Rolety

Jaki materiał na rolety dzień-noc daje najlepszy efekt?

Jaki materiał na rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc to obecnie jedne z najpopularniejszych propozycji, jeśli chodzi o wyposażenie danej przestrzeni. Ich wyjątkowa uniwersalność sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wybór takiego rodzaju do swoich mieszkań. Nie oznacza to jednak, że proces wyboru odpowiedniego egzemplarza jest zadaniem szczególnie prostym. Przed zakupem należy przede wszystkim zastanowić się, jaki materiał na rolety dzień-noc będzie najlepszy.

Uniwersalne rolety – skąd się bierze ich popularność?

Obecnie wiele jest poszczególnych rodzajów rolet dedykowanych do użycia wewnątrz pomieszczenia. Ich popularność z pewnością może wynikać z rosnącego zapotrzebowania na praktyczne rozwiązania, dzięki którym przebywanie w przestrzeni mieszkalnej stanie się jeszcze bardziej komfortowe. Nic więc dziwnego, że także rolety dzień-noc stają się coraz częstszym wyborem. Dzieje się tak szczególnie w przypadku osób, które cenią sobie przede wszystkim możliwość kontroli ilości światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia.

Rolety dzień-noc swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wyjątkowej użyteczności. W naszym sklepie dostępnych jest wiele różnorodnych pod względem kolorystycznym modeli, które idealnie sprawdzają się do kontrolowania poziomu zaciemnienia w danym pomieszczeniu. Jaki materiał na rolety dzień-noc wybrać?

Materiał na rolety dzień-noc

Rozpatrując to zagadnienie, warto uświadomić sobie, jak zbudowana jest tego typu roleta. Jej budowa różni się dość znacząco od klasycznych rolet rozwijanych. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na naprzemiennie występujące pasy materiału. Ich zastosowanie jest nieprzypadkowe – właśnie dzięki nim możliwa jest na bieżąco regulacja dostępu światła. W zależności od pory dnia, a także indywidualnych preferencji, możliwe jest zwiększenie lub zmniejszenie poziomu zaciemnienia w pomieszczeniu. Cały proces odbywa się jedynie za jednym ruchem, dzięki czemu jest to rozwiązanie wyjątkowo praktyczne.

Rolety dzień – noc – jaki materiał będzie najlepszy?

Zasada działania rolet dzień-noc jest kluczowa nie tylko w aspekcie popularności tych nowoczesnych modeli. Zastosowanie dwóch rodzajów pasów materiału to podstawa zasady działania tego typu rolet. Jasnym jest więc, że bez odpowiednio dobranego materiału nie można mówić o ich funkcjonalności. Jedynie właściwy materiał o dopasowanej przepuszczalności jest w stanie należycie spełniać swoją rolę.

Nie brakuje materiałów wykorzystywanych do produkcji naszych rolet dzień-noc. Materiał może przecież zadecydować o funkcjonalności całej rolety. Przygotowując nasze produkty, zawsze przykładamy więc największą wagę do idealnego skomponowania wszystkich elementów.

W naszej ofercie rolet dzień-noc znajduje się kilka najpopularniejszych wariantów funkcjonalnego modelu Zebra. Poszczególne produkty różnią się między sobą parametrami technicznymi, w tym gramaturą materiału. Szczególną cechą tego typu rolet dzień-noc jest przede wszystkim zastosowanie naprzemiennego ułożenia pasów z gęstej siatki oraz półprzepuszczalnego materiału. Siatka pozwala dopuścić do pomieszczenia nieco naturalnego światła, natomiast materiał może zatrzymać je zawsze wtedy, gdy jest to konieczne.

Kolor a materiał na rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc są na tyle charakterystyczną propozycją, że w ich przypadku niebagatelne znaczenie ma nie tylko sam użyty materiał, ale także jego kolor. Jak doskonale wiadomo, przepuszczalność światła naturalnego może różnić się w zależności od barwy wybranej tkaniny. Generalna zasada jest taka, że im odcień ciemniejszy, tym mniej światła jest w stanie przepuścić. Korzystając z tego założenia, można w dużo prostszy sposób dopasować dany produkt do własnej przestrzeni. Jaki materiał na rolety dzień-noc?

Przede wszystkim taki, który będzie odpowiedni także pod względem kolorystycznym. Tam, gdzie większa ilość światła słonecznego jest jak najbardziej wskazana, można z powodzeniem zastosować pasy materiału w jasnych, pastelowych barwach. Gdy jednak roleta dzień-noc ma w większym stopniu blokować nasłonecznienie, dobrze jest zdecydować się na nieco ciemniejszy wariant.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *