Rolety

Jaka roleta przeciwsłoneczna do domu sprawdzi się najlepiej?

Roleta przeciwsłoneczna

Jaka roleta przeciwsłoneczna jest przydatnym produktem, dzięki któremu można dowolnie dopuszczać lub ograniczać wpadanie promieni słonecznych do wnętrza budynku. Obecnie na rynku można spotkać wiele rodzajów takich akcesoriów i wszystkie mają zarówno zalety, jak i wady. W takim razie, jaka roleta przeciwsłoneczna do domu sprawdzi się najlepiej?

Roleta przeciwsłoneczna do domu

Silne nasłonecznienie pomieszczenia bywa problematyczne, w szczególności latem, podczas którego powietrze bardzo szybko się nagrzewa, a nieraz nawet system klimatyzacji może nie być dostatecznie efektywny w takiej sytuacji. Zbyt silne światło naturalne może również w dużym stopniu przeszkadzać w wykonywaniu pracy przed ekranem, ponieważ monitory mogą stać się nieczytelne. Wbrew pozorom omawiane zjawisko nie tylko zmniejsza komfort przebywania w pomieszczeniu, ponieważ na dłuższą metę może negatywnie wpłynąć na zmysł wzroku. Dlatego eksperci polecają rolety przeciwsłoneczne do domu.

Rolety przeciwsłoneczne to wszelkiego rodzaju produkty, które składają się z rozwijanego z jednej strony okna materiału, stanowiącego barierę między wnętrzem obiektu a promieniami słonecznymi.

Jaka roleta przeciwsłoneczna do domu? Typy rolet

Szczególnie popularnym rodzajem tego rodzaju produktów są rolety okienne (montowane na każdym oknie osobno), spośród których szczególną popularnością cieszą się mini rolety. Są bardzo proste w montażu, mają wyjątkowo niską cenę, jednak nadal skutecznie spełniają swoje zadanie. Składają się z prostego mechanizmu, na którym znajduje się tkanina ograniczająca dopływ światła do pomieszczenia. Dzięki temu nawet po zasłonięciu szyb w pomieszczenie będzie dostatecznie oświetlone, żeby wykonywać wszelkie codzienne czynności bez konieczności włączania lamp elektrycznych.

Kolejnym rodzajem rolet przeciwsłonecznych do domu są modele ścienne, czyli w przeciwieństwie do wyżej wymienionych produktów, te są montowane do ściany (ewentualnie sufitu) nad wnęką okienną. Dzięki nim okna mogą zostać zasłonięte jednocześnie.

Ciekawym jest również termoizolacyjna roleta przeciwsłoneczna do domu. Tego rodzaju produkty posiadają warstwę ograniczającą przepływ ciepła, dzięki czemu mogą poprawić izolację termiczną budynku latem.

Warto wspomnieć też o roletach dzień-noc, określanych też jako zebra. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ akcesoria te składają się z poziomo ułożonych pasów tkaniny w równych odstępach. Okno zasłaniają dwie, nachodzące na siebie warstwy. Wysokością opuszczenia, jak i dopływu światła można dowolnie sterować.

Niemałą popularnością cieszą się też rolety zaciemniające. Pozornie mogą przypominać modele gładkie (klasyczne), jednak w ich przypadku tkanina jest podgumowana, dzięki czemu w ogóle nie przepuszcza światła słonecznego. To optymalne rozwiązanie do sypialni czy sali komputerowej. Zarówno rolety klasyczne, zaciemniające i dzień-noc występują w wersjach okiennych, jak i ściennych.

Nie można także zapominać o roletach zewnętrznych, czyli produktach montowanych po zewnętrznej stronie budynku. Nad wnęką okienną umieszcza się kasetę, w której znajdują się połączone listwy z tworzywa sztucznego lub aluminium. Rozwiązanie to jest doceniane za możliwość pełnego zaciemnienia oraz możliwość instalacji mechanizmu z silnikiem elektrycznym. Rolety tego typu określa się także jako antywłamaniowe, choć w praktyce ich odporność na obrażenia mechaniczne nie jest wysoka. Ponadto cena tych produktów jest spora, zwłaszcza w porównaniu z roletami wewnętrznymi. Wspomniane wcześniej zaciemnienie mogą też zapewnić wewnętrzne modele z podgumowaniem.

Roleta przeciwsłoneczna do domu – wygląd również jest ważny

Wybierając rolety przeciwsłoneczne, warto zwrócić uwagę zarówno na ich aspekt praktyczny, jak i wizualny. Dobrze dobrany produkt może bowiem pozytywnie wpłynąć na wygląd pomieszczenia. Ciekawym pomysłem jest wybór tkaniny odpowiadającej kolorystycznie dodatkom lub meblom znajdującym się w ich pobliżu. Natomiast uniwersalnym rozwiązaniem jest barwa pasująca do okolicznych ścian.

Jaka roleta przeciwsłoneczna do domu? Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy profesjonalne rolety przeciwsłoneczne do domu. Zarówno ścienne, jak i okienne (termoizolacyjne, gładkie, zaciemniające i dzień-noc). W przeciwieństwie do większości firm konkurencyjnych nie importujemy produktów z Chin, ale produkujemy je sami, mając dzięki temu gwarancję wysokiej klasy wykonania. Paleta kolorystyczna tkanin jest zróżnicowana i odpowiada obecnie panującym trendom. Rolety okienne są montowane w sposób bezinwazyjny, a więc nieingerujący w konstrukcję okna, co znacznie ułatwia ewentualny demontaż/wymianę produktu. Wszystkie akcesoria oferowane przez naszą firmę są wykonywane na wymiar, dlatego klienci mogą mieć pewność otrzymania rolet, które nie będą wymagać skorygowania. Stosujemy wytrzymałe mechanizmy, a na wszystkie produkty udzielamy gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *