane są do ramy okna.

Nieinwazyjny montaż rolety na okno nieotwierane ma wiele zalet. Przede wszystkim jest po prostu łatwy – nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, a jednocześnie jest trwały, bezpieczny i zapewnia wysoką funkcjonalność. Co więcej, okno nie ulega żadnemu uszkodzeniu, które mogłoby się wiązać chociażby z utratą gwarancji. Jest to więc doskonała opcja również dla osób mieszkających w wynajmowanym lokum.

W przypadku rolet plisowanych montaż wygląda nieco inaczej, lecz wciąż pozostaje bezinwazyjny. Taki rodzaj zasłon montuje się między listwami okiennymi, co zapewnia oknom niezwykle schludny wygląd.

Jak zamontować roletę na okno nieotwierane? Inny sposób

Montaż rolety na okno nieotwierane może się odbyć jeszcze na jeden, bardzo prosty sposób – przy wykorzystaniu taśmy dwustronnej. Obecnie produkowane rolety nie ważą dużo, jednak warto wybrać solidną taśmę, która poradzi sobie z takim ciężarem. Przed zamontowaniem wystarczy tylko oczyścić ramę okienną, tak by nie było na niej zabrudzeń czy plam, zwłaszcza tłustych. Taki sposób montażu rolety na okno nieotwierane doskonale sprawdzi się chociażby w przypadku, gdy posiada ono przymocowane wywietrzniki. Stosując dobrą taśmę dwustronną, możemy je z powodzeniem ominąć, a całość będzie się prezentować nienagannie. Wykorzystanie jej pozwala nam ponadto na bezproblemowy i szybki demontaż.

Jak założyć roletę na okno nieotwierane? Rolety ścienne

Poprzednie sposoby montażu rolety na okno nieotwierane uwzględniały jedynie przypadki, w których roleta była przymocowywana wewnątrz wnęki okiennej. Takie rozwiązanie sprawdza się, zwłaszcza jeśli do zaciemniania pomieszczenia używamy również tradycyjnych zasłon. Jeżeli chcemy uzyskać duży stopień zaciemnienia jedynie za pomocą rolet, powinniśmy postawić na montaż na zewnątrz wnęki okiennej. Nie będzie to oczywiście opcja dla każdego, ponieważ nie jest już nieinwazyjna, a wymaga ingerencji w strukturę ściany. Jednak roleta ścienna wykazuje doskonałą skuteczność w chronieniu wnętrza przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem, a co za tym idzie – nagrzaniem.

Wszystkie przedstawione sposoby na montaż rolety na okno nieotwierane posiadają niewątpliwe zalety. To do nas należy decyzja, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku, gwarantując skuteczną ochronę przed słońce w połączeniu z satysfakcjonującą estetyką oraz funkcjonalnością. Pamiętajmy przy tym, by wybierać rolety sprawdzonych producentów, którzy oferują wyroby wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *